Сабақ жоспары бөлім: Бұлттық технологиялар Педагогтің аты-жөні



бет1/5
Дата23.10.2023
өлшемі1,37 Mb.
#187550
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
11 сынып 8 сабақ


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Бөлім:

Бұлттық технологиялар

Педагогтің аты-жөні

Жакыпбекова Ш.

Күні:

23.10.2023 ж.

Сынып: 11 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жобалық іс-әрекеттер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

11.1.1.1 бұлттық технологияның не екенін түсіндіру
11.1.1.2 жалпыға қолжетімділікке арналған файлдарды (мәтіндік құжаттар, күнтізбелер, презентациялар, кестелер) қолдану, қашықтықтан және бірлесіп өңдеу

Сабақтың мақсаты:

  • бұлттық технологияның не екенін түсінеді

  • жалпыға қолжетімділікке арналған файлдарды (мәтіндік құжаттар, күнтізбелер, презентациялар, кестелер) қолдану, қашықтықтан және бірлесіп өңдейді

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/
уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының
іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
1 мин
Өткен білімді еске түсіру.
5 мин
Сабақтың басы:



  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу

  3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Ынтымақтастық атмосферасы.

Көңіл – күйлеріңіз қалай? Сабаққа дайындықтарыңыз қалай?


Үй тапсырмасын тексеру.
https://learningapps.org/ платформасы арқылы бұлттық технологиялардың сервистерін сәйкестендіреді



Оқушылар мұғаліммен амандасады. Қимылмен көрсетеді.

Оқушылар https://learningapps.org/ платформаны пайдалана отырып, тапсырманы орындайды. Дұрыс жауаптармен өздерін тексереді.

ҚБ: Мадақтау сөзі

«Өзін – өзі бағалау»




https://kundelik.kz/teachers





https://learningapps.org/watch?v=ps8ks1g1j22


Сабақтың ортасы
15 мин
Жаңа сабақты презентация бойынша түсіндіру.

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
«Кинометафора» әдісі.
Сілтеме арқылы бейнесабақты көреді
Тиімділігі: Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды. Оқушыларға сұрақтар қойылады.
Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын толықтырып айтады.
While операторы.
Алдын ала берілген шарт бойынша қайталануды жүзеге асыратын бұл оператор While (оқылуы: уаил, аударылуы: әзірше) және DO (оқылуы: ду, аударылуы:  орындау) түйінді сөздері қолданылып орындалады. 


Оқушылар бейнесабақтағы ақпаратпен танысып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мұғаліммен бірге талдайды.

Дәптерге While операторының программадағы жазылу үлгісін жазып алады



Мұғалімнің ауызша мадақтауы



Дерек көзі
Қашықтықтан үйрену/информатика АКТ
https://youtu.be/7RhjHhqcHLo


Тапсырмалар


6 мин

7 мин


7 мин

Бекіту

2 мин


Тақырыпты меңгергенін анықтау.
1 тапсырма.
While қайталау операторын қолданып, 15-ге дейінгі сандардың квадраттарын шығару бағдарламасын құрыңыз.
Дескриптор:

  • While циклінің қызметін анықтайды.

  • While операторын бағдарламада пайдаланады.

  • Нәтижесін экран бетіне шығарады.

2 Тапсырма. Ашық тапсырма.
N натурал саны цифрларының қосындысының жұп немесе тақ екенін анықтап, программа кодын жаз! Егер қосынды тақ болса, «1» әйтпесе «2» санын экранға шығар.
Дескриптор:

  • N натурал санын енгізу кодын анықтайды.

  • санның неше таңбалы сан жұп әйтпесе тақ екенін анықтау кодын жазады.

  • программада While циклын қолданады.

  • нәтижесін экран бетіне шығарады.

3 Тапсырма. ФС тапсырмасы.


Тақтада ФС бағытталған мәтін беріледі. Жұппен жұмыс. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі./Тиімділігі/: оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс).
"Бүлдірген" мәтінін оқыңыз.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет