Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Жәйрем кенті Жәйрем №10 жалпы білім беретін орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Айжан Токтагуловна
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сабақ: 24 - 4
Сыныбы: 2 «Г»
Мерзімі: 11.10.2013
Тақырыбы: Қожанасыр туралы әңгімелер
Мақсаты: Халқымызға тән сөйлеу тілінің ерекшелігін мәтін арқылы аша түсуге мүмкіндік жасау. Мәтіннің мазмұнын түсініп оқу.
Міндеттер: Оқушылардың бойына жақсы қасиеттерін сіңіріп, оқиғаға сын көзбен қарауға қалыптастыру.
Ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып, оқушылардың сұрақ қою арқылы жан-жақты ойлауы,еркін пікір айта білуі;
Топпен жұмыс, болжау стратегиясын пайдаланып оқушылардың өзіндік жұмыс істей білуі;
Адам бойындағы жақсы қасиеттерге тәрбиелеп, жаман қасиеттерден (қызғаныш, мақтаншақ,) аулақ болуды түсінуі;
Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.
Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Миға шабуыл» стратегиясы, «Болжау» стратегиясы, «Бірге ойлаймыз» стратегиясы , Сергіту сәті, Рефлексия «+, - , ?», Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ аралық бағалау
Уақыты
Сабақ кезеңдері
|
Жоспар мазмұны
|
Мұғалім іс – әрекеті
|
Оқушы іс – әректі
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
3 минут
|
Психологиялық ахуал
|
Оқушылардың топқа бөлінуі
|
Оқушылар түрлі – түсті стикерлердің түсімен топқа бөліну.
топ Көк
топ Қызыл
топ Сары
топ Жасыл
|
Өте жақсы!
|
стикерлер
|
Тұсаукесер бөлімі
8 минут
|
Өткен сабаққа шолу
«Өтірік өлең»
|
Өтірік өлеңді жаттау.
Өтірік өлең жазу
|
Өздері жазған өтірік өлеңдерін жазу.
Өлеңді жатқа айту
|
|
Дәптер, смайлик
|
2 минут
|
Сергіту сәті
|
Шыршаның биі
|
Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды.
|
Жарайсыңдар!
|
Итантербел-сенді тақта
|
Негізгі бөлім
8 минут
|
«Миға шабуыл»
стратегиясы
«Болжау»
стратегиясы
|
Мұғалімнің сұрағы:
-Сен білесің бе?
Слайдпен жұмыс
Суреттегі кісі кім?
Бүгінгі өтетін тақырыбымызды кім айтады?
|
Оқушының жауабы:
Слайдтағы суреттер бойынша оқушылардың пікірін тыңдау.
Алдар, Қожанасыр
«Қожанасыр туралы әңгімелер»
|
|
Интербелсенді тақта
|
2 минут
|
Топтасу
|
Топқа ат қою.
|
Ертегі кейіпкерлеріне байланысты ат қою.
1-топ: «Алдар»
2-топ: «Қожанасыр»
3-топ: «Қылмойын»
4-топ: «Қарынбас»
|
|
|
5 минут
|
Оқулықпен жұмыс
Сөздікпен жұмыс
|
«Қожанасыр туралы әңгімелер» әңгімесін ызыңдап оқу.
Сендерге осы мәтінде қиын сөз кездесті ме? Ол қандай сөз?
|
Оқушылардың мәтінді қатесіз оқуы.
1 – топ: Қожанасыр туралы әңгімелер.
2 – топ Қожанасыр мектепте.
3 – топ: Төрттен төртті алса, не қалады?
4 – топ: Сипаттама.
Мысқыл – сықақ, келеке.
Жат қылық – лайықсыз мінез.
Дәптерлеріне жазу
|
|
Әдебиеттік оқу оқулығы, дәптер
|
8 минут
|
Білімді бекіту
«Бірге ойлаймыз» стратегиясы
|
Берілген тапсырманы орындау
Берілген тапсырманы бірлесе отырып орындау
|
1 – топ: “Қожанасыр мектепте” сахыналық қойылым
2 – топ: “Төрттен төрт алса, не қалады?” сахыналық қойылым.
3 – топ: Қожанасырға мінездеме беру.
4 – топ: “Қожанасыр” сөзіне ребус құрау.
|
|
Әдебиеттік оқу оқулығы,
Флипчарт, маркер,
|
Рефлексия
5 минут
|
«+, -, сабақтың қай кезеңі қызықты болды?»
|
Әр оқушыға стикер таратып беру
|
Ұнаған кезеңге +
Ұнамаған кезеңге –
Қай кезең қызықты болды жазу?
|
|
Стикер
|
2 минут
|
Үйге тапсырма
|
Мәтінді оқу. Қожанасырдың суретін салу
|
Күнделікке жазып алу
|
|
Күнделік
|
Бағалау
4 минут
|
Формативті бағалау, өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы
|
Өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы, топ басшылар бір – бірінің топтарын бағалау
|
Өз – өзін бағалау.
Топбасшының бағалауы
|
Өз- өзін бағалау
|
Өзге топты бағалау
|
Жиынтық баға
|
1топ
|
|
|
|
|
|
|
2топ
|
|
|
|
|
|
|
3топ
|
|
|
|
|
|
|
4топ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Достарыңызбен бөлісу: |