Тексерілді:
|
|
САБАҚ:
|
Қазақстан тарих Күні: 09.02.2017ж
|
СЫНЫП: 10 «Ә»
|
Қатысқандар: 24
|
Қатыспағандар: 0
|
Сабақ тақырыбы:
|
§ 26 Қазақ хандары
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
Негізгі ойды анықтау.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Барлық окушылар негізгі ойды айта алады, берілген материалдарға сенімді және еркін жауап береді.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Қазақ хандары: Қасым хан Хақназар хан, Тәуекел хан, Жәңгір хан,Тәуке хандар туралы түсінігін өз сөзімен дәлел келтіріп баяндай алады. Еркін түрде өз пікірін жеткізеді.
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Тақырыптың идеясын аша алады, салыстырады және атап өтеді, дәлел келтіреді, суреттейді.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады:
|
|
1.Қасым ханның «Қасқа жолын», Есім ханның ескі жолын, Тәуке ханның «Жеті жарғы» заңдардың байланысы туралы негізгі ойын айтады
|
2. Берілген тапсырмаларға еркін жауап бере алады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер
Башқұрт елі арасында тараған мәліметтер мен Жәңгір ханның Жалаңтөсті көмекке шақырғаны туралы деректерді айта алады және терминдер таба алады, мысал келтіре алады.
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Мәтіннен тақырыпқа сай диолог құрау
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Қазақ хандары билік құрған жылдарында байланысы туралы ерекшелігі мен маңыздылығы
|
Қазақ хандарының ішкі және сыртқы саясаттары құнды деп ойласын ба ?
|
Пәнаралық байланыс
|
География, әдебиет,сурет
|
Мектеп құндылықтыры
|
Құрмет, достық, патриотизм
|
Алдыңғы оқу:
|
Өтілген тақырыппен байланыс
§ 25 Қазақ хандығының қалыптасуы мен нығаюы
|
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі
|
Жоспарланған Қазақ хандары туралы толық мәліметтер беру(Слайд арқылы түсіндіру)
|
Ресурстар. Стикерлер.
Маркерлер. Кеспе қағаздары.
|
Басы
5 минут
2 минут
|
Топқа біріктіру.Алматы қаласында өтіп жатқан 2017жылғы қысқы олимпиада туралы ой бөлісе отырып,оқушыларға эмблемаларды медаль етіп тағамын.Медальдің артындағы түске карай 3 топқа бөлу.
1 топ Достық 2 Топ Бірлік 3 Топ Ынтымақ
Психологиялық дайындық, шаттық шеңбері Оқушылар Бір- біріне жақсы тілектер айтады
Уй тапсырмасын пысықтау:§25 Қазақ хандығының қалыптасуы мен нығаюы
|
Түрлі түсті қағаз
|
Ортасы
30 мин.
Көрсетілім
Бақылау
|
Жаңа сабақ: Қазақ хандары
«Ой қозғау»
Қазақ хандарынан кімдерді білесіңдер?
Хандар туралы қандай деректер білесіңдер?
Қазақ хандығына қанша жыл?
«SWOT» әдісі арқылы топта талқылау.
Топтар бірлесе отырып, қазақ хандары: Қасым хан Хақназар хан, Тәуекел хан, Жәңгір хан,Тәуке хандар туралы талқылайды.
Сабақты пысықтау: «Таза тақта» ойыны
Тұлғалардың суреттері мен жылдар тақта бетіне қойылады, тақта бетіндегі сұрақтарды алып таза тақта жасаймыз.
2 «Тарихи сұхбат» ойыны
|
Дәптермен жұмыс
Кеспелер
Маркер,плипчарт,стикер
Оқулық
|
Соңы
3мин
5мин
|
Рефлекция: «Ойлаудың 5 гүлі»
Әр топ оздері стикерді қалаған гүлдерге жапсырады, сол арқылы сабақ кері байланыс жасалады.
Бағалау парағы:
Үйге тапсырма: Қазақ хандары: Қасым хан Хақназар хан, Тәуекел хан, Жәңгір хан,Тәуке хандары туралы түсінік беру, оқып келу. Қасым хан Хақназар хан, Тәуекел хан, Жәңгір хан,Тәуке хандар туралы мәлімет жинау.
|
Стикер
|
Қосымша мәліметтер
|
Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс.
|
Түрлі жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалануды жоспарлаймын
|
Өзін-өзі бағалау
|
Өзін-өзі тану, АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма)?
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?
|
|
Қорытынды бағалау:
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) Кесте толтыру кезінде жаңа сабақты меңгергендігін байқадым.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? Тест тапсырмаларын өткен сабақтардан жиі сабақта пайдаланып отыру керек тиімді болады.
Өзін-өзі бағалау. Критери бойынша топтар өзін-өзі бағалады.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? «Шың» кітабымен жұмыс жасау керек екен деп ой түйдім
|