Сабақ Арифметикалық прогрессияның алғашқы n-ші мүшесінің қосындысы



бет1/3
Дата04.05.2017
өлшемі184,86 Kb.
#15431
  1   2   3
Өлеңті жалпы орта білім беру мектебі

Ашық сабақ

Арифметикалық прогрессияның алғашқы n–ші мүшесінің қосындысы

Пән мұғалімі:Рысхожин А.М.

2015-2016 оқу жылы

Пән: Алгебра

Сынып: 9

Мерзімі: 3.12.2015жыл

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ

Біліміділік: Оқушыларға арифметикалық прогрессия алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласын қолданып есеп шығару.

Дамытушылық: Оқушылардың алған білімдерін тәжірибеде қолдануда өзіне сенімділігін арттырып оқушылардың білімін дамыту

Тәрбиелік: Оқушыларды білімді саналылықпен меңгеруге үйретіп, ұқыптылыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, әңгімелеу

Пән аралық байланыс: қазақ тілі, өзін-өзі тану, тарих

Құрал-жабдықтар: оқулық, интерактивті тақта, тест тапсырмалары, дидактикалық материал, сызбалар, кестелер

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

I.Ұйымдастыру кезеңі (1 минут)

1.Сәлемдесу;

2.Оқушыларды түгендеу;

3.Сынып бөлмесінің тазалығын тексеру;

4.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру(жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері)

Психологиялық дайындық:(1 минут)

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан,

Барлық ғылым саған үйір болады,

Досың болар табылатын қасыңнан.

-балалар , бүгін барлығымыз сабақта бір-бірімізге не тілейміз? (оқушылар орындарынан тұрып, мұғалімге қарап: «сізге шығармашылық табыс» және бір-біріне қарап: «бізге көтеріңкі көңіл-күй» деп атайды.



III.Үй тапсырмасын тексеру, қайталау (1 минут)

а) теориялық білімдерін тексеру.

ә) үй жұмысы есептерін тексеру: №173, №174.

Шар ұшыру ойыны (слайдта боялған шарларда үй жұмысының дұрыс жауаптары болады, егер оқушы үй жұмысын дұрыс орындаса, онда шар әуеге қалықтайды!)

№173. болатын арифметикалық прогрессияның бірінші мүшесі мен айырымын табыңдар?

Шешуі:

7d=-28

d=-4


Жауабы:

№174.Арифметикалық прогрессияның екінші мүшесі 1-ге, ал бесінші мүшесі 7-ге тең. Осы прогрессияның мыныңшы мүшесін табыңдар?

Шешуі:



3d=6

d=2




Жауабы:



II.Тарихи мәліметтер (2 минут)

Оқушылар өздері арифметикалық және геометриялық прогрессия тақырыптары бойынша ғалымдардың қандай еңбектері бар екеніне байланысты іздену жұмыстарын жүргізген.



Пысықтау сұрақтары: (2 минут)

1)Арифметикалық прогрессия дегеніміз не? Анықтап айт?

2) Прогрессия (латынша progression сөзі) мағынасы? (алға қозғалу)

3) 10,13,... арифметикалық прогрессияда төртінші мүшесі неге тең?



Арифметикалық прогрессияның анықтамасы

Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы

Арифметикалық прогрессияның өзіне тән қасиеті

Арифметикалық прогрессияның айырымының формуласы











Каталог: uploads -> doc -> 0c11
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0c11 -> Сабақ өткізу күні: 07. 10. 2016 фио қызметі Қолы Құрастырушы
0c11 -> Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбайұлы "Әсемпаз болма әрнеге"
0c11 -> «Бүгін менің туған күнім » Мұқағали Мақатаев (1931-1976) Әдеби- сазды кештің бөлімдері: «Поэзия, менімен егіз бе едің?»
0c11 -> Сабақтың атауы «Компас» Б. Соқпақбаев Мақсаты Білімділігі


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет