Пәні: Химия Мектеп: №86 жом мұғалімнің есімі



Дата25.08.2017
өлшемі63,95 Kb.
#26974
түріСабақ

Пәні:Химия

Мектеп: №86 ЖОМ

Мұғалімнің есімі:

Тулегенова М.Р

Сыныбы:

9 «А»

9 «Ә»

9 «Б»

9 «В»

Күні:

07.02.2017

14.02.2017

15.02.2017

14.02.2017

Қатысқандар саны:













Қатыспағандар саны:













Сабақтың тақырыбы:

Темірдің маңызды қосылыстары

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Оқушылардың ойлау әрекеттерін  белсендіре отырып,  темір және оның қосылыстары туралы білімді меңгеруіне жағдай жасау

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы:темір және оның маңызды қосылыстарына сипаттама бере алады.





  1. Басым бөлігі:Темір және темір қосылыстарының физикалық қасиеттерін, қолданылуын түсіндіре алады.







Кейбір оқушылар:Темір және темір қосылыстарының физикалық қасиеттерінің айырмашылықтарын түсінеді. Химиялық қасиеттерінің реакция теңдеулерін жаза алады. Қосылыстарының формулаларын жатқа біледі.

Тілдік мақсат

Пәнаралық лексика және терминология

Гемоглобин

Метеорит

Қара металлургия

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Пиррит


Магниттік теміртас


Құндылықтарды дарыту

Сабақ барысында мектеп құндылықтары жүйелі түрде енгізіледі. Ол сабақтың ажырамас бөлігі болып саналады. Мысалы:

Ашықтық: Оқушылар үшін ақпарат көзі ашық болып табылады.Олар өздерінің білгендерін өзге құрбылармен де бөлісіп отырады.

Ынтымақтастық: Сабақ барысында топтық жұмысты орындағанда, берілген тапсырмаларды орындағанда олардың ынтымақтаса жұмыс істеуі маңызды.

Өмір бойы білім алу: Оқушылардың бүгінгі сабақтан алған білімдерін өмірде де қолдану мүмкіндігі айтылып өтіледі. Мысалы спирттердің күнделікті тұрмыста, медецинада және басқа салада қолданылуы туралы айтылады.



Пән аралық байланыстар

Металдардың қосылыстарын меңгеруін бағалау, оқу мақсатына жету үшін теориялық және практикалық бөлімдерде

-физикамен

-құрылыспен

-географиямен

-биологиямен

Байланыстыра отырып, нақты мәліметтер беру,қосымша ресурстармен жұмыс жасау үшін арнайы сілтемелер беру



АКТ қолдану дағдылары

Презентация,бағалау кестесі көрсетіледі

Бастапқы білім

Химиялық элементердің периодтық жүйесі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут



1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

2.Психологиялық ахуал орнату:

«Бүгінгі күнге сәттілік»





Қызығушы лықты ояту

7 мин



Қызығушылықты ояту. Ой шақыру

Ынтымақтастық атмосфера құру, оқушыларға психиологиялық ахуал туғызу.

1-қадам Үй тапсырмасын сұрау

2-қадам «Ия және жоқ» әдісі



  1. Aлюминийатомыныңсыртқықабатында 3электрон бар (ия)

  2. Aлюминийбір изотопы бар. (ия)

  3. Aлюминийсілтіменартықмөлшердекомплекстітұзтүзеді (ия)

  4. Aлюминийқұймаларыөтеауыр( жоқ)

  5. Aлюминийбелсенді металл (ия)

  6. Aлюминийауадатотығып оксид қабығыменқапталады (ия)

  7. Aлюминийекідайлы металл (ия)

  8. AлюминийқорыҚазақстандакездеспейді? (жоқ)

  9. Aлюминийауыр металл (жоқ)

  10. Алюминотермия əдісін Н.Н. Бекетов ашты (ия)

  11. Aлюминийгеконц. салқын НNO3 əсеретеді.(жоқ)

  12. Aлюминий тек қосылыстүріндекездеседі (ия)

  13. Aлюминийдіңқайнаутемпературасы 660оС тең (ия)

  14. Aлюминийқышқыл ,сілтімен де əрекеттеседі? (ия)

  15. Aлюминийэлектртогынөткізбейді (жоқ)

  16. Aлюминийдібокситтеналады (ия)

  17. Aлюминийэлектрөткізгіштігіжөнінен І орында (жоқ)

  18. Aлюминийқосылысызергерлікбұйымдаржасаудақолданылады (ия)

3-қадам «Сәйкестікті тап»



  1. Корунд Al2O3

  1. Өнеркәсіпте, зергерлік істе

  1. Рубин

  1. Лазерде, сағат жасауда, зергерлік өнеркәсіпте

  1. Алюминий хлориді AlCl3

  1. Өршіткі ретінде

  1. Алюминий сульфаты Al2(SO4)3

  1. Суды тазалауда, қағаз өндірісінде

  1. Алюминий сульфатының кристалгидраты Al2(SO4)3*18H2O

  1. Мақта, маталарды бояу үшін

  1. Алюмокалий ашудасы

KAl(SO4)2*12H2O

  1. Тері, аяқкиім өнеркәсібінде теріні ілеу үшін




Үлестірме қағаздар

АКТ



Сабақтың ортасы

Мағананы ажырату

15 мин


Мағынаны тану

  1. «Жаңа сабақ құпиясы».

Сабақтың тақырыбын жұмбақты шешу арқылы білесіздер.

Қара жер адамзатқа болған мекен,

Қазына іші толған әр түрлі кен,

Ішінде жүз мың түрлі асылы бар,

Солардың ең артығы немене екен.(ТЕМІР)

Ықтимал жауаптар:



Сонымен балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы деп ойласыңдар?




Дәптермен жұмыс.

10 минут



  1. «Кітап-досың, ақылшың». 163-169-беттер

Оқушылар жұптық жұмыс жүргізеді, мәтінмен танысады, өзара талқылайды және ортада түсіндіреді.

Бекіту. Ой толғаныс

1-5 жаттығу 166-бет

Қосымша: 162-бет 7-жаттығу








Сабақтың соңы

5 минут



Сабақтың сонында оқущыkарға бүгінгі белсенді қатысқаны үшін рахмет айтылып, олардан кері байланыс ретінде баспалдақ әдісі бойынша қорытынды жасауы сұралады.

1. Химиялық элементтердің периодтық жүйедегі орны?

2 .Топтық жұмыс кезінде өз белсенділігіңді көрсете алдым деп ойлайсын ба?

3.Бағалау процесі қаншалықты әділ деп ойлайсын?



Үйге тапсырма: 4,5-жаттығу 162-бет

Оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендерін, не білгендерін жазады

Күнделікке түртіп алады



Бағалау парқшаларына өзін-өзі бағалайды, топ басшысы қорытынды баға қояды.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет