Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Blender-дегі текстура мен материалдар.
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сынып: 10
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға үш өлшемді компьютерлік графикада рөлі үлкен Blender программасын, оның қүралдарын және модификатор ұғымдары туралы түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Blender-де объектілерге текстура қосу, оларды өзгерту, материалмен жұмыс істеуді біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Оқушылар Blender-де модификторлардың өзгерту тәсілдері туралы біледі.
|
Кейбір оқушылар:
|
Оқушылар өз бетімен тапсырмаларды орындап, тақырыпты түйіндей алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар.
Терезе үлгісін жасау үшін Blender материалдарын пайдаланады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Булева операциясы, Blender, Blender текстурасы, модификаторлар
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
1. Булева операциялары
2. Модификаторлар
3. Blender-дегі текстура
4. Blender-дегі материалдар
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Алдыңғы оқу
|
Программада нысандарды тегістеу.Материалды қосу.Материалдың қасиеті.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
Басталуы
5мин
5мин
|
1.Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару. Сергіту сәті «Сіздің жақсы қасиеттеріңіз»
Мақсаты: оқушылардың бір-біріне жақсы қасиеттерін айтқыза отырып, достық қарым-қатынастарын нығайту, топтық жұмыста жағымды қарым –қатынасты орнату.
2 «Айналмалы сұрақ» әдісі,
өтілген тақырып бойынша сұрақтарға оқушылар бір-біріне беру арқылы жауап береді
Мақсаты: өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау
|
10 сынып оқулық.
Информатика
|
Өзін-өзі бағалау
|
Ортасы
5 мин
10 мин
15 мин
|
Оқушыларға үш өлшемді компьютерлік графикада рөлі үлкен Blender программасын, оның қүралдарын және модификатор ұғымдары туралы түсіндіру.
Мақсаты: Оқушыларға үш өлшемді компьютерлік графикада рөлі үлкен Blender программасын, оның қүралдарын және модификатор ұғымдары туралы мағлұмат беру.
Булева операциялары
•Булева операциялары математиканың бір болігі болып саналады. Сонымен қоса, ол программалауда да қолданылады. «Булева" созі атақты ағылшын математигі Джоржа Буляның атымен байланысты.
• Компьютер графикасындағы кез келген булева операциясы екі объектіге қолданылады. Екеуінің натижесі ретінде үшінші объект болып табылады.
Б улева операцияларының негізгі үш құралдары:
Intersect (қиылысу). Екі объектілердің қиылысуы арқылы пайда болған бөлік нәтиже ретінде саналады.
Union (бірігу). Екі объектілердің бірігуі арқылы пайда болған үлкен бөлік нәтиже ретінде саналады.
Difference (айырма). Екі объектілердің айырмасы соңғы жауап болып табылады.
Деңгейлік тапсырмалар.
|
Компьютерлер
|
Өзін-өзі бағалау
|
Аяқталуы
2 мин
3 мин
|
Үй тапсырмасын беру .
Сұрақ-жауап әдіс арқылы сабақты аяқтау.
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
|
Жеке жұмыс
Дарынды оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі
|
Оқушылардың үй тапсырмаларын сұрақ-жауап арқылы тексеріп,өзін-өзі бағалайды;
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы бағалауда оқушылар сабақ барысында алған білімдерін есепке алып, өзін-өзі бағалайды.
|
математика,сурет,
өмірмен байланыс
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
|
Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақта жақсарта алды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағмды жетілдіруге көмектесетінініне не білдім?
|
Достарыңызбен бөлісу: |