Сабақ 30 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Оқу мақсаттары



Дата07.02.2022
өлшемі0,55 Mb.
#95529
түріСабақ
Байланысты:
7 сынып информатика ктж
4 сынып кмж 2токсан такырыптар

Тақырып: Редакторға кіріктірілген нысандар

Мектеп: №39 «Қызылөзек» орта мектебі

Күні:

Мұғалім АТЖ: Кайырбекова Гульнур Нурахметовна

сынып: 7
сабақ 30



Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:



Оқу мақсаттары

7.3.1.1 -нысандар мен оқиғалардың 3D моделін құру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үшін:
SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсімен танысады

Көптеген оқушылар үшін:
Үш-өлшемді редакторлардың артықшылықтары мен кемшіліктеріне талдау жасауды үйренеді.

Кейбір оқушылар үшін:
Сырттан обьекттер кірістірудің қосымша мүмкіндіктерін қолдану тәсілдерін түсіндіру

Бағалау критерийлері

  1. SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсін біледі;

  2. Үш-өлшемді редакторлардың артықшылықтары мен кемшіліктеріне талдау жасай алады

  3. Сырттан обьекттер кірістірудің қосымша мүмкіндіктерін қолданудың тәсілдерін біледі.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
өз модельдерін көрсете алады (айту және тыңдау дағдылары).
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
3D редактор, модель, модельдеу, SketchUp, примитивтер Үшөлшемді модель
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • Әзірленген модель…сәйкес келеді.

  • Әсер құру үшін … қажет.

Мені модельді …негізінде әзірледім.

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек, Физика, Математика, Сызу

Тірек білім, білік, дағдылар

Модельдер, 3D-модельдер

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Қосымша ресурстар

Басталуы
3 мин
6 мин

Ой сергіту жаттығуы
«Бір - екі - үш - төрт - бес» әдісі Қатысушылардың бәрі бір мезгілде, алдымен оң қолын, сонан соң сол қолын жоғары қарай сермеп тұрып, бірден беске дейін санайды. Келесі жолы төртке дейін, сосын үшке, сосын екіге дейін, ең соңынан бірге дейін санайды. Әр тілде санаудың орнына «Ха - ха», «Хи - хи» деп айтуға да болады.
Үй тапсырмасы
Оқушылар Sketch Up қандай құралдар жиі қолданылатынын топта талқылау

Компьютер



Негізгі бөлім
2 мин


10 мин



9 мин




Миға шабуыл сұрақтары

  • Sketch Up та жобаларды сақтау үшін файлдың қандай кеңейтілімі қолданылады

  • Өз өміріңде 3D редакторды қолдануды қалай елестетесіңдер.

  • Sketch Up редакторы қандай аймақтарға бөлінеді?



Практикалық жұмыс
«Тіктөртбұрыштың» 3D моделін құрыңдар. Объектіні моделдеу кезеңінен бастаңдар.

  1. Тіктөртбұрыш (Прямоугольник) құралымен сахнаның (сцена) ортасына үйдің іргесіне сәйкес өлшемді ала отырып салыңдар (5.5-сурет).

  2. Тіктөртбұрыштың бетін Сығу және созу (Вдавить и вытянуть) құралымен қажетті биіктікке дейін көтеріңдер (5.6-сурет).

  3. Жылжыту (Смещение) құралы арқылы ішкі қозғалыс пен қабырғаның ішкі шегін белгілеңдер (5.7-сурет).

  4. Сығу және созу (Вдавить и вытянуть) құралы арқылы сыртқы беті төменге, іргенің үстіңгі деңгейіне (еденіне) дейін сығыңдар (5.8, 5.9-суреттер).

  5. Тіктөртбұрыш (Прямоугольник) құралымен қабырғаның сыртқы бетіне есіктің орнын салып, Сығу және созу (Вдавить и вытянуть) құралының көмегімен оны қабырғаның ішкі бетіне дейін сығыңдар.

  6. Айналдыру (Вращение) құралымен үйдің моделін айналдырып қараңдар. Артық объектілерді Өшіргіш (Ластик) құралымен өшіріңдер.

  7. «Файл» менюінен Сақтау командасын таңдап, модельдің атауын енгізіп, Сақтау батырмасын басыңдар.

  8. SketchUp-та жоба *.skp форматында сақталады.





Топтық жұмыс: «Пікірталас»
«SketchUp праграммасын қолданудың артықшылығы мен кемшілігі» Дескриптор
SketchUp программасын қолданудың артықшылығы мен кемшілігін салыстырады.

Оқушылардың іс-әрекеттерін смайликтер арқылы бағалау.

Оқулық

Компьютер


Аяқталуы
9 мин

Рефлексия.

«Серпілген сауалдар» әдісі
Оқушылар шеңбер болып тұрып допты лақтыру арқылы бір-біріне сұрақтар қояды.

«Блоб ағашы» әдісі.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді.

Интербелсенді тақта
А4 парағы

Үй тапсырмасы
1 мин

Тест құрастырып келу.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет