Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қаласы С. Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі бастауыш сынып мұғалімі: Амантаева Гаухар Ералиевна Сабақтың атауы



Дата02.02.2017
өлшемі37,94 Kb.
#8555
түріСабақ


Оңтүстік Қазақстан облысы

Арыс қаласы

С.Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі: Амантаева Гаухар Ералиевна

Сабақтың атауы: Әдеп. Сілтеме: Ана тілі, 2 сынып. «Алматыкітап» баспасы. Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын түсіндіру, балалардың ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын байыту, сыни тұрғыдан ойлап, берілген тапсырманы өздігінен шешуге баулу. Міндеттер: Әдептілік қағидаларын ұғындыру үлкенді сыйлау маңызын түсіндіру. Пікірлерін ортаға салып, өз ойын дәлелдеуін дамыту. Сабақтың түрі, әдіс-тәсілдері: диалог, түсіндіру,миға шабуыл. Сабақтың көрнекілігі: Мәтін мазмұнына сай түрлі-түсті суреттер, интерактивті тақта. Күтілетін нәтиже: Алған білімдерін сабақ кезінде қолданады. Бірлескен жұмыс арқылы бір-бірін үйретеді. Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Негізгі деректер

Уақыты

Қызығушылықты ояту.І.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық. «Жақсы тілек»

Топқа бөлу

Ереженіні еске түсіру.Топ басшы сайлау.Топ басшы бағалап отырады.

Ереже

5 мин

ІІ. Үйге берілген тапсырма

«Үш аю» ертегісінің мазмұнын сұрау.

Ертегінің мазмұнын айту.Сұрақтармен пысықтау.

Оқулық

5мин

ІІІ. «Ой сергек»

Балалардың назарына бірнеше түрлі-түсті суреттер беру. Оларды талқылап,ауызша мазмұнын айту. Бұл суреттерге ортақ тақырып қою.

Балалар сұрақтарға жауап береді. Суреттерді «Әдептілік» деп атады.

Интерактив-ті тақта, оқулық.

2мин

ІҮ. Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс.

Біздің бүгінгі өтетін тақырыбыз осы суреттермен байланысты.Өйткені мәтін «Әдеп» деп аталады.










ІҮ. Топтық жұмыс.

Мәтінді алдын –ала оқып , танысып келуге тапсырма берілген. Топтарға тапсырма беру. 1- топ : Мәтінге жоспар құру. 2-топ: Аян мен Арманға мінездеме беру. 3-топ: «Мен әдепті баламын» тақырыбына әңгіме жазу.4-топ: Әдептілік туралы мақал-иәтелдер айту.

Постер жасау.Барлық бала қатысуы керек. Топ басшы бағалап отырады. Тапсырманы орындап болған соң әр топтан бір оқушы шығып, қорғайды.




15 мин

Ү.Жаңа сабақты пысықтау.

Мұғалім баларды толықтырып , түсіндіреді . Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою. –Әжей Аянға не үшін алма берді. –Арман неге қысылды? -Сенің досың Арман сияқты не істер едің?

Сұрақтарға жауап береді. Мәтін мазмұнын әңгімелеу.




5 мин

ҮІ. Сергіту










1мин

ҮІІ. Топтық жұмыс.Жағдаяттар шешу.

Топтарға жағдаяттар жазылған қағаздар беру.Тапсырмаға уақыт беру. 1-топ: Марат балалармен тату тұрады. Барлық уақытта оларға көмектеседі. Самат болса өз заттарын қызғанып, ешкімге ұстатпайды. Осы қылығы үшін балалар Саматқа жоламайды.Саматты көпшілікке үйрету үшін не істеуге болады? 2-топ: Ғазиз асығып келе жатып, байқамай мұғалімді қағып кетті. Ғазиздің орнында болсаң не істер едің? 3-топ: Дәулет сабаққа кешігіп келді . Ол сынып бөлмесіне кіріп, тұрып қалды. Дәулеттің орнында болсаң не істер едің? 4- топ: Сен үй жұмысын орындап болған кезде кішкентай інің дәптеріңе сызып тастады. Сенің әрекетің?

Әртоптан оқушылар шығып , ауызша қорғайды. Сахналап көрсетуге де болады.




7 мин

ҮІІІ. Қорыту. Үйге тапсырма.

Өтілген сабақты қорыта отырып, үйге тапсырма беру.

Үйге берілген тапсырманы түсініп алу.




2 мин

ІХ. Бағалау.

Бағалау парақшалары арқылы жиынтық бағалау.

Бағаланады.




1мин

Х. Кері байланыс.

Бүгінгі сабақтан өздеріңе пайдалы кеңестер алдыңдар ма? Үйлеріңе барған соң , ата-аналарыңа , іні-қарындастарыңа әңгімелеп бересіңдер ме?







2 мин





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет