Сабақ жоспары 67-сабақ Мектеп



Дата17.04.2017
өлшемі163,16 Kb.
#14132
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 67-сабақ

Мектеп:

273 орта мектеп

Күні:

.01.2017ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Шынжанова Маржан Тастибаевна

Сынып: 3 «Б» сынып

Пәні: әдебиеттік оқу

Сабақтың_тақырыбы'>Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

VIтарау «Жақсыдан үйрен» Ы. Алтынсарин Баланың айласы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Қазақтың көрнекті ақын жазушысы Ыбырай Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығы туралы тереңірек танысады.




Сабақ

мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

«Баланың айласы» мәтіні туралы біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

а) Топтық жұмыстарды орындауға бейімделеді; 
ә) Өз ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдысы қалыптасады, оқу техникасы жетіледі; 

Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтіннен үйрену арқылы зерделі болуға, бақылағыштыққа үйренеді. Мәтінді оқып, негізгі ойды табады, сипаттайды.


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Түсініп оқи алады, зерттейді, анықтайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Төре (төрелік) ,әйдік , ғалым




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:




Сөздік жұмысы,әдеби сөздер:

Төре (төрелік) – барлық мәселені шешетін ақсақал немесе ақылды ер азаматты айтамыз. (әкім)


Әйдік – үлкен
Ғалым – білімді жаңалық ашқан адам




Талқылауға арналған тармақтар:




Мысалы: кейіпкерлердің өзіндік ерекшеліктері




Жазылым бойынша ұсыныстар:




талдау жасау,сөздік жұмысы

Алдыңғы оқу

Қоян

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығу жұмыстары

Ресурстар



Басы

7 минут


1.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Амандасу



2.Шаттық шеңбері (әуен ырғағымен қимылдар жасайды)

3.Үй тапсырмасын сұрау

4.ҰЖ. «Поезд тізбегі» әдісімен үй тапсырмасын

тізбектесе айтып шығады.



Ф. «Қол шапалақтау» әдісімен өзара бағалау жүреді.

Оқушылар шеңберде жиналып, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.







Ортасы

35 минут


Сергіту сәті


Соңы

3 минут



5 Ой ашар
Жаңа сабақ топтық талдау арқылы енеді.

Топтастыру стратегиясы.
- Балалар Ыбырай Алтынсарин кім және ол қай жерде, қай жылы дүниеге келді?
- Қандай шығармалары мен өлеңдерін білесіңдер?
- Қандай оқулық жазды?
/Интерактивті тақтадан ы. Алтынсарин туралы оқушылардың білетіндерін топтастыру/
ЫБЫРАЙ
Ұстаз, ағартушы
1841-1889жж
Қостанай облысында дүниеге келген
Кел, балалар, оқылық
Өнер білім бар жұрттар
Қазақ хрестоматиясы
Олай болса, бүгінгі сабағымызда Ыбырай Алтынсариннің «Баланың айласы» атты әңгімесін өтеміз.
6. Ой қозғау.
Мәтінді оқымас бұрын, оқушылардың жалпы айла туралы ойларын біліп алу қажет.
- Айла дегенді қалай түсінесің?

Мәтінмен жұмыс

7.ТЖ: «Зерттеп байқа» постермен жұмыс.
Мәтінді үш бөлікке бөлу
1. Ғалым мен жыланның түйеге жолығуы
2. Жеміс ағашына жолығуы
3. Итке жолығуы
Болжау кестесі:
Әрі қарай не болады?
1. Жылан шақты
2. Жеміс ағашы жеміс берді
Бала көмектеспеді
Оған дәлеліңіз?
1. Себебі, ол улы
2. Себебі, ол адамға жақсылық жасауға дайын
3. Себебі, олар ойнап жүреді
Шын мәнінде не болды?
1. Ғалым мен жылан түйеге жолығады
2. Жеміс ағашы адамға ренжіді
3. Баланың айласының арқасында ғалым улы жыланнан құтқарылды

Ф. Бұл тапсырманы өзара топта «Күлегеш смайликтер» әдісімен бағалау

Сергіту жаттығуларын жасау
8. ЖКЖ. Дәптермен жұмыс.
Төре (төрелік) – барлық мәселені шешетін ақсақал немесе ақылды ер азаматты айтамыз. (әкім)
Әйдік – үлкен
Ғалым – білімді жаңалық ашқан адам
9. Мәтінді жоспар бойынша әңгімелеттім
а) Ғалым мен жылан
ә) Ғалым мен жыланның түйеге жолығуы
б) Олардың жеміс ағашына жолығуы
в) Итке жолығуы
г) Балаларға келуі

Ф.б Бұл тапсырманы «Қол соғу» әдісімен бағалау.

Қорыту. Бағалау. 
-Бүгінгі сабақтан не жайлы білдік?
Оқулықпен жұмыс
1) Оқушыларға мәнерлеп оқиды
2) Рөлмен оқиды
ІХ. Тірек сөздер арқылы сабақты қорытындылау

Кері байланыс.

Үйге тапсырма:

1.Тақырыпты түсініп оқу.

2.Мәтін кейіпкерлері туралы толығырақ зерттеп келу


Интербелсенді тақта

«Бас бармақ» әдісімен бағалау





Дәптермен жұмыс

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет