Кеңістікте еркін секіру мен жүгіру жаттығулары. Доппен кеңістікте қозғалу еркін жаттығулары. Секіргіштермен, қарғымақтармен секіру жаттығулары. Берілген уақыт ішінде секіргіштерден секіру.
Оқу бағдарламасына сілтеме:
Физикалық жаттығулар кезінде пайда болатын температура, жүрек соғуының жиілігі, тыныс алу тәрізді денеде болатын өзгерістерді бақылай алу. (4б)
Саптағы жаттығулар:Еркін жүгірулер.Сап түзіп жүру, асықпай баяу жүгіру, секіру, ырғу, керілу. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау.
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық, конус, маркерлер, нығыздалған доптар.
Сабақтың ортасы:
мөлшерленген
(Б, Тәж, ф) Оқушылар кеңістікте еркін секіру мен жүгіруді зерттейді. Оқушыларға секіру, сермелу дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсету. Кең ашық кеңістікте мұғалім көмегімен немесе сыныптас арқылы1-2 жаттығу орындау. Доппен кеңістікте қозғалу, лақтыру, қағып алу еркін жаттығулары. Қауіпсіздік ережелерін қолдана білу. Секіргіштер және олардан секіру. Берілген уақыт ішінде секіргіш үстінен секіру. Оқушылар секіру сапасын жақсарту үшін секіріп және жүгіріп жүргенде оларға сұрақтар қою. Жаттығуларды дұрыс оқушыға сыныптың алдында жаттығуларын қайталата көрсету. Оқушылардан жүрек соғуының жиілігі мен тыныс алуларын секіруден кейін тексеру. Өзгерістер байқау.
Әр шараға арналған үлкен таза кеңістік. Оқушылар мен мұғалімге секундомер түрлі түсті белгілер мен конустар.
Сабақтың соңы:
мөлшерленген
Соңында оқушылармен рефлексия жүргізу:
нені білдім, нені үйрендім.
Сұраңыз: сіз күніне орта есеппен қанша уақыт жаттығулар жасауға жұмсайсыз?
Саралау- оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, төзімділік, иілгіштік, шыдам/бұлшықет төзімділігі, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалана отырып, сабақтың тығыздығына көңіл бөлу.
Бағалау- оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бір критерийлер бойынша тәсілдер арқылы бағалай алады.
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы:
Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары.
Сабақ бойынша рефлекия:
1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Сабақты оқыту жүзеге асырылды.Оқушылардың қашыққа жүгіру мен секіру жаттығулары арқылы денсаулықты сақтауды түсінді.
2.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Ия,топтарда қауіпсіздікті сақтай отырып жүгіру, секіру әдістерін орындады,сонымен қатар кеңістікті дұрыс пайдаланды.
3.Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Ия
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ?
Ия
5.Сабақ жоспары қандай ауытқулар болды неліктен?
Ия, болды. Себебі,оқушылардың көбі жаңа тапсырмаларды бастапқыда толық түсінбеді, түсіндіруге уақыт бөлдік.
Жалпы оқушыларды бағалау:
Оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін сұрақ берілді-жауап алынды, бірігіп жұмыс жасау барысында өзара қарым-қатынастарына назар аударылды, мәселеге жалпы түрде шолу жасалынды.
Сабақтың жақсы екі аспектісі(оқытуға,үйренуге қатысты.)
1: Жұппен,топпен жұмыс және жаттығу жеке жүгіру дағдыларын жақсартады.
2: Өзін-өзі тәртіпке, шыдамдылыққа, төзімділікке, ептілікке баулиды.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту және үйрену)
1: Жоспарды дәл, нақты жоспарлап, жаттығуларды дұрыс түсіндіру қажет.