Сабақ: 24 4 Сыныбы: 2 «Г» Мерзімі: 11. 10. 2013 Тақырыбы: Қожанасыр туралы әңгімелер
Дата 01.02.2017 өлшемі 170,16 Kb. #8444 түрі Сабақ
Қарағанды облысы, Қаражал қаласы , Жәйрем кенті Жәйрем №10 жалпы білім беретін орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Айжан Токтагуловна
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сабақ: 24 - 4
Сыныбы: 2 «Г»
Мерзімі: 11.10.2013
Тақырыбы: Қожанасыр туралы әңгімелер
Мақсаты: Халқымызға тән сөйлеу тілінің ерекшелігін мәтін арқылы аша түсуге мүмкіндік жасау. Мәтіннің мазмұнын түсініп оқу.
Міндеттер: Оқушылардың бойына жақсы қасиеттерін сіңіріп, оқиғаға сын көзбен қарауға қалыптастыру.
Ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып , оқушылардың сұрақ қою арқылы жан-жақты ойлауы,еркін пікір айта білуі;
Топпен жұмыс, болжау стратегиясын пайдаланып оқушылардың өзіндік жұмыс істей білуі;
Адам бойындағы жақсы қасиеттерге тәрбиелеп, жаман қасиеттерден (қызғаныш, мақтаншақ,) аулақ болуды түсінуі;
Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.
Модуль: Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Миға шабуыл» стратегиясы, «Болжау» стратегиясы, «Бірге ойлаймыз» стратегиясы , Сергіту сәті, Рефлексия «+, - , ?», Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ аралық бағалау
Уақыты
Сабақ кезеңдері
Жоспар мазмұны
Мұғалім іс – әрекеті
Оқушы іс – әректі
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
3 минут
Психологиялық ахуал
Оқушылардың топқа бөлінуі
Оқушылар түрлі – түсті стикерлердің түсімен топқа бөліну.
топ Көк
топ Қызыл
топ Сары
топ Жасыл
Өте жақсы!
стикерлер
Тұсаукесер бөлімі
8 минут
Өткен сабаққа шолу
«Өтірік өлең»
Өтірік өлеңді жаттау.
Өтірік өлең жазу
Өздері жазған өтірік өлеңдерін жазу.
Өлеңді жатқа айту
Дәптер, смайлик
2 минут
Сергіту сәті
Шыршаның биі
Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды.
Жарайсыңдар!
Итантербел-сенді тақта
Негізгі бөлім
8 минут
«Миға шабуыл»
стратегиясы
«Болжау»
стратегиясы
Мұғалімнің сұрағы:
-Сен білесің бе?
Слайдпен жұмыс
Суреттегі кісі кім?
Бүгінгі өтетін тақырыбымызды кім айтады?
Оқушының жауабы:
Слайдтағы суреттер бойынша оқушылардың пікірін тыңдау.
Алдар, Қожанасыр
«Қожанасыр туралы әңгімелер»
Интербелсенді тақта
2 минут
Топтасу
Топқа ат қою.
Ертегі кейіпкерлеріне байланысты ат қою.
1-топ: «Алдар»
2-топ: «Қожанасыр»
3-топ: «Қылмойын»
4-топ: «Қарынбас»
5 минут
Оқулықпен жұмыс
Сөздікпен жұмыс
«Қожанасыр туралы әңгімелер» әңгімесін ызыңдап оқу.
Сендерге осы мәтінде қиын сөз кездесті ме? Ол қандай сөз?
Оқушылардың мәтінді қатесіз оқуы.
1 – топ: Қожанасыр туралы әңгімелер.
2 – топ Қожанасыр мектепте.
3 – топ: Төрттен төртті алса, не қалады?
4 – топ: Сипаттама.
Мысқыл – сықақ, келеке.
Жат қылық – лайықсыз мінез.
Дәптерлеріне жазу
Әдебиеттік оқу оқулығы, дәптер
8 минут
Білімді бекіту
«Бірге ойлаймыз» стратегиясы
Берілген тапсырманы орындау
Берілген тапсырманы бірлесе отырып орындау
1 – топ: “Қожанасыр мектепте” сахыналық қойылым
2 – топ: “Төрттен төрт алса, не қалады?” сахыналық қойылым.
3 – топ: Қожанасырға мінездеме беру.
4 – топ: “Қожанасыр” сөзіне ребус құрау.
Әдебиеттік оқу оқулығы,
Флипчарт, маркер,
Рефлексия
5 минут
«+, -, сабақтың қай кезеңі қызықты болды?»
Әр оқушыға стикер таратып беру
Ұнаған кезеңге +
Ұнамаған кезеңге –
Қай кезең қызықты болды жазу?
Стикер
2 минут
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу. Қожанасырдың суретін салу
Күнделікке жазып алу
Күнделік
Бағалау
4 минут
Формативті бағалау, өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы
Өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы, топ басшылар бір – бірінің топтарын бағалау
Өз – өзін бағалау.
Топбасшының бағалауы
Өз- өзін бағалау
Өзге топты бағалау
Жиынтық баға
1топ
2топ
3топ
4топ
Бағалау парағы
Достарыңызбен бөлісу: