Сабақ :Қарабатыр Мектеп-лицей:№201 Күні: 01. 10. 2015



Дата07.05.2017
өлшемі60,89 Kb.
#15925
түріСабақ
Сабақ жоспары

Сабақ :Қарабатыр

Мектеп-лицей:№ 201

Күні:01.10.2015.

Мұғалімнің аты-жөні: Уразымбетова Дина

Сынып:4 – сынып

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.Қарабатыр ертегісінің мазмұнын білу.

2.Қарабатырға қайырымдылық жасаған қай құс екенін түсіну.

3.Берілген өлең жолдарын пайдаланып ,бір құсқа өлең жазып үйрену.


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Ертегінің мазмұнын айта алады.

Оқушылардың көпшілігі істей алады: Қай құстың балаға қайырымдылық жасағанын түсінеді.

Кейбір оқушылар істей алады: Берілген өлең жолдарын пайдаланып өлең шығаруды үйренеді.


Тілдік мақсат

Оқушылар:Әдеби ертегінің тілін түсініп оқиды.

Негізгі сөздер мен тіркестер;қорықтық, жүрекжарды, жамшылап, тасат.




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Қарабатырды не үшін ұрлап кетті?

  2. Қай құс балаға көмекке келді?

  3. Қарабатырды әке-шешесі не арқылы таныды?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?




Жазылым бойынша ұсыныстар:



Жетістік критерийлері

1.Ертегінің мазмұнын айта алады.

2.Ертегідегі құстарды сипаттай алады.

3Халық ертегісі мен әдеби ертегінің ұқсастығы мен айырмашылығын атай алады.


Алдыңғы оқу

Қорқыт.


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы


2 мин

5 мин

4 мин



Үй тапсырмасын сұрау:
Топқа бөлу: Қима қағаздарды құрастырту арқылы топқа бөлемін және жаңа тақырыпты ашамын.Ақын,жыршы,қобызшы.
Жаңа сабаққа тұсау кесер:

-Түрткі сұрақ: Халық ауыз әдебиеті үлгілеріне нелер жатады? ------Сынақтан өткізу: Ертегі мен аңыздың арасындағы айырмашылық қандай?. Басқаға бағыттау: Тағы қосатындарың бар ма?

Қорқыт ата туралы бейне жазба көрсету.

Ой қозғау.Сұрақ-жауап.

1.Қорқыт кім болған?

2.Қорқыт қандай аспап жасады?

3.Қорқыт қай жерде дүниеге келген?



Қима қағаздар

АКТ



Ортасы




Оқулықпен жұмыс

­Өз бетінше оқу.



Топтық жұмыс

Берілген бөлім бойынша топтар бір-біріне сұрақтар дайындайды.

Топтық бағалау.

«А бақылау парағы»



Жұптық жұмыс.

Жұптаса отырып,аңызда кездесетін жер-су аттарын картадан тауып, топта бөлісу.

Дайын үлгі жауаппен бағалау

Сергіту сәті



Жеке жұмыс.

Дәптермен жұмыс

Қорқыттың күйін аң-құс,жел,өзен қалай тыңдайды, соны берілген сызба бойынша жазу.

Құстар ұшуын тоқтатады.

Жел соғуын доғарады.

Аң-құс Сырдарияның жағасына келеді.


Өзен өзен ағысын тоқтатады.



Әдебиеттік оқу 4-сынып

Соңы



3 мин


Қорытынды.

Қос құты әдісі.





Анықтамасын,кейіпкерлерін,ерекшелігін айтады.

Кері байланыс.

Бүгін мен не үйрендім?

Маған не қиын болды?

Алдағы уақытта не туралы білгім келеді?





Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс








Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет