Сабақ №44 Сыныбы: 4 «А» Пәні: Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: «Ананың алақаны», «Балуан Шолақ»



Дата26.08.2017
өлшемі45,34 Kb.
#28537
түріСабақ
Қ.Өскенбай атындағы Қима орта мектебі

Ашық сабақ

Тақырыбы: «Ананың алақаны»

«Балуан Шолақ»

Пәні: әдебиеттік оқу

Өткізген : Байжигитова Б.Б

2016 -2017оқу жыл

Күні: 28.11.2016 жыл

Сабақ № 44

Сыныбы: 4 «А»

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: «Ананың алақаны», «Балуан Шолақ»

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Мәтін мен өлең мазмұны арқылы Балуан Шолақтың өмірімен таныстыру.

Дамытушылығы:Жаңа технология мен ақпаратты беру арқылы оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелігі: Анаға, үлкенге деген құрмет. Жақсылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, ой толғау, талдау , түртіп алу әдісі.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: Презентация, слайд, суреттер, үлестірме парақша.

Пәнаралық байланысы: қазақ тілі, музыка.

ІІ.Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі: амандасу, оқушыларды түгендеу.сабаққа назар аудару.

2.Психологиялық дайындық: Алақандарын бір-біріне тигізіп , бірге: (слайд)

Ақ көңілді жүрекпен,


Ақ ниетті тілекпен.
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық!

3. Топқа бөлу: бағдаршам көзімен топқа бөлу топ басшыларын сайлау
4.Үй жұмысын тексеру:
«Қанышбұлақ»

І топ : Қанышбұлақ деп аталуы?

ІІ топ: Қаныш Имантайұлының әңгіме туралы ойы

5. Үй жұмысын пысықтау: Сұрақ-жауап. (слайд)

1. «Бұлақ» дегеніміз не?

Оқушылар жауабы: Жер астынан қазғанда шыққан тұщы су

2. Үш жігіт бірінші құдық қазғанда қандай су шықты?



Оқушылар жауабы: Ащы су



3. Ой шақыру «Су» (слайд)

Бұлақ суы жаңбыр суы




СУ



Өзен суы көл суы


Қар суы құдық суы

Теңіз суы
4. Сабаққа қызығушылығын ояту. Ананың....... ыстық ! – деп оқушылар алқан қиылған парақшаларға өз ойларын жазып тақтадағы шуақты күнге ілу.

Мағынаны ашу кезеңі:

І. 1. Мәтінді ашық хатқа салып 2 топқа бөліп беру.

1 топ басын , 2 топ аяғын топен оқып не жайлы айтылғанын талдау

2. Нұрмағанбет Баймырзаұлы қалай «Балуан Шолақ» атанды бейне-слайд көрсету.

- Бейне-слайдта көрсетілгендеі талдау.



ІІ. Оқулықпен жұмыс «Балуан Шолақ» (слайд)

Мәнерлеп оқыту , топпен талдау.



ІІІ. Нұрмағанбет (Балуан Шолақ) Баймырзаұлы өмірбаяны бейне-слайд көрсету.

- Бейне-слайдта көрсетілгендеі талдау.



Сергіту сәті: « Көңілді би»

Қарашаның жиырма сегізі

Сынып жұмысы

Ананың алақаны.

Балуан Шолақ

Түртіп алу әдісі – жаңа сөздер.

Дәптермен жұмыс: слайд- мағыныасын түсіндіру) (слайд)

Топпен жұмыс: 1) . 1-топ. «Бауан » сөзін топтастыу. (слайд)

2). 2-топ. Дене шынықтырудың пайдасы (слайд)


Сабақты қорытындылау: Ой толғаныс кезеңі: «Адасқан шумақтар» (слайд)

Орны ауысып кеткен шумақтарды ретімен «Ана» өлең шумағын құрастыру.

Кеуденде мені тербеттің, ана

Жас шыбық енді көктеді.

Мінекей менде ер жеттім, ана

Еңбегін бекер кетпеді


1.Үйге тапсырма. (слайд) «Ананың алақаны» ЭССЕ жазу

«Балуан Шолақ» жаттау 117 бет.

2. Оқушыларды бағалау: Бағалау парақшасы арқылы бағдаршамның


Бағалау

Үй жұмысы

Сұрақтар

Жаңа тақырып

Топпен жұмыс

Адасқан әріптер

Қорытынды

1топ «сары көз»



















2 топ «қызыл көз»


















«қызыл көзімен» топты бағалау .
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет