1. 1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлем сөйлем құрастыру1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.3.2.1 Мəтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен оқыған/
тыңдаған/аудиовизуалды материалдар бойынша таныс заттардың атауын
жазу
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар істей алады:
Оқушылар тақтада берілген атауларын атай алады.
Не? қандай?қашан?
деген сұрақтарға жауап бере алады.
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Иллюстрация бойынша киімдерді айыра алады.
Берілген сөздерден төл дыбыстарды анықтай алады.
Кейбір оқушылар істей алады:
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады. киімдерді
сипаттай алады.
Осының алдындағы оқу
(Менің киімім) сөзжұмбақ шешу.Оқушылар сөзжұмбақтың ішінен киімдерге қатысты қатысты сөздерді табады.
Киімдер туралы сұхбат жүргізу, «Ой қозғау» салыстыру...
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері
Сабақ жоспарланған оқыту іс-әрекеттері
Жоспарланған уақыт
45 минут
Басы 5 мин
Үй жұмысын тексеру 2минут
1.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
2.Психологиялық ахуал (боран үнін тыңдату)
3.Топқа бөлу (желтоқсан,қаңтар,ақпан ) Оқушылар түстер арқылы үш топқа бөлінеді.
1-топ 2-топ 3-топ «Ыстық орындық» әдісі арқылы сөздерді қайталау
Слайд
Ортасы Жаңа сабақ: 2 мин. 1.Сөздік жұмысы: 5 мин
2.Мәтінмен жұмыс:
8 мин
Дәптермен жұмыс:5мин
Сергіту сәті: 1 мин
Ойлан тап: (Ашердің табиғи әдісі) 5 мин
« Қайсысы артық" дидактикалық ойыны.
Тақтаға әр мезгілдің киімдері ілінеді, осы киімдердің ішінен артық киімдерді табу керек. Табылған артық киімдерді қай мезгілде киетінін сұрау.
Оқушыларға жаңа сөздер таратылады. қолғап- варежки
пима-валенки
құлақшын -шапка –ушанка
етік-сапоги
тон-шуба
жылы-теплый
Мұғалім сөздерді оқиды,түсіндіреді
Оқушылар қайталайды, дұрыс айтуға дағдыландырады.Сөз тіркестерін құрастырады.( смайликтер беру)
ТЖ: Қысқы киімдер. Қыс келді. Қыста суық болады. Біз жылы киім киеміз.Олар құлақшын,пима,тон,қолғап. а)Мұғалім мәтінді оқиды,түсіндіреді.Мұғалімнің көмегімен мәтінді аударады.
ә)Мәтін бойынша сұрақтар қойылады.
б)Мәтіннен төл дыбыстары бар 4 сөзді жазуға тапсырма беріледі.Төл дыбыстардың астын сызады.(ауызша бағалау)
Бағалау критерийлері
Дескрипторлар
Оқылған шағын мәтіннің мазмұнын түсінеді.
-мәтіннің тақырыбын анықтайды;
-тақырып бойынша жаңа сөздермен танысады;
-мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Мұғалімнің көмегімен төл дыбыстарды таба алады.
-қазақ тіліне тән дыбыстары бар сөздерді анықтай алады
Ойлау деңгейлері
Бағалау критерийлері
Білу және түсіну
Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.Сұрақтарға жауап береді.
Қолдану
Қысқы киімдерді дұрыс атап, оны іс жүзінде қолдана біледі.Төл дыбыстарды біледі.
Сергіту сәті Ішік, пима, қолғаптар,
Арада жоқ тоңғақтар.
Баста қалың малақай
Біз тоңбаймыз алақай.
Боран соғар оң жақтан,
Боран соғар сол жақтан.
Қар лақтырып ойнасақ
Су өтеді қолғаптар.
ЖЖ: Қысқы киімдерді алып сипаттайды.
Мысалы: Бұл –пима. Пима жылы болады. Мынау қолғап. Қолғапты қолға киеміз. Бұл –құлақшын.Менде құлақшын бар.
Мынау-етік. Етік сары және қара.Анам тон сатып әперді.
Мозайка
Сөздік парақта-
ры
Көкөніс
тер мен жемістердің
суреттері
Бейнеро-
лик
Соңы 5 мин
Ойын:
Оқушылардың қысқы киімдерді қаншалықты есте сақтағандарын білу мақсатында суреттегі балаға қысқы киімдерді кигізу ойыны өткіземін.
Рефлексия: 5 мин Венн диаграммасы
Үй тапсырмасы 2 мин
Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады.Сабақ бойынша не біліп,не үйренгендерімен бөліседі.