Сабақ: №1
|
Мектеп: №228
|
Пәні: Тіл дамыту
|
Күні:24 сәуір 2017 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кошкинбаева Г
|
Сынып: МАД
|
Қатысқандар саны: 16
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жеңіс мерекесі
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Бейбіт өмірдің қалай келгенін түсінеді?Ойланып жауап беруге үйренеді.Сөздік қорлары артады,мереке туралы өз ойларын айтуға дағдыланады.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Жеңіс сөзінің мағынасын біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Сабақты түсініп,тыңдап ,жетекші сұрақтар арқылы талқылайды арқылы талқылайды.
|
Кейбір оқушылар:
Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Топта бірлесіп жұмыс жасайды
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Жеңістің батыр ағаларымыз бен апаларымыздың арқасында келгенін түсінеді.
Отанымызды қадірлей білуге қалыптасады
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер
|
Талқылауға арналған сұрақтар
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Батыр болу дегенді қалай түсінесің?
Жеңіске жету үшін не істеуіміз керек?
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:
Жеңіс мерекесін қалай тойлап жатырмыз?
|
|
Жетістік критерийлері:
|
Өзін –өзі бағалау, топ – топтың бағалауы, мұғалімнің бағалауы
|
Алдыңғы оқу
|
Жеңіс мерекесі жайлы біледі
|
Жоспар
|
Басы
|
Психологиялық дайындық.
Қуанамын менде
Қуанасың сен де
Қуанайық достарым
Арайлап атқан күнге
Топқа бөлу.Оқушылар фигуралар бойынша үш топқа бөлінеді.
1-топ үшбұрыш
2-топ төртбұрыш
3-топ дөңгелек
1.Өткен білімге шолу Постермен жұмыс
1-топ Отан
2-топ Жеңіс
3-топ Оқушы
(топтар әріптерден сөз құрастырады,ол сөздің мағынасын талқылайды)
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
|
Интербелсенді тақта
Постер
Маркер
Бүктелген А4 парағы
|
Ортасы
|
Жаңа сабаққа қадам
Өлеңді оқып беру
Отан-сенің ата-анаң,
Отан-досың бауырың.
Отан-өлкең,астанаң,
Отан-аудан,ауылың.
Оқулықпен жұмыс
Суреттер бойынша жұмыс.
Жеңіс мерекесі,батыр ағаларымыз және апаларымыз туралы өз ойларын айтады.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
Сергіту сәті
Көжектерім тұршы,
Беті-қолды жушы.
Айнаға қарашы,
Шашыңды тарашы.
Мектепке баршы,
Орныңа отыршы,
Сабағыңды оқышы
Қорытынды
-«Ой қозғау» әдісі
-Біздің отанымыз қалай аталады?
-Еліміздің басшысы кім?
-Қазақстан қандай ел деп ойлайсыңдар?
|
Әр тапсырмадан кейін берілген жаттығуды, әуелі жеке,жұпта,сосын топта талдайды.
|
Соңы
|
Рефлексия
-Бүгінгі сабақ ұнады ма?
-Не үйрендім?
-Бүгін өзімді көрсете алдым ба?
Смаилик арқылы бағалайды
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
|
- Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
|
|
Қорытынды бағамдау
|
1.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
2.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?
|
Тексерілді_______________________
Сабақ: №2
|
Мектеп: №228
|
Пәні: Тіл дамыту
|
Күні:15 мамыр 2017 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кошкинбаева Г
|
Сынып: МАД
|
Қатысқандар саны: 16
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Біз мектепке барамыз
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Сурет бойынша сұрақтарға жауап беруге дағдыландыру.
«Кітап,мектеп» сөздерін қатыстырып сөйлемдер құрастыру.
Еркін сөйлеуге үйренеді.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар
Мектеп,ұстаздар,оқушылар туралы біледі.
Сабақты түсініп,тыңдап талқылайды.
|
Кейбір оқушылар:
Алған білімдерін өмірде қолданады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Топта бірлесіп жұмыс жасай біледі
|
Негізгісөздер мен тіркестер:
|
Мектепке бару,ұстаздан білім үйрену,оқушылармен қарым-қатынас
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер
|
Талқылауғаарналғансұрақтар:
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Біз білімді қайдан аламыз?
Ұстаздардан нені үйренеміз?
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:
|
Мектеп бізге не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
|
Жетістік критерийлері:
|
Өзін –өзі бағалау, топ – топтың бағалауы, мұғалімнің бағалауы
|
Алдыңғы оқу
|
Мнетеп,ұстаздар жайлы біледі.
|
Жоспар
|
Басы
|
Психологиялық дайындық.
Көжектерім тұршы,
Беті-қолды жушы.
Айнаға қарашы,
Шашыңды тарашы.
Сөмкеңді алшы,
Мектепке баршы.
Орныңа отыршы,
Сабағыңды оқышы.
Топқа бөлу.Оқушылар суреттер бойынша үш топқа бөлінеді.
1-топ күн
2-топ гүл
3-топ ағаш
1.Өткен білімге шолу
Постермен жұмыс
1-топ Жазғы демалыс
2-топ Мектепте
3-топ Кішкентай көмекшілер
(Топтар суреттер бойынша әңгіме құрастырады)
«Бағдаршам» әдсі бойынша бағалау
|
Интербелсенді тақта
Маркер
Бүктелген А4 парғы
|
Ортасы
|
Жаңа сабаққа қадам
Мақалды оқып беру,мағынасын түсіну.
Оқу-білім бұлағы,
Білім-өмір шырағы
Оқулықпен жұмыс
Суреттер бойынша жұмыс
Мектеп,ұстаздар туралы әңгімелейді
Оқу құралдарының не үшін керектігін айтады.
«Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды
Сергіту сәті
Бір,екі,үшін,
Бойға жинап күш.
Иіліп оңға бір,
Иіліп солға бір.
Бір отырып,бір тұрып,
Жинап алдым күш.
Қорытынды
«Ой қозғау» әдісі
-Біз білімді қайда аламыз?
-Бізге білімді кім үйретеді?
-Мектеп несімен ұнайды?
|
Плакат
Стикерлер
Маркерлер
|
Соңы
|
Рефлексия
-Бүгінгі сабақ ұнады ма?
-Нені үйрендім?
-Бүгін өзімді көрсете алдым ба?
Смайлик арқылы бағаланады
|
|
Қосымшаақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
|
|
Қорытындыбағамдау
|
1.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
2.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?
|
Тексерілді_______________________
Сабақ: №3
|
Мектеп: №228
|
Пәні: Тіл дамыту
|
Күні:16 мамыр 2017 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кошкинбаева Г
|
Сынып: МАД
|
Қатысқандар саны: 16
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жаз
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Жайқалған жаз мезгілі.
Жеміс жидектер туралы түсініктерін арттыру.
Сурет бойынша жұмыс жасауға дағдыландыру.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Жаз мезгілінің ерекшеліктерін біледі.
Сабақты түсінікті тыңдайды,талқылайды
|
Кейбір оқушылар:
Алған білімдерін өмірде қолданады
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Топта бірлесіп жұмыс жасай біледі
|
Негізгісөздер мен тіркестер:
|
Жаз мезгілі,ерекшеліктері, ауа-райы,жеміс-жидектер
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Жыл мезгілдері жайлы не білесің?
Жаз мезгілінің ерекшелігі қандай?
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:
|
Жаз мезгілі несімен ұнайды?
|
Жетістік критерийлері:
|
Өзін –өзі бағалау, топ – топтың бағалауы, мұғалімнің бағалауы
|
Алдыңғы оқу
|
Жыл мезгілдері,жаз мезгілі жайлы біледі.
|
Жоспар
|
Басы
|
Психологиялық дайындық
Амансың ба нұрлы күн!
Амансың ба нұрлы жер!
Аман-есен болайық!
Бейбітшілік қалайық!
Топқа бөлу.Оқушылар суреттер бойынша үш топқа бөлінеді
1-топ Күн
2-топ Жұлдыз
3-топ Ай
1.Өткен білімге шолу.
Постермен жұмыс
1-топ Біздің мектеп
2-топ Менің сыныбым
3-топ Қызықты сәттерім
(топтар суреттер салып әңгіме құрастырады)
«Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды
|
Түрлі түсті фигураларға жазылған сөздер
Бүктелген А4 парағы Сұрақтар
|
Ортасы
|
Жаңа сабаққа қадам
Жыл мезгілдерінің суреттерін көрсету.
Жаз мкзгілін сиппатау.
Оқулықпен жұмыс.
Суреттер бойынша жұмыс.
Көк шөп кілемдей құлпырады,құстар сайрап,балалар доп ойнап,суға түсіп демалады.
Бұл қай мезгіл?
Жаз мезгілі.
Топпен жұмыс
1-топ Тақпақтар айту.
2-топ Ән айту.
3-топ Би билеу.
«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау.
Сергіту сәті
Сағаттың тіліндей,
Иіліп оңға бір.
Сағаттың тіліндей,
Иіліп солға бір.
Сағтқа қара ап,
Жаттығу оңай-ақ.
Қорытынды
«Ой қозғау» әдісі.
-Жыл мезгілдеріжайлы білеміз?
-Қазір жылдың қай мезгілі?
-Жаз мезгілі несімен ұнайды?
|
Плакат
Стикерлер
Маркерлер
|
Соңы
|
Рефлексия
-Бүгінгі сабақ ұнады ма?
-Нені үйрендім?
-Бүгін өзімді көрсете алдым ба?
|
|
Қосымшаақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері,
АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
|
|
Қорытынды бағамдау
|
1.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
2.Сабақбарысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?
|
Тексерілді_______________________
«№228 Шәймерден Бәкіров атындағы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Пәні: Тіл дамыту
Тақырыбы: Жеңіс мерекесі
Сыныбы: мектепалды даярлық тобы
Жетекшісі: Кошкинбаева Гулнар
2016-2017 оқу жылы
«№228 Шәймерден Бәкіров атындағы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Пәні: Тіл дамыту
Тақырыбы: Біз мектепке барамыз
Сыныбы: мектепалды даярлық тобы
Жетекшісі: Кошкинбаева Гулнар
2016-2017 оқу жылы
«№228 Шәймерден Бәкіров атындағы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Пәні: Тіл дамыту
Тақырыбы: Жаз
Сыныбы: мектепалды даярлық тобы
Жетекшісі: Кошкинбаева Гулнар
2016-2017 оқу жылы
Достарыңызбен бөлісу: |