Мектеп атауы
|
|
Мерзімі, күні
|
2021 жыл
|
Сынып
|
2
|
Пән
|
|
Тақырып
|
Дене мүшем сау болсын. Міржақып Дулатов. Байлық.
|
Мақсаты:
|
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру
2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;
2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру.
|
Сабақ барысы
|
Оқытушының іс- әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аудару
Сабақтың тақырыбын хабарлау.
Дене мүшем сау болсын. Міржақып Дулатов. Байлық.
Сабақтың мақсатымен хабарлады.
|
Оқушылар қайталап айтады
Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады.
|
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі
|
Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.
|
Сабақтың ортасы
|
1 . тапсырма.
Байлық деген не? Оған қатысты 5 сөз ойластыр. Түсіндір.
.
2- тапсырма: ӨЖ Түсініп оқы
Мәтінді түсініп оқы.
«Байлық» Міржақып Дулатов
Сөздік жұмысы
Сом – теңге шыққанға дейін солданылған ақшаның аты
3-тапсырма:« Анықта» ЖЖ
|
Дескриптор:
1. Мәтіннің негізгі ойын анықтап айтады;
2.Мақалды дауыстап оқиды, мағынасын түсіндіреді;
3.Мақалдың бағытына қарай сұрақтар қояды;
4.Бір-бірін тыңдап бағалайды;
Дескриптор:
1.Суреттегі заттарды атайды;
2. Әр заттың кімге қатысты екенін анықтап айтады;
3. Бір-бірін толықтырады;
|
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
|
|
Сергіту сәті
|
|
Қимылды ойындарды ойнатқыза отырып, бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.
|
|
Көңілді музыка ойнатылады.
|
|
№4. Мәтінге сүйеніп, қажетті сөздерді тап.
... көздерім
Қандай ? ... құлақтарым
... аяқтарым
№5. Мәтінге сүйеніп, жарлы сөзіне мағынасы жуық сқзді ата.
№6, әңгімеден қандай қорытынды шығаруға болады.
№7. Денсаулық - зор байлық екеніне дәлелдер келтіріңдер.
Үлгі: денсаулық - зор байлық. Өйткені ... көздерім болмаса не істер едім?
|
1.Мәтіннен тиісті сөйлемді тауып оқиды;
2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды;
3.Кейіпкерге байланысты өз бетінше сурет салады;
4.Бір-бірін тыңдап бағалайды;
|
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі
|
|
Сабақтың соңы
Қорытынды кезеңі
|
|
Дескриптор:
Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.
|
|
|
Үйге тапсырма беру
|
Байлық 3-4 бет оқу.
|
Күнделікке үй тапсырмасын жазады.
|
|
|
|
|
|
|
|