Сабақ жоспары қазақ тілі 8-сынып 8- сыныбында қазақ тілі пәнінен орта мерзімді жоспар



бет1/6
Дата05.06.2017
өлшемі0,78 Mb.
#17679
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6



ОРТА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Қазақ тілі

8-сынып

8- сыныбында қазақ тілі пәнінен орта мерзімді жоспар

(барлығы 102 сағат, аптасына 3 сағат)



І тоқсан 27 сағат.

І тарау. Әдеби тілдің грамматикалық нормалары.

Тарау мақсаты: Әдеби тіл нормаларына жататын, жатпайтын сөздерді таба алады, қосымшалардың дұрыс қолдану мәніне көңіл аудара алады.

р/с

сабақ реті

Тақырыбы:

Негізгі мақсаттар.

Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы)

Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері

Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы



Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО )

Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы

Қосымша ресурстар

1

1

Тақырыбы: Қазақ тілі – ұлттық мәдени, рухани асыл мұра

Мақсаты: Қазақ тілінің қадір-қасиеті мен артықшылығын түсінеді.

«Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Өз тілін құрметтейді, дәріптейді, насихаттайды

Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп

2

2

Тақырыбы: Қазақ әдеби тілі

Мақсаты: Әдеби тілде қосымшалардың дұрыс қолданудың мәнін түсінеді.

«Кубизм» , «Қарлы кесек», «ой толғау»

Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.

«Бағдаршам»



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Өз тілін құрметтейді, дәріптейді, насихаттайды

Флипчарт, суреттер, кубизм

3

3

Тақырыбы: Әдеби тілдің грамматикалық нормалары

Мақсаты: Сөздердің тіркесу қабілеті, олардың мағыналық үйлесімі мен грамматикалық сипатының өзара сәйкестігіне сүйенетіндігін түсіну

«ой қозғау», «ДЖИГСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», «сұрақ -жауап», «мәреге жету».

Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.

Смаиликтер арқылы



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Әдеби тілде қосымшалардың дұрыс қолданудың мәнін түсінеді.

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

4

4

Тақырыбы: Мәтіндерге тілдік талдау

Мақсаты: Лексикалық тіркестер мен грамматикалық тіркестердің, сондай-ақ жаңа тіркестердің тіркесімдік мүмкіндіктеріне талдау жасау

Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі».

Қалыптастырушылық бағалау


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Сөздердің тіркесу қабілеті, олардың мағыналық үйлесімі мен грамматикалық сипатының өзара сәйкестігіне сүйенетіндігін түсінеді.

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

5

5

Тақырыбы: Лексикалық және грамматикалық тіркестер.

Бастапқы бақылау жұмысы.

Мақсаты: Емле, тыныс белгі ережелеріне сақтай отырып, сауатты түрде жазу дағдыларын арттырады.

Сатылай кешенді талдау.

Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Оқушылар сауатты жазуға дағдыланады, грамматикалық тапсымаларды дұрыс орындай алады.

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.


ІІ тарау. Синтаксис. Сөйлем түрлері

Тарау мақсаты: Сөйлем туралы, оның түрлері, мағынасы, жасалу жолдарын меңгереді.

р/с

сабақ реті

Тақырыбы:

Негізгі мақсаттар.

Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы)

Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері

Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы



Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО )

Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы

Қосымша ресурстар

6

6

Тақырыбы: Синтаксис. Қатемен жұмыс.

Мақсаты: Бақылау жұмысында жүберілген қателермен жұмыс жасайды. Синтаксис саласының атқаратын қызметі туралы түсінік алады.

ДЖИГСО, «Өрмекші», «ВЕНН» диаграммасы.

Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Сөйлем туралы түсінік. Сөйлемге тән белгілер.

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

7

7

Тақырыбы: Сөйлем туралы түсінік.

Мақсаты: Сөйлем туралы түсінік алады. Сөйлемге тән белгілерін ұғынады.

Кластер, «Ойлаудың алты қалпағы», «мен саған...» , «

Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Сөйлем туралы түсінік қалыптасады. Сөйлем болудың шарттарын біледі.

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

8

8

Тақырыбы: Сөйлем түрлері. Хабарлы сөйлем

Мақсаты: Хабарлы сөйлем мазмұнын, жасалу жолдарын меңгереді. Хабарлы сөйлемнің баяндауыш формаларын түсінеді.


ДЖИГСО, «Инсерт», «Түбі жоқ бөшке», «Артығын тап»

Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Хабарлы сөйлем іс-əрекеттің белгілі бір шақта жүзеге асатындығын, айтушының іс-əрекетке көзқарасын, ой-

пікірлерін білдіретіні туралы түсінеді.



Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

9

9

Тақырыбы: Сұраулы сөйлем

Мақсаты: Оның жасалу жолдарын, мағыналарын түсінеді. Негізгі сұрақ,

жетек сұрақ, анықтауыш сұрақ түрлерін бір-бірінен айырады.



«Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

Қалыптастырушылық бағалау


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Сөйлемдердің мазмұнына, айтылу мақсаты мен интонациясына қарай

Бөлінетіндігін ұғынады



Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

10

10

Тақырыбы: Лепті сөйлем

Мақсаты: Лепті сөйлемдердің жасалу жолдары.


«Кубизм» , «Қарлы кесек», «ой толғау»

Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Сөйлемдердің мазмұнына, айтылу мақсаты мен интонациясына қарай ұғынады

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

11

11

Тақырыбы: Лепті сөйлем. Бұйрықты сөйлем сөйлемнің интонациялық ерекшеліктері

Мақсаты: Лепті, бұйрықты

сөйлемнің интонациялық ерекшеліктері меңгереді.



«ой қозғау», «ДЖИГСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», «сұрақ -жауап», «мәреге жету».

Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Лепті, бұйрықты сөйлемдердің жасалу жолдары. Бұйрықты сөйлемнің интонациялық

ерекшеліктері;



Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

12

12

Тақырыбы: Диктант

Мақсаты: Емле, тыныс белгі ережелеріне сақтай отырып, сауатты түрде жазу дағдыларын арттырады.


Сатылай кешенді талдау

Қалыптастырушылық бағалау


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Оқушылар сауатты жазуға дағдыланады, грамматикалық тапсымаларды дұрыс орындай алады.

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.

13

13

Тақырыбы: Сөйлем құрамы. Қатемен жұмыс.

Мақсаты: Бақылау жұмысында жүберілген қателермен жұмыс жасайды.

Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,

Жиынтық бағалау.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық

Сөйлем мүшелерінің құрамына қарай дара, күрделі және үйірлі мүше болып бөлінетіндігі;

Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет