Сабақ №38 Мерзімі 29. 01. 2016ж Сынып 6



бет1/3
Дата21.07.2017
өлшемі1,27 Mb.
#21446
түріСабақ
  1   2   3
Ағылшын тілі пәнінен 6 «Г»сыныбына арналған қысқа мерзімді жоспар


Сабақ

№38

Мерзімі

29.01. 2016ж

Сынып

6 «Г»

Пәні

Ағылшын тілі

Пән мұғалімі

Балқыбекова Нурзила Боранқызы

Тақырыбы

Travelling for health

Мақсаты

«Travelling for health» тақырыбына қатысты жаңа сөздерді игерту, шет тілінде сөйлемді сауатты құрастырып, жазуға, оқуға және сөйлеуге дағдыландыру, оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, саяхаттың денсаулыққа пайдасы туралы пікірлерін қалыптастыру және адам өміріндегі маңыздылығын ұғындыру;

Міндеті

* мәтінмен жұмыс жасайды;

* сөздікпен жұмыс жасайды;

* жаттығулар ауызша және жазба түрде орындайды;

*сұрақтар қояды , сұраққа жауап береді;

* суретті қолданып, сөйлемдерді сауатты түрде құрастыруға дағдыланады;


Күтілетін нәтиже

* сөйлемдерді сауатты түрде құрастыра алады

*жаттығулар орындай отырып, шет тілінде сауатты жазуға, оқуға және сөйлеуге

үйренеді;

*оқушылардың сөздік қоры молаяды;

*сұрақтарға жауап бере отырып, өз ойын еркін жеткізе алады;

* оқушылар топтық жұмыста бір-бірін қолдап, ынтымақтастық орната отырып,ой-

пікірлерімен бөліседі және жаңа мәліметтерді игереді

* оқушылар іс-әрекеттер барысында өз-өздерін және бір-бірін бағалай алады, сын тұрғыда ойлауға дағдыланады, топтық ережені ұстанады;



Көрнекі-ліктер

Түрлі –түсті пламастер, қима қағаздар, А3 форматты қағаз, суреттер, интерактивті тақта, стикерлер, бағалау парақшалары ...

Әдістер

«Ойлан-жұптас-талқыла», «ЖИГСО», «Ой қозғау», «Автор орындығы» «Кім жылдам» «Класстер» тәсілдері;

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылар-дың іс-әрекеті

Кіріспе
10 минут

I Organization moment Good morning children! How are you?...

Cыныпта жағымды ахуал қалыптастыру;(Бір-біріне жақсы тілектер айтады)



II Homework: To write an essay about “My favourite season”

Тақырыптық суреттер арқылы үш топқа бөлінеді

“How is the weather” әнін орындату арқылы өткен сабақты еске түсіріп, фонетикалық жаттығу жасау;

«Автор орындығы» тәсілін қолдану;

Әрбір топ оқушылары жазып келген әңгімелерін оқып шығады, ал өзге топтағы оқушылар оқып отырған оқушының айтқан ойын ақ қағазға түсіріп,топтардан бір оқушы шығып,оның айтқанын ІІІ жақта қорғайды; Топ бір-бірін бағалайды, смайликтерді қолданады;



Жаңа сабақ

минут

(25 мин.)


ІІI New theme “Travelling for health”

а) Warm- up «Ой қозғау»

The world is a book and those who do not travel read only a page”

What does it mean? It means if you don’t travel you can not see the beauty of the world, discover new things and different ways of life.

Now I would like you to answer the question “Why do people travel?” What are the reasons for travelling?



Complete the diagram




People travel

As you know, there are many ways of travelling. People can travel by sea, by air, by railway and by road

What kind of transport do you know?

Pupils’ reply:

A car, bicycle, plane, train, a ferry



с) reading the text “Travelling for health”.

Phonetic drill

get on [‘get ‘on]- көлікке отыру

a ferry [feri]-жүк кемесі

journey [dзә:ni]

to discover [di’skәvә]-ашу

to enjoy [in’dзoi]-рахаттану, сүйсіну



To the 1st group

Robert Midhurst is 65 but he looks much younger. Last year he was in Europe and north Africa on a bicycle for more than six month. Last September the weather in Britain was very bad, so Robert got on his bicycle in London and went to Dover. At Dover he took a ferry . After three days he reached Paris but in Paris the weather wasn’t better than in London. It rained all the time.



To the 2nd group

Again he got on his bike and started the journey to Spain. Robert likes France a lot. He travelled slowly. The weather got better. The days were very sunny and warm. It was late October when he arrived in Spain. For five days he travelled carefully because there were strong winds and it often rained.



To the 3rd group

At the beginning of November the weather got better. The sun shone brightly but the beaches were often empty. He left Spain at the beginning of December he was in India. It was very hot there. The journey was very interesting. He came back to England by plane.



d) Doing exercises (Doing exercises using the game “Who is quicker”)

e) Complete the chart about the weather in the places that Robert visited
f) Make true sentences and ask and answer the questions.

Places

Weather

Britain

-

France

-

Spain

-

India

-

1.What was the weather like in London?

-It/ very bad.

2.What/ weather/ like in Paris?

-It ______________.

3. How did he go to Dover?

-He/go/ by bicycle.

4.How/ go/ to Paris?

-He_____by ferry.

5. Where was Robert in September (October,

November, December)

g) Match these sentences

a) Why does he like travelling by bike?

b) Why does he like travelling abroad?

c) Why does he prefer countryside?

d) Why does he like India most?
1. Because it is interesting for him to meet people of

different nationalities, try new food and see new

places.

2. He feel(s) healthy and it keeps him fit.



3. India, of course everything is different: the people,

the food, the weather, the nature.

4. People are usually friendlier there. The air is clean.

He feel(s) happy


Саяхат туралы видеоролик көрсетіледі

«Ой қозғау» тәсілі арқылы негізгі тақырыпты ашу

«Класстер» тәсілі

Оқушылар пікірі тыңдалады;

Оқушылар тіл сындырады


«Жигсо» тәсілін қолданамын. Әрбір топ мүшелері мәтінді оқып шығады. Мәтінді тереңірек түсіну үшін сұраққа жауап береді, өздерінің ойларын постерге түсіріп, қорғайды.

Кестені толтыру

Оқушылар жаттығулар орындайды, сөйлемді сауатты құрастыруға дағдыланады.

Сөйлемді сәйкестендіреді.



Нұсқалау сатысы

6 минут



IV Concluding stage

How did Mr. Robert Midhurst travel? Use these pictures and make sentences



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет