Сабақ 4 «б» сынып Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: Қыстырма сөз 189-192 жаттығу Сабақтың мақсаты: а білімділігі



Дата22.03.2017
өлшемі97,47 Kb.
#12160
түріСабақ
Ашық сабақ 4 «б» сынып Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Қыстырма сөз 189-192 жаттығу

Сабақтың мақсаты: а) білімділігі;

Оқушыларға қыстырма сөз туралы түсінік беру. Сөйлем ішінен

қыстырма сөздерді таба білуге үйрету.

ә) дамытушылығы;

Баланың логикалық ойлау қабілетін жаттығулар орындау арқылы

дамыту. Шығармашылық қабілетін,байқағыштық қабілеттерін,сөздік

қорларын дамыту.

б) тәрбиелігі;

Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,тірек сызба,топпен жұмыс,логикалық тапсырмалар.

Сабақтың құрал-жабдықтары, көрнекілігі:

Интерактивті тақта,тірек сызбалар,түрлі-түсті фишкалар.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес сабақ

Сабақтың барысы:

I Кіріспе бөлім: а) Ұйымдастыру кезеңі; (Сәлемдесу)

Хормен: Жақсы оқып сабақты

Әдеп сақтау сәніміз.

Сәлем бердік сіздерге

Бас иіп бүгін бәріміз.

ә) Психологиялық дайындық;

б) Сабақтың топтық сайыс түрінде өтетінін хабарлау;

II Үй тапсырмасын сұрау: Сөйлемнің бірыңғай мүшелері 188-жаттығу

1) Ереже сұрау

2) Мысал келтіру,сөйлем құрау.



III Үй тапсырмасын қорытындылау: (Тірек сызба)









Жеке-жеке тоқталып мысал келтіру.

188 – жаттығуды тексеру.

IV Жаңа сабақ: а) Мюнстенберг әдісі бойынша жаңа сабақты хабарлау.



Ж

К

У

Қ

Ы

С

Т

Ы

Р

М

А

К

Р

Е

С

Ө

З

Ж

П

Н

ә) Жаңа сабақты түсіндіру. Сөйлем талдау арқылы.


дау жоқ

Ертең , қансонар болғалы тұр.



б) Тірек сызба.




Қаратпа сөз Одағай сөз











в) Оқулықпен жұмыс 189-жаттығу. Екі бағандағы сөйлемдерді салыстырып,оқу.

- Не байқадың?

Құрамында сөйлем мүшесі емес сөздерді табу.

г) Дәптермен жұмыс 190-жаттығу. Топтық тапсырма:
I топ: 1,2-сөйлем

II топ: 3,4-сөйлем



III топ: 5,6-сөйлем

р б «қысқасы» сөзінен сөз тудыру.



Сол сөзтумаларға қыстырма

е ә сөз қосып сөйлем құрау.

і с

Сөз құра,сөзден сөйлем



құра.

191-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқу. Шарты бойынша ауызша орындау.

Шығармашылық тапсырма: Өлеңді қара сөзге айналдырып, шағын мәтін жазу.
III Қорытынды бөлім: Жаңа сабақты бекіту.

Пысықтау сұрақтарын беру.

- Қыстырма сөз дегеніміз не?

- Қыстырма сөз сөйлемнің қай жерінде келеді?

- Қыстырма сөзді алып тастаса сөйлемнің мағынасы өзгере ме?

(мысал келтір)

IV Үйге тапсырма беру: Ереже жаттау,192-жаттығу.

V Оқушылар білімін бағалау:

Үш топтағы конверттерден жиналған фишкаларды санау арқылы топтың ұпайын шығару.

Қызыл -5, көк -4, жасыл -3

а) Жеке оқушыларды бағалау.

ә) Топтық сайысқа баға беру,марапаттау.

б) Оқушылар пікірін тыңдау, әрқайсысының қарсылас

тобына талдау жасау.







19 орта мектеп





Қазақ тілі

4 «б» сынып



Ашық сабақ

Мұғалім: Сатаева Жанна Үсейінқызы


2010-2011 оқу жылы
Каталог: uploads -> doc -> 1021
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1021 -> Сабақтың тақырыбы: Жартылай летальды және летальды мутациялар. Мақсаты
1021 -> «Абай дана, Абай дара қазақта» Іс-шараның сценарийі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет