қысқа мерзімді сабақ жоспары
бастауыш сынып мұғалімі: Искакова Р.А
№
|
Сынып :3 «А»
|
пәні: әдебиеттік оқу
|
|
Тақырып:
|
Қарлығаштың құйрығы неге айыр? кейіпкерлер бейнесі
|
|
Мақсаты:
Сабақтан күтілетін нәтиже:
|
Шығармадағы кейіпкерлер бейнесін аша отырып,негізгі идеясын түсінуге және тақырыпты талқылауға үйрету.
Кейіпкерлер бейнесіне талдау жасайды, идеясын
түсінеді,тақырыпты талдайды.
|
|
Дереккөздер:
|
Оқулық әдебиеттік оқу 3-сынып,Автор: Т.М.Әбдікәрім,С.Р.Рахметова, Б.Т.Қабатай сурет, кесте, стикер, маркер,ноутбук, А4
|
Жеті модульдің кіріктірілуі
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлау; Оқытуда АКТ-ны қолдану; Оқыту үшін және оқуды бағалау; Дарынды және талантты баланы оқыту; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
|
Сабақ кезеңдері:
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Кіріспе
бөлім
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
3мин
|
Амандасу
«Дайын бол» атты психологиялық тренинг өткізу
|
Шеңбермен жүреді. Жүргізуші сөздер айтады, ал балалар іс- қимылмен көрсетеді. Мысалы: қоян-секіреді, аю-қорбаңдайды, маса-шағады, қарлығаш-ұшады т.б
|
|
Топқа бөлу
|
3мин
|
Сурет қиындылары арқылы топқа бөлемін
|
Айдаһар, түлкі, қарлығаш болып, топқа бөлінеді
|
|
үй тапсырмасын пысықтайды.
|
5 мин
|
«Алтын сандық» ойыны арқылы
|
Музыка әуенімен бір-бірлеріне сандықшаны береді, музыка тоқтаған кезде , кімнің қолында болса, сол сұраққа жауап береді
|
Негізгі бөлім
|
Мағынаны тану:
Білу:
Түсіну:
Қолдану
|
18мин
|
«Болжам» әдісі бойынша, бейне фильмнен үзінді көрсетіледі
«Қарлығаш құсы туралы»Қарлығаш құсы туралы білетіндерін айтады
Оқулықпен жұмыс жасайды
Берілген суреттерді пайдаланып, әр бөлім бойынша ертегі мазмұнын ашады.
|
Оқушылар тақырыпты ашады,
Сабақ мақсатын қояды
жалғасын табуға тырысады.
Ертегіні оқиды, бөлімдерге бөледі.
Сөздікпен жұмыс жасайды
Постерге салады, қорғайды.
Әр топ ертегі желісімен жалғасын табады
|
|
Сергіту сәті:
|
2мин
|
«Қос қарлығаш» әніне жаттығу орындатамын
|
Қимылдар арқылы жаттығу орындайды
|
|
Талдау
|
6мин
|
Шығармашылық тапсырма
1-Жұмбақтар шешеді , 2топ- өлең шығарады, 3топ-мақалмәтелдердің жалғасын табады.
|
|
Рефлексия:
|
3мин
|
Кесте толтыру
|
Қорытынды
бөлім
|
Бағалау:
|
3 мин
|
Әр топ бағалау парағы бойынша дұрыс жауап берген оқушыларға ұпай көрсеткіштері арқылы бағалайды.
|
Бағалау парақшасымен арқылы бағаланады, смайликтерге тілектер жазылады
|
|
|
Бекіту:
|
2мин
|
Үйге тапсырма беремін.
|
1.Ертегінің мазмұнын әңгімелейді.
2.«Киелі құс-қарлығаш» тақырыбында эссе жазады
|
№30жалпы орта білім беру мектебі
бастауыш сынып мұғалімі: Искакова Роза Айткалиевна
№1
|
Сынып:3 «А»
|
пәні: әдебиеттік оқу
|
|
Тақырып:
|
Қарлығаштың құйрығы неге айыр? ертегісі
|
Мақсаты:
Сабақтан күтілетін нәтиже:
|
Жазушы шығармашылығымен таныса отырып оқушылардың адамның жақсы, жаман қасиеттері туралы түсінігін қалыптастыру арқылы талқылауға, пікірін білдіруге дағдыландыру
Түсініктері қалыптасады,
талқылауға,пікірін білдіруге дағдыланады.
|
Дереккөздер:
|
Оқулық 3-сынып Т.М.Әбдікәрім,С.Р.Рахметова, Б.Т.Қабатай . Кейіпкерлер суреті ,қиынды қағаздар,А3 ,смайликтер, стикер ,маркер
|
Жеті модульдің кіріктірілуі
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлау; Оқыту үшін және оқуды бағалау; Дарынды және талантты баланы оқыту; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
Әдіс-тәсілдер:
|
«Бақытты сәт» «Блиц- турнир»
«Сұрақ -жауап» «Рефлексия»
|
Сабақ кезеңдері
|
Уа
қыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Кіріспе бөлім
|
Ұйымдастыру
|
2мин
|
Сәлемдесу. «Дайын бол» атты психологиялықұ тренинг
|
Шеңбермен жүреді. Жүргізуші сөздер айтады, ал балалар іс- қимылмен көрсетеді. Мысалы: қоян-секіреді,құс-ұшады т.б
|
Топқа бөлу:
|
3мин
|
Оқушыларды ертегі кейіпкерлері суреті бойынша, топқа бөлемін
Топ көшбасшыларын анықтап алуын ескертемін.
|
Кейіпкерлер суреті бойынша топқа бөлінеді. Топ басшыларын анықтап алады.Топ ережесін сақтайды.
|
Үй тапсырмасын пысықтау
|
5мин
|
«Бақытты сәт»ойыны арқылы үйге берілген тапсырманы орындауға бағыт беремін.
|
Топ мүшелері қапшықтан алған шарлардың нөмеріне сәйкес қима қағаздардағы сұрақтарға жауап береді.
|
Негізгі бөлім
|
Мағынаны тану:
Білу:
Түсіну:
|
10 мин
|
«Болжам»әдісі бойынша мультфильм көрсетемін.
«Ең бастысы» оқыта үйрету ойынын ойнату.Ертегіні жұптасу әдісін пайдаланып оқытамын.
|
Мультфильмді көріп, жаңа сабақтың тақырыбын біледі,жалғасы не боларын сыни тұрғыдан ойлайды.
Ертегіні оқиды,кейіпкерлермен танысады.
|
Қолдану :
|
10 мин
|
Кейіпкерлерді постер арқылы көрсетеді
|
Постерлерін қорғайды
|
Сергіту сәті
«Қарлығаш»
|
3 мин
|
«Қос қарлығаш» әніне билейді.Оқушылардың көңіл күйін көтеру.
|
Экранға қарап қимылдарды орындайды
|
Талдау:
|
5 мин
|
«Білім биржасы»әдісі бойынша тақырыпты талдатамын.Сары,қызыл,көк түсті конвертегі сұрақтарға жауап береді.
|
Топ мүшелері конвертегі сұрақтарға жауап береді.
|
Қорытынды
бөлім
|
Рефлексия
|
2 мин
|
«Мен үшін жаңалық»
Стикерлер арқылы толтыру
|
Рефлексия (кері байланыс)
|
|
Бағалау :
|
3 мин
|
Топ іс-әрекетін бағалау парақшасы арылы бағалаймын
|
Бағалау парақшасы арқылы бағалайды
|
Үйге тапсырма:
|
2 мин
|
Деңгейлік тапсырма беру
|
1- дең. Ертегіні оқиды.
2- дең. Ертегінің мазмұнын әңгімелейді.
3-дең.Қарлығаш қандай құс екендігі туралы қосымша мәлімет табу
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |