№10
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім есімі:
|
Сынып: 10б
|
Қатысқандар саны -
|
Қатыспағандар саны -
|
Тақырыбы
|
Стильдер. Стильдерді өзгерту. Жаңа стиль құру.
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Стильдер, оларды өзгерту мен жаңа стиль құру жолын түсіндіру. Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Стильдер, оларды өзгерту мен жаңа стиль құру жолын меңгереді.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Стильдер, оларды өзгерту мен жаңа стиль құру жолын меңгереді.
|
Кейбір оқушылар:
Стильдер және оларды өзгерту жолын меңгереді.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Стильдер, оларды өзгерту мен жаңа стиль құру жолын меңгереді.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Стиль
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Күтілетін нәтиже
|
Стиль туралы түсінік алады, жаңа стиль құрып, оларды өзгертеді
|
Алдыңғы тақырып
|
Құжаттың терезе түрін баптау
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
1. Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру
2. Өткен тақырыпты тест арқылы қайталау
3. Топқа бөлу (екі топ)
4. Жаңа тақырыпты бөліп беру
І топ. Стильдер
Стиль құжат мәтінінің сыртқы пішінін белгілейді.
Стильдерді қолдануға Басты (Главная) мәзірінің қосымшасын-дағы Стильдер тізімі пайдаланылады.
Ол үшін Стильдер мәзірін ашып, керекті стильді таңдау керек.
Егер Стильдер мәзірінде қажетті стиль жоқ болса, онда Стильдерді қолдану тапсырмалар терезесінен Стильдер терезесін пайдалана аласыңдар.
Стильдер терезесін шақыру: Ctrl+Alt+Shift+S
ІІ топ. Стильдерді өзгерту. Жаңа стиль құру
Құжатта қолданған стильді өзгерту үшін Стильдерді өзгерту батырмасына басамыз. Стильді өзгерту диалогтік терезесі пайда болады. Мұнда Стильдер топтамасы, Түстер топтамасы, Қаріпті пішімдеу топтамасы, Абзацаралық интервал, Үнсіздік бойынша батырмалары орналасқан. Осының ішінен керектіні таңдап алу арқылы стильді өзгертуге болады.
Жаңа стиль құрудың бірнеше тәсілі бар:
пішімделген мәтінді қолдану арқылы;
алдыңғы стильді қайта түрлендіру арқылы;
пішімдеудің барлық баптауларын қолмен орнату арқылы.
|
Оқыту мен оқудағы
әдіс-тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлау
|
Ортасы
|
Тәжірибелік тапсырмалар
1. Сақтаған құжаттарыңды ашыңдар.
2. Түр мәзірінің ішінен Стиль топтамасынан - Стильді өзгерту батырмасын шертіңдер.
3. Стильдер жиынтығы - Дәстүрлі (традиционные) батырмасын шертіңдер.
4. Жоларалық интервал батырмасына шертіп, диалогтік терезеден: жоларалық интервалды бірлік қадаммен, қаріп өлшемін - 12, бірінші жолдың абзацын сол жақтан 1,5 см етіп түзетіңдер.
5. Қосымша батырмаларды өз беттеріңмен пайдаланып көріңдер.
6. Өзгерісті сақтамай, құжатты жабыңдар.
|
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай оқыту.
АКТ-мен жұмыс
|
Аяқталуы
|
Қорытындылау
Стиль дегеніміз не?
Жаңа стильді құру жолдарын ата.
Стильді өзгерту үшін қай батырманы басамыз?
Стиль топтамасының түрлері қандай?
Қандай стильмен жұмыс жасаған қолайлы?
Стильді стильдер мәзіріне қосу үшін қандай қанатшаны шертеміз?
Кері байланыс.
Үйге тапсырма беру.
§11 оқу, тест тапсырмаларын орындау
|
|
Қосымша ақпарат Ғаламтор желісі
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс құндылығы байланысы
|
Дарынды оқушыларға тапсырма беру.
|
Өзін-өзі бағалау.
Топ басшының бағалауы.
Кері байланыс
|
Қазақ тілі
Ағылшын
Математика
|
Рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|