Қысқа мерзімді жоспар
Математика 50-сабақ
Бөлім:
|
Менің отбасым және достарым
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Ходжаева А.
|
Күні:
|
04.12.23 жыл
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сандарды қосу және азайту / Отбасылық мерекелер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1. 2. 1. 1 санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу;
1. 5. 2. 2 "+", "-", "=", " ", ">", "<" таңбаларын/ цифрларды, ( ) белгісіз сан символын қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажыратады, құрастырады, жазады және оқиды;
"+", "-", "=" таңбаларын/ цифрларды қолданады.
|
Ұлттық құндылықтар
|
Достарын,сыныптастарын сыйлайды;
Әдеп нормаларын ұстанады;
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдас-тыру,өткен сабаққа шолу
7 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасатады.
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу «Ауызша жаттығу» әдісімен жүреді:
-Балалар, өткенде математика сабағында не істедік?
-10, 20, 40 сандарын қосып мәнін табыңдар.
-Осы сияқты тапсырмаларды өздерің кезекпен құрап айтып көріңдерші. Сынып болып мәнін есептейік.
-Ендеше бүгінгі сабағымызда да сандарды қосу және азайту туралы білімімізді кеңейтетін тапсырмалар орындайтын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.
|
Жаттығу жасайды.
Сұраққа жауап береді.
Сандарды қосу, азайтуға мысалдар келтіреді.
|
«Бағдаршам» әдісі.
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
|
Жаңа білім
13 мин
2 мин
Бекіту
10 мин
10 мин
|
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады.
1) Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып сұрақтар құрастырыңдар.
-Неше адам бар?
Сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде жазыңдар.
20+20+20=60 2+2+2=6
10+10+10=30 3+3+3=9
2) Мысалдарды жазып, оларды есепте.
-10
|
50
|
60
|
70
|
80
|
90
|
100
|
40
|
50
|
60
|
70
|
80
|
90
|
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
30 бен 20-ның қосындысына 10-ды қос.
Сергіту сәтінде «Айдаһар» ойыны ойналады.
Оқушыларды бір-бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы» болады. Айдаһардың басы құйрықты ұстап алуы керек.
(Д, Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
3) Бос орындарға тиісті сандарды қой.
100 90 80 70
60 40 30 60 60 20 60 10
40 60 60 30 20 60 10 60
4) Бір бағанның мысалдарын есептеңдер.
Сыныптастарыңмен дәптерлеріңді алмастырып, тексеріңдер.
50 – 20 =30
30 + 60 =90
90 – 70 =20
20 + 50=70
|
50 + 30 =80
40 – 30 =10
80 – 60 =20
100 – 40=60
|
70 + 30=100
80 – 70 =10
40 + 50 =90
60 – 50=10
|
3- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптердегі тапсырмалармен жұмыс болады.
|
Тапсырма орындайды
Ойын ойнайды.
Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды
|
Дескриптор:
Сұрақ құрады , сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде жазады, мысалдарды есептейді-жарайсың!
Сұрақ құрауда , сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде жазуда, мысалдарды есептеуде көмек қажет етеді-жақсы;
Сұрақ құрауда , сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде жазуда, мысалдарды есептеуде өрескел қате жібереді талпын!
Бос орындарға тиісті сандарды қояды, мысалдарды есептейді-жарайсың!
Бос орындарға тиісті сандарды қоюда, мысалдарды есептеуде көмек қажет етеді-жақсы!
Бос орындарға тиісті сандарды қоюда, мысалдарды есептеуде өрескел қателеседі-талпын!
Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың!
Тапсырманы орындауда қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы!
|
Матема-тика
1-сынып 1-бөлім
106-107-бет
Жұмыс дәптері
|
Қорытынды
3 мин
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
|
Өз ойын айтады.
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |