Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру Дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу.Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату
Сабақтың мақсаты
Барлығы: . Сурет бойынша сұрақтарға жауап бере алады
Көпшілігі: Мақалды жатқа жазып.Мақалдың мағынасын түсінеді
Кейбіреуі: Өлеңдегі қосымшаның екі түрі қатар келген сөздерді тауып, жұрнақ пен жалғауды тиісті белгімен белгілейді
Сабақтың барысы
Сабақтың басы
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару
Сабақтың тақырыбын хабарлау.
Сабақтың мақсатымен хабарлады.
Оқушылар қайталап айтады.
Оқушылардың арасының алшақтығы 1,5 метр.
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Шарлар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі
Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.
Сабақтың ортасы
№86. Мақалды жатқа жаз.
Мақалдың мағынасын қалай түсінесің?
№87. Ойлан тап.
Жөтел басылмай қойған кезде дәріден басқа тағы қандай ем қолдануға болатын топта талқылауға қатыс.
№88. Өлеңді көшіріп жаз.
Өлеңдегі қосымшаның екі түрі қатар келген сөздерді тауып, жұрнақ пен жалғауды тиісті белгімен белгіле.
Дескриптор:
Мақалды жатқа жаз.
Мақалдың мағынасын қалай түсінесің?
Дескриптор:
Ойлан тап.
Жөтел басылмай қойған кезде дәріден басқа тағы қандай ем қолдануға болатын топта талқылайды.
Дескриптор:
Өлеңді көшіріп жазады.
Өлеңдегі қосымшаның екі түрі қатар келген сөздерді тауып, жұрнақ пен жалғауды тиісті белгімен белгілейді.
Сергіту сәті
Қимыл қозғалысты ойындар ойнатылады.
№90. Коньки теуіп жүріп, байқамай бір қызды қызды. Қағып кеттің. Ол құлап қалды. Осындай жағдайда сен не істер едің?
Дескрипотор:
Коньки теуіп жүріп, байқамай бір қызды қызды. Қағып кеттің. Ол құлап қалды. Осындай жағдайда сен не істер едің?