Пән: Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: №16
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі: Г.Б.Садуакасова
|
СЫНЫП: 4
|
Қатысқандар саны: 24
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Тақырыбы:
|
Шығыс шынары
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
Әзиза Нұрмаханованың Шығыс шынары әңгімесі арқылы Әлия Молдағұлованы барлық қырынын тануына мүмкіндік беру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Әлия Молдағұлованың кім екенін біледі.
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Әлияның батыр, мерген екенін біледі.
|
|
Кейбір оқушылар: Оның өмір баянынан өзге қырларын біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: мәтіннен негізгіні таба алады, Әлияға мінездеме береді.Шығармашылық жұмыс жасай алады
... (істей) алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:Әлия, Лия, Артек, Ксения Исаевна, Васили Перович
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер: оқылым, жазылым, айтылым
|
Талқылауға арналған тармақтар:Әлияға мінездеме
|
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба?Әлияны нелікетен Артекке жіберді?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:мінездеме,Әңгіме неліктен Шығыс шынары деп аталғанын
|
Алдыңғы тақырып
|
Мен соғысты жек көрем
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Кіріспе.Ұйымдастыру кезеңі. 3 мин
Оқушылармен сәлемдесу. Сыныпты 6 оқушыдан 4 топқа бөлу. Қағаз қиындыларына жазылған Ұлы Отан соғысының батырларының аттары арқылы топқа бөлу. Әр топ өз топтарына постер құрастырып қорғайды. Топтарды бармақ арқылы бағалау.
Психологиялық дайындық
Көк байрақтың астында
Жайнап өскен баламыз
Отан үшін күрескен
Батырлардай боламыз
Бағалау парағы
№
|
Аты-жөні
|
1-дең
|
2-дең
|
3-дең
|
4-дең
|
5-дең
|
6-дең
|
баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
қағаз қиындылары
постер
маркер
өлең жолдары
бағалау парағы
|
Ортасы
|
1-деңгей. Білу
Әзиза Нұрмаханованың «Шығыс шынары» әңімесінен Әлия Молдағұлова жайлы не білесің? Есіңе түсіріп жаз
----------------------------------------------------------------
«жазылым, оқылым»
2-деңгей. Түсіну
Соғыс сөзіне ассоциациялық аймақ құр.
Соғыс
3-деңгей. Қолдану
Әңгіме неліктен «Шығыс шынары» деп аталған?
Әлия сияқты батыр қыздар қазіргі кезде бар ма?
4-деңгей.Талдау
Мәтінде айтылатын Әлияның бойындағы қасиеттерді пайдаланып, мына үлгі бойынша жазбаша мінеземе бер. (ойы, жүрегі, қолы)
5-деңгей.Жинақтау
Төменде берілген ұйқастарды пайдалана отырып, Әлия туралы өлең құрастыр
Әлия апам батыр қыз,
..................... .................. жатырмыз
..................... ................... жолдады,
..................... .................... сақтаймыз.
6-деңгей.Бағалау
Әлия қандай ерлігімен есте қалды?
|
ассоциация
маркер, қағаз
|
Аяқталуы
|
Қорытынды. Бағалау парағы бойынша оқушыларды бағалау.
Стикерлер тарату. Не үйренді? Не білді? Не білгісі келеді? Жаздыру.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – өздігінен жұмыс жасауға ықпал ету.
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс, дүниетану
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Блум таксономиясын қолдануым
2:Мәтін арқылы жұмыс жасау
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Әлияға мінездеме беру
2:Әлияның ерліктері туралы жазу
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|