Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №1
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы: 8«А», 8«Ә», 8«Б»
Өтілетін мерзімі:________________
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: Жоғары және төменгі сөре
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар: ысқырық, секундомер
Сабақ бөлімі
|
Сабақтың мазмұны
|
Уақыт мөлшері
|
Әдістемелік нұсқаулар
(Өмір қауіпсіздік негіздері)
|
Дайындық бөлімі
10 ’
|
Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу
|
10 ’
0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн
|
Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
|
Негізгі бөлімі
30 ’
|
Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-саппен бір қалыпты жеңіл жүгіру
-тізені жоғары көтеріп аяқты жиі алып жүру
-аяқты кең алып аттап жүру
- төменгі сөре қалпын көрсетіп оқушыларға қайталап жасату
-жоғары сөре қалпын көрсетіп оқушыларға қайталап жасату
-30 метр арақашықтықта төменгі сөре қалпымен уақыт есебінсіз жоғары жылдамдықта жүгірту
-30 метр арақашықтықта жоғары сөре қалпымен уақыт есебінсіз орташа жылдамдықта жүгірту
|
30 ’
1 айн
3 рет
3 рет
4-5 рет
4-5 рет
1 рет
1 рет
|
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
|
Қорытынды бөлімі
5 ’
|
-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:екпетінен жатып қолды бүгіп жазу(30 рет). Бір қолмен тіреліп тұрып бәр аяқпен отырып тұру(30 рет).
-жүйелі түрде бағалау
-сабақ аяқталды, сау болыңдар!
|
5 ’
|
Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау
|
Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №2
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы: 8«А», 8«Ә», 8«Б»
Өтілетін мерзімі: ________________
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: 30-60м үдеумен жүгіру
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар: ысқырық, секундомер
Сабақ бөлімі
|
Сабақтың мазмұны
|
Уақыт мөлшері
|
Әдістемелік нұсқаулар
(Өмір қауіпсіздік негіздері)
|
Дайындық бөлімі
10 ’
|
Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу
|
10 ’
0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн
|
Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
|
Негізгі бөлімі
30 ’
|
Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-саппен бір қалыпты жеңіл жүгіру
-бір тізені жоғары көтеріп бір аяқпен жоғары секіру, аяқты кезек алмастырып отырыу керек
-төменгі сөреден шығу 3 м қиындыда
-оқушыларды 2 топқа бөліп кезекпен 3-10 қайталап жүігрту
-30 метр уақыт есебімен жоғары жылдамдықта жүгірту
-60 метр арақашықтықта уақыт есебінсіз жоғары жылдамдықта жүгіру
|
30 ’
2 айн
3 рет
5-6 рет
4-5 рет
1 рет
1 рет
|
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
|
Қорытынды бөлімі
5 ’
|
-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:
-жүйелі түрде бағалау
-сабақ аяқталды, сау болыңдар!
|
5 ’
|
Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау
|
Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №3
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы: 8«А», 8«Ә», 8«Б»
Өтілетін мерзімі: ________________
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: Шапшаң жылдамдықпен жүгіру
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар: ысқырық, секундомер
Сабақ бөлімі
|
Сабақтың мазмұны
|
Уақыт мөлшері
|
Әдістемелік нұсқаулар
(Өмір қауіпсіздік негіздері)
|
Дайындық бөлімі
10 ’
|
Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу
|
10 ’
0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн
|
Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
|
Негізгі бөлімі
30 ’
|
Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-саппен бір қалыпты жеңіл жүгіру
-60 метр қиындыда кең аттап жүру
-артпен жылдам жүгіру 60 метр қиындыда
- оң,сол қырынмен жылдам жүру
-360 градусқа айналып жүру
-төменгі сөреден шығу 3 м қиындыда
-100 метр қиындыда жылдамдықты өзгерте отырып жүгіру (орташа,жоғары жылдамдықта)
-100 метр уақыт есебімен жоғары жылдамдықта жүгірту
|
30 ’
2 айн
3 рет
3 рет
3-4 рет
4-5 рет
4-5 рет
1 рет
1 рет
|
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
|
Қорытынды бөлімі
5 ’
|
-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:
-жүйелі түрде бағалау
-сабақ аяқталды, сау болыңдар!
|
5 ’
|
Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау
|
Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №4
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы: 8«А», 8«Ә», 8«Б»
Өтілетін мерзімі: ________________
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: Эстафеталық жүгіру
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар: ысқырық, секундомер
Сабақ бөлімі
|
Сабақтың мазмұны
|
Уақыт мөлшері
|
Әдістемелік нұсқаулар
(Өмір қауіпсіздік негіздері)
|
Дайындық бөлімі
10 ’
|
Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу
|
10 ’
0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн
|
Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
|
Негізгі бөлімі
30 ’
|
Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-саппен бір қалыпты жеңіл жүгіру
-оқушыларды санына байланысты 2-3 топқа бөліп
эстафеталық жарыстыру:
-10 метр қашықтыққа жүгіріп барып келу кезекпен топтағы барлық балалар
-10 метр қашықтыққа артпен жүгіріп барып келу
- отырып үйрек жүріспен барып келу кезекпен топтағы барлық балалар
-екі баладан жұптасып ортаға доп қойып жерге түсірмей жылдам 10 метр қашықтыққа барып келу
-паравоз- бір-бірімен тіркесіп үзілмей 10 метр қашықтыққа жарысып барып келу
|
30 ’
2 ’
2 айн
2-3 рет
2-3 рет
3 рет
3 рет
3 рет
|
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
|
Қорытынды бөлімі
5 ’
|
-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:
-жүйелі түрде бағалау
-сабақ аяқталды, сау болыңдар!
|
5 ’
|
Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау
|
Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №5
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы: 8«А», 8«Ә», 8«Б»
Өтілетін мерзімі:________________
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: 9-11 адымнан жүгіріп келіп,ұзындыққа секіру
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар: ысқырық, метр өлшеуіш
Сабақ бөлімі
|
Сабақтың мазмұны
|
Уақыт мөлшері
|
Әдістемелік нұсқаулар
(Өмір қауіпсіздік негіздері)
|
Дайындық бөлімі
10 ’
|
Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу
|
10 ’
0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн
|
Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
|
Негізгі бөлімі
30 ’
|
Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
- бір қалыпты жеңіл жүгіріспен саптық қатарда жүгіру
секіру жаттығуларын жасау
-орнында ұзындыққа секіру
-орнында биіктікке қайталап секіру
-екі аттап келіп секіріп қос аяқпен түсу
-жүгіріп келіп екі аттау
- секіру алаңында оқушыларды кезекпен секірту.
Оқушылардың секіріп түскен арақашытығын өлшеп жазып алу
|
30 ’
2 айн
3 рет
4-5 рет
5-6 рет
4-5 рет
4-5 рет
3 рет
|
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
|
Қорытынды бөлімі
5 ’
|
-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:
-жүйелі түрде бағалау
-сабақ аяқталды, сау болыңдар!
|
5 ’
|
Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау
|
Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №6
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы: 8«А», 8«Ә», 8«Б»
Өтілетін мерзімі:________________
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: Бір орыннан шағын допты нысанаға лақтыру
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар: ысқырық, шағын доп, нысана
Сабақ бөлімі
|
Сабақтың мазмұны
|
Уақыт мөлшері
|
Әдістемелік нұсқаулар
(Өмір қауіпсіздік негіздері)
|
Дайындық бөлімі
10 ’
|
Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу
|
10 ’
0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн
|
Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
|
Негізгі бөлімі
30 ’
|
Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-10метр қашықтықта тұрған нысанаға кіші допты дәл тигізіп беру
-көздеп үйренуге оқушыларға кезекпен кіші допты лақтыру
-әр оқушыға 5 доптан беріп кезекпен нысанаға лақтыртып қаншасы дәл тигенін жазып алу
-
|
30 ’
2 ’
10 ’
8 ’
10 ’
|
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
|
Қорытынды бөлімі
5 ’
|
-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:
-жүйелі түрде бағалау
-сабақ аяқталды, сау болыңдар!
|
5 ’
|
Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау
|
Достарыңызбен бөлісу: |