Пәні Қазақ әдебиеті 11 Ә сынып 26. 01. 2017ж Тақырыбы



Дата04.07.2018
өлшемі106,5 Kb.
#47015
Бекітемін:

Пәні

Қазақ әдебиеті

11 Ә сынып

26.01.2017ж

Тақырыбы:

Т.Ахтанов «Шырағың сөнбесін»




Мақсаты

Жазушының өмірі, шығармашылығы туралы мәлімет беру, «Шырағың сөнбесін» романынан берілген үзіндінің мазмұнын, тақырыбы мен идеясын ашу, романның қазақ әдебиеті тарихында алатын орнын анықтау

Міндеті

  • Үзінді мазмұны арқылы қаһарлы жылдардағы ел тарихын таныту

  • Романдағы кейіпкерлер бейнесін талдату

  • Кейіпкерлердің ішкі сезімін сезінуге жетелеу

  • Әдебиет теориясы арықылы жазушының тіл шеберлігін анықтау

  • Өзіндік ой қорыту

Күтілетін нәтиже

  • Ахтановтың өмірі, шығармашылығы туралы біледі

  • «Шырағың сөнбесін» романынан берілген үзіндінің мазмұнын біледі, тақырыбы мен идеясын түсінеді

  • Романдағы кейіпкерлер бейнесін талдау жасайды

  • Кейіпкер рөліне ену арқылы оның ішкі ойын сезінеді

  • Әдебиет теориясы арықыл жазушының тіл шеберлігіне талдау жасайды

  • Өзіндік ой қорытады



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті,

әдіс -тәсілдер

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

/3 мин/


Үй тапсырмасын сұрау

психологиялық дайындық «Подиум» тренингі

табыс өлшемдерін таныстырады, бағалау парақтарын үлестіреді.



Оқушылар мұғалімнің сұрақтары бойынша сабаққа қандай көңіл-күймен келіп отырғанын айтады. Алдымен «Көңіл –күйім жақсы» дегендер,кейін «төмен» дегендер қол көтереді. Көңіл-күйі төмен оқушыларды алға шығарып, бірнеше оқушы комплимент айтады.

Бағалаудың табыс өлшемдерімен таныс болады





Бағалау критерийлері мен парағы



Шатастырылған баулар

  1. С.Мәуленов өлеңдері

  2. «Шырағың сөнбесін» үзінді оқу

Оқушылар С.Мәуленов өлеңдерінен үзінділері мен атаулары орындары ауысытырылып орналастырылған тапсырманы сәйкестендіреді.

Критериалды бағалау

Қосымша №1

Қызығушылықты ояту

АКТ: ҰОС бастауы туралы деректі фильмнен үзінді көрсетеді.

  • ҰОС қазақ халқына тигізген зардабы қандай болды?

  • Сондай ҰОС жылдарындағы ел басына түскен , әйел басына түскен қиын тағдырды суреттейтін туындының бірі Т.Ахтановтың «Шырағың сөнбесін» романы

Деректі фильмнен көрген үзінді бойынша өз ойларынт топшылайды.

Қазақ жеріне ҰОС жылдары әкелген қасірет пен қиындықтар туралы қысқаша түсініктерін жеткізеді.




Мадақтау арқылы формативті бағалау

ҰОС жылдары туралы деректі фильм

Мағынаны тану

топтық жұмыс

1-топ –Т.Ахтановтың өмірі, шығармашылығы

2-топ –Романнан үзінді бойынша жоспар құру

3-топ –Үзіндінің тақырыбы, идеясын ашу


Критериалды жиынтық және формативті бағалау

А3

Оқулық




жұптық жұмыс

Концептуалдық кесте, Венн диаграммасы



1-жұп –Романдағы қазақы салт-дәстүр көрінісі

2-3 -жұп –Кейіркерлер бейнесі (Концептуалдық кесте)

4-жұп -Шығарма тілінің көркемдік ерекшелігі (әдебиет теориясы)

5-жұп –Салыстыру. Қасымбек пен Нәзира замандастарының махаббат туралы түсінігі – Қазіргі жастардың махаббат туралы түсінігі (Венн диаграммасы)

6- жұп –«Романның «Шырағың сөнбесін» аталу себебі неде?» («шырақ» сөзінің мәнін ашу)


Критериалды жиынтық және формативті бағалау

Концептуалдық кесте

жуан-жіңішке сұрақтар

Шығарма бойынша жұпта 2 жуан, 1 жіңішке сұрақ дайындайды, жауап береді.

Критериалды бағалау




Ой толғаныс

РАФТ

Роль: Нәзира

Аудитория: адамзат баласы

Форма: үндеу

Тақырып: «Ошағымның сөндірмеші шырағын »



Критериалды жиынтық, формативті бағалау




Бағалау

Критерий арқылы өзін-өзі жиынтық бағалау

Бағалау парағы

Үй тапсырмасы

/1мин/


деңгейлік тапсырмалар

эссе


А,В,С деңгейі: Ә.Нұрпейісов өмірі, шығармашылығы, «Соңғы парыз» романынан үзіндіні оқу.

В,С деңгейі: эссе « Соғыс ешкiмге де қуаныш пен күлкi әкелмейдi» (ҰОС мен бүгінгі бейбіт заманда жүріп жатқан қиыр шығыстағы соғыс туралы байланыстыра ой қорыту)









Кері байланыс

ББЖӘТ: рефлексия

Түйгенім Әлі де білгім Еш нәрсе

көп келеді ұқпадым

Тақтаға смайликтер бейнеленген плакат іледі. Стикерлерді жапсыруды ұсынады.



Оқушылар сабақтан алған білімі туралы ой жинақтай отырып, стикерлерді қажет деп есептеген орынға жапсырады.




Рефлексияға арналған плакат

Мұғалімнің жазбалары













Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет