Сабақ: Әртүрлі материалдардан жасалған сәндік бұйымдар. Идеяларды талдау. Эскиз. Бұйым дайындау Мектеп:Ә. Жангелдин атындағы жоббм



бет1/2
Дата24.12.2023
өлшемі440,68 Kb.
#199020
түріСабақ
  1   2

САБАҚ:
Әртүрлі материалдардан жасалған сәндік бұйымдар.Идеяларды талдау.Эскиз.Бұйым дайындау

Мектеп:Ә.Жангелдин атындағы ЖОББМ

Күні: 5.12.17ж

Мұғалімнің есімі:Саркенова Акмарал Курмангазиевна



СЫНЫП: 5



Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

5.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке,топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық,слайд-суреттер, әртүрлі материалдан жасалған бұйымдар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі,тарих,бейнелеу өнері

Басталуы 5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Тренинг «Әнді жалғастыр» 3 минут
Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу.
Нұсқаулық: мен өлеңнің бір жолын айтамын,1 оқушы екінші жолын,2 оқушы 3 жолын,3 оқушы 4 жолын айтады.Соңғы әннің соңғы жолын бәріміз қосылып орындаймыз.”Әрқашан күн сөнбесін” және “Ұстазым” әндері
Қауіпсіздік ережесін түсіндіру. 2 минут

Тренинг

Ортасы 20 минут

Білу және түсіну 5 минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Кітаппен жұмыс.
Сарамандық жұмыс. 15 минут Бүгінгі сабақта пластикалық бөтелкені пайдалана отырып, гүл жасаймыз. Видеоролик.
Гүл жасау үшін құжаттық сызбаға назар аударайық.





Жұмыс түрі

Бұйымның эскизі

Құрал- жабдықтар

1

Пластикалық бөтелкенің біреуін үш бөлікке бөліп қиып аламыз.

1–15 см; 2 – 2см; 3 – 4 см.




пл.бөтелкелер, қайшы,

2

Қиылған (4см) үшінші бөліктің түбін ойып кесіп алып тастаймыз



күйдіргіш құрал

3

Қақпағы бар бірінші бөлшектен бірдей ара-қашықтығын сақтап үш жапырақша қиямыз



қайшы

4

Түбі ойылған бөлікке бұрап қондырып,астынан қақпағын бұрап жабамыз






5

Екінші пл.бөтелкенің қақпағына тақап кесіп алып тастап, 10 см. қалдырып дөңгелектеп 5 жапырақша қиямыз



қайшы, сызғыш

6

Гүлдің күлтелерінің эскизін қағазға дайныдау



қарындаш,
сызғыш

7

Майлыққа нұсқаны бастырып салып,6 күлте қиып аламыз



қарындаш,
майлық,
қайшы

8

Гүл күлтелерін қызғылт түсті маркермен бояп, созамыз



маркер

9

Күлтелерді бір-біріне жабыстырамыз



ыстық желім

10

Дайын күлтені сабағының ішіне орналастырамыз






11

Мақталы таяқшаларды маркермен бояп,бір-біріне желімдеп күлтелердің ішіне саламыз



маркер,ыстық желім

12

Дайын бұйым









Экраннан жасалу жолын көрсету.

«Бармақ»


әдісі
ҚБ

Сергіту сәті
2 минут

Би «Қаражорға»

Оқушылар сергіп қалады

Аяқталуы 10минут

Ой қорыту «Сақина салмақ» ойыны.Бұл ойынның ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса сол оқушы сұраққа жауап береді. Бейнелеу өнерінің жанрларын ата.(пейзаж;портрет;тұрмыстық жанр - адамдардың өмірі;анималистикалық жанр - хайуанаттар;батальдық-соғыс қимылдары;натюрморт;тарихи жанр) Сәндік-қолданбалы өнер дегеніміз не? (тұрмыста қолданылатын көркем бұйымдарды жасау.Жиһаз,еңбек құралдары,киім,үй жабдықтары, тоқымалар,ойыншықтар.Материалдар-ағаш,саз,металл,былғары,тас) Пейзаж қандай шығарма? (табиғат көріністерін бейнелейтін шығарма) Мүсін өнері дегеніміз не? (көркем туындылар ою,сомдау,құю арқылы жасалатын пласт-қ өнер түрі) Бүгінгі сабақтан қандай ой түйдің?(Оқушы өз ойын айтады)

Тақырып бойынша түйген айтады





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет