«Бекітемін»_______________________
Оқу ісінің меңгерушісі А. Молдабаева
Сабақ жоспары
Күні:
|
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы:
|
6 «Б»
|
Тақырыбы:
|
Манас жыры (2 сағат)
|
Пән мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Негізгі түйінді идея
|
Әңгімені талдауды үйренеді
|
Оқу мақсаттары
|
Жырдың желісі бойынша кейіпкерлеріне талдау жасайды, 60%-ы берілген тапсырмаларды орындайды. 30%-і деңгейлік тапсырмаларының дұрыс жауаптарын табады
|
Тілдік мақсат
|
Тірек сөздер мен тірек сөйлемдер: айтылым дағдылары арқылы мәтін мазмұнын талдайды.Өз ойларын еркін айтады.
|
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Көпшілік оқушылар
|
Жекелеген оқушылар
|
Барлығы кейіпкерлерге талдау жасайды
|
Композициялық талдау жасай алады,білу, түсіну деңгейлеріне дейін орындай алады
|
Қолдану деңгейіндегі тапсырманы орындайды
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
5 мин
|
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
2.Санамақ арқылы оқушыларды төрт топқа бөлу
|
Оқушылар сергіту сәтін жасап, ағылшын тілінде санау арқылы топқа бөлінеді
|
Формативтиі бағалау
Мақтау, мадақтау
|
Үлестірме қима қағаздар, стикерлер
|
Ой қозғау
|
5 мин
|
Әңгіменің желісі бойынша кейіпкерлерге талдау жасау
(мақсат қою)
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық, жабық, күманды сұрақтарға жауап береді
|
Мақтау, мадақтау
|
Суреттер, қима қағаздар, тақта, бор
|
Алдыңғы оқу
|
5 мин
|
Сәйкестендіру кестесі
|
Оқушылар өз білгендерімен кестені сәйкестендіреді
|
Жұптық бағалау
|
|
Іс-әрекет
|
35 мин
|
Жаңа сабақ..
Тапсырма.
1-топ кейіпкерлерге мінездеме
2-топ комп/қ талдау
3-топ: салыстыру
4-топ: Swot
2. Шоллер табақшалары
«Білу.Түсіну.Қолдану»
|
Оқушылар топта рөлдерге бөлініп, әңгімені өздігінен оқиды, мазмұнын меңгереді, бір-біріне сұрақ қоюды
Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады
|
Ең үздік нәтиже
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Мақтау, мадақтау
Өзін-өзі бағалау
|
Бағыттау парақтары, оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
5 мин
|
«Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)
|
Бүгінгі өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар
|
Не сәтті болды?
|
|
Не сәтті болмады?
|
|
Нені жақсартуға болады?
|
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
|
|
«Бекітемін»_______________________
Оқу ісінің меңгерушісі А. Молдабаева
Сабақ жоспары
Күні:
|
12.05.2016ж
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы:
|
6 «Б»
|
Тақырыбы:
|
Манас жыры (1 сағат)
|
Пән мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Негізгі түйінді идея
|
Әңгіменің мазмұнын түсінеді
|
Оқу мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы шығарманың мазмұның біледі. Манас жырына әдеби талдау жасау арқылы тақырыбын, идеялық – көркемдік мазмұнын ашады.
|
Тілдік мақсат
|
Тірек сөздер мен тірек сөйлемдер: айтылым дағдылары арқылы мәтін мазмұнын талдайды.Өз ойларын еркін айтады.
|
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Көпшілік оқушылар
|
Жекелеген оқушылар
|
Әңгіменің мазмұнын біледі
|
60 пайызы 20 минуттың ішінде шығарманың мазмұнына ,идеясына талдау жасайды
|
Манас жыры басқа жырлармен салыстыра алады
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
5 мин
|
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
2.Санамақ арқылы оқушыларды төрт топқа бөлу
|
Оқушылар сергіту сәтін жасап, ағылшын тілінде санау арқылы топқа бөлінеді
(жұп және тақ)
|
Формативтиі бағалау
Мақтау, мадақтау
|
Үлестірме қима қағаздар, стикерлер
|
Ой қозғау
|
5 мин
|
«Сұрақ қою технологиясы» әдісімен жаңа сабақтың тақырыбын айқындату
Балалар, қандай жырларды білесіңдер?
Неліктен Алпамыс жырын батырлар жырына жатқызамыз?
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық, жабық, күманды сұрақтарға жауап береді
|
Мақтау, мадақтау
|
Суреттер, қима қағаздар, тақта, бор
|
Іс-әрекет
|
35 мин
|
Жаңа сабақ..
Тапсырма.
1. Мәтінді оқуға ұсыну. Жеке жұмыс ( мұғалім әр топқа бөліп оқытып, әңгіменің мазмұнын меңгертуге бағыт береді) (5 мин)
2. Топтық жұмыс
1топ: Ассоциация
2топ: ПОПС
3-топ:Балық қаңқасы
4-топ: Фила
3. Ой қорыту кезеңі
(дәптермен жұмыс)
Үзбей жазу
|
Оқушылар топта рөлдерге бөлініп, әңгімені өздігінен оқиды, мазмұнын меңгереді, бір-біріне сұрақ қою арқылы тақырыбы мен идеясын анықтайды
Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады
Шағын мәтін арқылы оқушыларын өз ойларын жазбаша түрде жеткізеді
|
Ең үздік нәтиже
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Мақтау, мадақтау
Өзін-өзі бағалау
|
Бағыттау парақтары, оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
5 мин
|
«Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)
|
Бүгінгі өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар
|
Не сәтті болды?
|
|
Не сәтті болмады?
|
|
Нені жақсартуға болады?
|
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
|
|
«Бекітемін»_______________________
Оқу ісінің меңгерушісі А. Молдабаева
Сабақ жоспары
Күні:
|
21.04.2016ж
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы:
|
6 «Б»
|
Тақырыбы:
|
Дулат Исабеков «Ата үміті» хикаяты.
(«Дермене» повесінен үзінді.)
|
Пән мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Негізгі түйінді идея
|
Әңгіменің мазмұнын түсінеді
|
Оқу мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы шығарманың мазмұның біледі. «Ата үміті» әңгімесіне әдеби талдау жасау арқылы тақырыбын, идеялық – көркемдік мазмұнын ашады.
|
Тілдік мақсат
|
Тірек сөздер мен тірек сөйлемдер: айтылым дағдылары арқылы мәтін мазмұнын талдайды.Өз ойларын еркін айтады.
|
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Көпшілік оқушылар
|
Жекелеген оқушылар
|
Әңгіменің мазмұнын біледі
|
60 пайызы 20 минуттың ішінде шығарманың мазмұнына ,идеясына талдау жасайды
|
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
5 мин
|
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
2.Санамақ арқылы оқушыларды төрт топқа бөлу
|
Оқушылар сергіту сәтін жасап, үш тілде санау арқылы топқа бөлінеді
Бір,два, three, төрт
|
Формативтиі бағалау
Мақтау, мадақтау
|
Үлестірме қима қағаздар, стикерлер
|
Ой қозғау
|
5 мин
|
«Сұрақ қою технологиясы» әдісімен жаңа сабақтың тақырыбын айқындату
Балалар, қалай ойлайсындар жақсы адамның бойында қандай қасиеттер болу керек ?
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық, жабық, күманды сұрақтарға жауап береді
|
Мақтау, мадақтау
|
Суреттер, қима қағаздар, тақта, бор
|
Іс-әрекет
|
35 мин
|
Жаңа сабақ..
Тапсырма.
1. «Айнымалы бекеттер» әдісі ( мұғалім әр топқа бөліп оқытып, әңгіменің мазмұнын меңгертуге бағыт береді)
2. «Сұрақтар шеруі» мұғалім тарапынан сұрақтар қойылады
(Ашық, нақты, проблемалық,күманды сұрақтар)
3. Ой қорыту кезеңі
(дәптермен жұмыс)
|
Оқушылар топта рөлдерге бөлініп, әңгімені өздігінен оқиды, мазмұнын меңгереді, бір-біріне сұрақ қою арқылы тақырыбы мен идеясын анықтайды
Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады
Шағын мәтін арқылы оқушыларын өз ойларын жазбаша түрде жеткізеді
|
Ең үздік нәтиже
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Мақтау, мадақтау
Өзін-өзі бағалау
|
Бағыттау парақтары, оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
5 мин
|
«Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)
|
Бүгінгі өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар
|
Не сәтті болды?
|
|
Не сәтті болмады?
|
|
Нені жақсартуға болады?
|
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
|
|
«Бекітемін»_______________________
Оқу ісінің меңгерушісі А. Молдабаева
Сабақ жоспары
Күні:
|
28.04.2016ж
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы:
|
6 «Б»
|
Тақырыбы:
|
Дулат Исабеков «Ата үміті» хикаяты.
(кейіпкенрлеріне талдау)
|
Пән мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Негізгі түйінді идея
|
Әңгімені талдауды үйренеді
|
Оқу мақсаттары
|
«Ата үміті» әңгімесінің желісі бойынша кейіпкерлеріне талдау жасайды, 60%-ы бер3лген тапсырмаларды орындайды. 30%-і тест тапсырмаларының дұрыс жауаптарын табады
|
Тілдік мақсат
|
Тірек сөздер мен тірек сөйлемдер: айтылым дағдылары арқылы мәтін мазмұнын талдайды.Өз ойларын еркін айтады.
|
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Көпшілік оқушылар
|
Жекелеген оқушылар
|
|
|
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
5 мин
|
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
2.Санамақ арқылы оқушыларды төрт топқа бөлу
|
Оқушылар сергіту сәтін жасап, ағылшын тілінде санау арқылы топқа бөлінеді
|
Формативтиі бағалау
Мақтау, мадақтау
|
Үлестірме қима қағаздар, стикерлер
|
Ой қозғау
|
5 мин
|
Әңгіменің желісі бойынша кейіпкерлерге талдау жасау
(мақсат қою)
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық, жабық, күманды сұрақтарға жауап береді
|
Мақтау, мадақтау
|
Суреттер, қима қағаздар, тақта, бор
|
Алдыңғы оқу
|
5 мин
|
Сәйкестендіру кестесі
|
Оқушылар өз білгендерімен кестені сәйкестендіреді
|
Жұптық бағалау
|
|
Іс-әрекет
|
35 мин
|
Жаңа сабақ..
Тапсырма.
1. «Сұрақтар шеруі» оқушылар тарапынан сұрақтар қойылады
(Ашық, нақты, проблемалық,күманды сұрақтар)
2. 1-топ көрініс
2-топ диалог,маналог
3-топ: постер
4-топ: мақал-мәтел, орыс тілінен енген сөздер
Жеке жұмыс (тест сұрақтары
|
Оқушылар топта рөлдерге бөлініп, әңгімені өздігінен оқиды, мазмұнын меңгереді, бір-біріне сұрақ қоюды
Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады
|
Ең үздік нәтиже
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Мақтау, мадақтау
Өзін-өзі бағалау
|
Бағыттау парақтары, оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
5 мин
|
«Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)
|
Бүгінгі өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар
|
Не сәтті болды?
|
|
Не сәтті болмады?
|
|
Нені жақсартуға болады?
|
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |