Сабақ жоспары Cабақтың тақырыбы: Туындының көмегімен функцияны зерттеу және оның графигін салу Модуль/ пән атауы



Дата04.04.2022
өлшемі98,13 Kb.
#137899
түріСабақ
Байланысты:
51. Туындының көмегімен функцияны зерттеу


Азаматтық қорғаныс жоғары көпсалалы колледжі
Сабақ жоспары
Cабақтың тақырыбы: Туындының көмегімен функцияны зерттеу және оның графигін салу
Модуль/ пән атауы:Математика
Дайындаған педагог:Нурсеитова Р.З
18.02.2022 ж
1. Жалпы мәліметтер:
Курс\Топ: 1 курс ТЖ-11Д
Сабақтың түрі: практикалық сабақ
2. Мақсаттары, міндеттері: туындының көмегімен функция қасиеттерін зерттеуді білу және оның графигін салуды үйрену
2.1Оқу процесінде білімалушылар игеретін кәсіби дағдылардың тізімі
1) Функцияның аралықта өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шартын қолданады;
2) Туындының көмегімен функция қасиеттерін зерттейді және оның графигін салады.
3. Сабақтың жабдықталуы
3.1Оқу-әдістемелік жабдықтау, анықтамалық әдебиет:

  1. Әбілқасымова А.; Жұмағұлова З.,Абдиев А. Алгебра және анализ бастамалары Мектеп.,

  2. А.Ш. Алимов, Ю.АМ. Колягин Алгебра и начала математического анализа 10-11кл Учебник М: Просвещение, 2012.,

  3. А.Н.Шыныбеков. Алгебра и . начала анализа.10 класс. Алматы:Атамұра,2011.

3.2 Техникалық жабдықтау, материалдар: ЗУМ, презентация, Бейне сабақтар, АИС Платонус


4.Сабақ барысы
- Ұйымдастыру кезеңі;
- Үй жұмысын тексеру;
Жаңа сабақ түсіндіру:

  • функцияның жұп, тақтылығын графиктік тәсілмен қалай берілетінін еске түсірейік

  • аналитикалық тәсілге мысалдар қарастырайық




4.Білімалушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмаларын беру арқылы
туындының көмегімен функцияны зеттеп, графигін салудың алгоритмімен таныс болайық
ЕСЕПТЕР ШЫҒАРУ: Функцияларды зерттеп, олардың графигін салыңдар
№296




5. Сабақ бойынша рефлексия
«Пантомима» . Қолдарын жоғары көтерсе –сабақ жақсы өтті, басы төмен-қанағаттанған жоқ, беттерін қолымен жауып алса –ұнамады.
6. Үй тапсырмасы №21.1
№21.1 Функция өсетін және кемитін аралықтарын табыңдар



Сандық эквивалент

Баға

Критерийі

«Өте жақсы»

«А»
95-100 балл

Білімалушылар қойылған мәселелерді шешу үшін және қорытындыны тұжырымдау үшін берілген шамаларға сараптама жасай алады;

«А-»
90-94 балл

Білімалушылар математикалық ақпаратты қолданып практикалық жағдайларды модельдейді және құрылған модельді зерттейді

«Жақсы»

«В+»
85-89 балл

Білімалушылар ғылыми ақпаратты жүйелі түрде жеткізе алады;



«В»
80-84 балл

Білімалушылар терминдер мен үғымдарға түсінікті анықтама береді;

«В-»
75-79 балл

Білімалушылар ақпаратты және есептің шешімін анық және түсінікті формада береді

«С+»
70-74 балл

Білімалушылар ақпараттық-коммуникациялық технологияларды және көрнекіліктерді пайдаланып зерттеуді жоспарлаудың, жүргізудің және зерттеудің нәтижелері туралы ақпаратты математикалық сауатты түрде ауызша және жазбаша жеткізе білуге дайын және қабілетті екенін көрсете алады

«Қанағаттанарлық»

«С»
65-69 балл

Білімалушылар математикалық білімдерін, біліктерін және дағдыларын таңдайды және оны қолданады;есептерді шешудің тиімді әдістерін таба алады

«С-»
60-64 балл

Білімалушылар дұрыс шешім қабылдай алады;нақты математикалық амалдарды орындайды

«D+»
55-59 балл

Білімалушылар нәтижені сауатты жаза алады;есептің нәтижесін бағалай алады;

«D»
50-54 балл

Білімалушылар нәтижені қорытындылай алады, ақпаратты таныс және дәстүрлі емес проблемаларды шешуге қолданады

Баға

«F»
0-49 балл

Білімалушылар математика тілін, заңдарын, заңдылықтарын, терминдерін және ұғымдарын қолдана алады;ғылыми ақпаратты түсіндіре алады;


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет