Сабақ: № Мектеп: Шаған жоббм күні: 23. 01. 2019 Мұғалім: Ханов Ш. У



Дата04.07.2018
өлшемі381,24 Kb.
#47124
түріСабақ
Сабақ жоспары


Сабақ: №

Мектеп: Шаған ЖОББМ

Күні:23.01.2019

Мұғалім: Ханов Ш.У

Сынып: 7 «а» , «ә»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

6-тарау. Ғаламтор және әлеуметтік желілер . «Ғарыш пен ғаламтор»

Оқу мақсаты:

7.3.3.1- мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру,детальді мәлімет беру)сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі,сурет ,сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жазу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: тақырыпқа қатысты мәтіндегі жалпы мәліметті түсінеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтін құрылымын сипаттап жазады;

Кейбір оқушылар орындай алады: графиктік мәтін түрінде берілген процесті барлығын қамти отырып сипаттап жазады

Бағалау критерийлері:

Мәтін құрылымын сақтайды;

Графиктік мәтінді сипаттап жазады



Тілдік мақсаттар:

Пән лексикасы және терминология:  ғаламтор желісі, ай сайынғы көрсеткіш,т.б.

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша; пікіріме мынадай дәлелдер келтіремін; оның мынадай себептері бар; себебін былай түсіндіремін.

Пәнаралық байланыс

Тарих, география ,өзін-өзі тану, әдебиет, информатика, математика

Осыған дейін меңгерілген білім

Бүкіл әлемдік ғаламтор желісі

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер


Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабаққа қатысын тексеру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасын сұрап кету

Берілген сөздермен сөз тіркестерін пайдаланып, «Ғаламтордың пайдасы мен зияны» тақырыбында мәтін құраңдар.



Сұрақтар

Дұрыс

Бұрыс

1

Есімше-бірде есім сөздердің, бірде етістіктің қызметін атқаратын етістіктің түрі

+




2

Көсемшенің жұрнақтары -ған,-ген, -қан,-кен, -ар,-ер,- р, -атын,-етін, -йтын,- йтін,-мақ,-мек,-бақ ,-бек,-пақ,-пек




+

3

Есімше: Білгенге маржан,білмеске арзан

+




4

Көсемше-бірде үстеудің,бірде етістіктің қызметін атқаратын етістіктің түрі

+




5

Көсемше: -а,-е,-й -ып,-іп,-п -ғалы,-гелі,-қалы,-келі

+




6

Үлкендер бізге осыны айтқалы жүр деген есімше




+

7

У жұрнағы жалғанғанда ,сол сөз қимыл –әрекеттің атауын білдіреді. Мұндай сөздерді тұйық етістік деп атайды

+




8

Осы шақ сөйлеп тұрған уақыттан соң болатын іс-қимылды білдіреді




+

9

Өткен шақ сөйлеп тұрған уақыттан бұрын біткен іс- қимылды білдіреді

+




10

Осы шақ сөйлеп тұрған кездегі іс-әрекетті білдіреді

+




11

Ашық рай-қимылдың болу-болмауының үш шаққа да қатысты екенін көрсететін етістіктің формасы.

+




12

Етістікке –са,-се жұрнағы жалғанғанда қалау рай жасалады




+

13

Қалау рай адамның ниеті, ықыласы,ынтасына қатысты ақпаратты білдіреді.

+




14

Бұйрық рай іс-әрекетке қозғау салып,оның міндетті түрде орындалуын талап етеді.

+




15

Іс-қимылдың уақытын білдіретін етістіктің тұлғасын етістіктің шақтары дейміз.

+





Оқушылар бір-бірімен алмастырып дұрыс бұрысын тексеріп бағалайды.

Оқу мақсатын, бағалау критерилерін оқушыларға таныстырып өту.



ҚБ "Мұғалімнің мадақтауы»
Жаңа тақырып

Ж.

Жазылым тапсырмасы.

1-тапсырма

Төменде берілген сызбамен танысыңыз. Сызбаға тақырып қойыңыз.

Сызба бойынша нақты 3-4 мәліметті іріктеңіз.

Ай сайынғы аудитория (мың адам)




«Сәйкестендіру» тесті

Вконтакте




22023

Одноклассники

4895

Youtube

3099

МойМир

22831

Wikipedia

4200

Livejournal

16139

Facebook

24318

Rutube

1856

Liveinternet

15404

Fotostrana

25265

Я.ру

15097

Twitter

11291

В кругу друзей

29143

МойКруг

460

Linkedin

10413


Дескриптор

- сызба бойынша ақпараттарды ажыратады;

- тақырыбын анықтайды;

- нақты 3-4 мәліметті іріктейді.

ҚБ: «Қол шапалақ»
2-тапсырма

Берілген сызбадағы ақпараттарды пайдаланып, Қазақстан жастарының әлеуметтік желілерді қолдануы туралы сипаттап хабарлама мәтінін құрыңыз. Хабарлама мәтіннің құрылымын төмендегі шаблон бойынша жазыңыз. Сөз саны 170-200 сөз.

Кіріспе бөлім

____________________________________________________________


Негізгі бөлім

____________________________________________________________


Қорытынды бөлім
Қажетті сөздер.

Өсу қарқыны, төмендеу, қажеттілік,қолданушылар саны, ұлғаюда, әлеуметтік желілердің адам санын салыстырсақ, бәсеңдеген,күрт өзгерген,жоғары көрсеткішті көрсетіп отыр,төменгі көрсеткішті көрсетіп отыр

Дескриптор

- сызбадағы ақпараттарды пайдаланады;

- әлеуметтік желі қолданушыларды сипаттайды;

- хабарлама мәтінін құрады;

- мәтіннің құрылымын сақтайды.



ҚБ: «Басбармақ»

Жазған мәтінін ортаға шығып таныстырады.

Презентация









Сабақтың соңы

2 минут

Кері байланыс:

Сіз қай кейіпкерге ұқсайсыз? Неліктен?



«Блоб ағашы» тәсілі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.







Үйге тапсырма

Сыныптастарыңның осыдан бір ай алдын әлеуметтік желілерге кіргенін есептеп диаграмма жасап көріңіз.




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)










Ойлану

1.Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

2.Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

3.Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

4.Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

5.Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет