Сабақ жоспары Оқушы: Данияр Ақнұр Сабақтың тақырыбы: : «Ж» дыбысын шығару, дағдыландыру. «Ж» дыбысын ажырату Сабақтың мақсаты



Дата25.08.2017
өлшемі42,47 Kb.
#26702
түріСабақ
Жеке сабақ жоспары

Оқушы: Данияр Ақнұр

Сабақтың тақырыбы: : «Ж» дыбысын шығару, дағдыландыру. «Ж» дыбысын ажырату

Сабақтың мақсаты: «Ж» дыбысын жеке, анық шығару. «Ж» дыбысын анық, созып буында, буынды сөзде, сөзді сөйлемде анық шығару. «Ж» дыбысын дағдыландыру. Ж-Ш дыбыстарын ажырату.

Сабақтың барысы:



Мұғалім

Оқушы

І.Ұйымдастыру кезеңі

Сәлеметсің бе, Ақнұр

Па –па –па дыбыс барма?

Сұрақтар қоямын, тыңда:

Сенің атың кім?

Қазір қай сабақ?

Сен не істедің?

Жақсы


Сәлеметсіз бе, апай.

Бар
Ақнұр

Қазір жеке сабақ

Мен сұрақтарға жауап бердім.



ІІ.Тыныспен жұмыс

Мынау не?

Шарды үрле

Жарайсың

Ақнұр, сөйлемді бір тыныста оқы

Дұрыс

Сен не істедің?




Шар

Менің үйім қала шетінде орналасқан.


Мен сөйлемді бір тыныста оқыдым



ІІІ.Дауыспен жұмыс

Ақнұр, қазір дауыспен жұмыс жасаймыз.

Дауыстап: Күн жылып келеді
Жай: Күн жылып келеді
Сыбырлап: Күн жылып келеді

Сен не істедің?


Күн жылып келеді


Күн жылып келеді
Күн жылып келеді

Мен сөйлемді дауыстап,жай, сыбырлап оқыдым.



IV.Түзету жаттығулары

Артикуляциялық жаттығу

«Инеше» -ауызды кең ашып тілді алға қарай жіңішкертіп шығарып 10-15 секунд ұстап тұру керек.





Қайталайды



V.Дыбыспен жұмыс

Тыңда.Оқышы?

Ж_______

Қара «Ж» дыбысын айтқанда еріндер созылып дөңгеленеді.Тілдің ұшы жұмсақ таңдайдың алдыңғы жағына көтеріліп тимейді, тілдің екі бүйірі үстіңгі азу тістерге жанасады.(Шыраймен жұмыс)

Сен аузыңды көрсетші?

Тіліңді көрсетші?

Енді дауыс шығарып айт

Жарайсың.

Оқы

Мынау қандай дыбыс



Мынау қандай дыбыс

[Ж] дыбысы бар суреттерді бір бөлек жина

[Ш] дыбысы бар суреттерді бір бөлек жина

Жарайсың


Мынау не?

Мынау не?

Мынау не?

Мынау не?

Оқы.
Жарайсың


Ж___________

Бала педагогтың әрекетін қайталайды.

Бала көрсетеді.


Ж__________

Жа Жаз Жаз келді

Жо Жол Жол ұзақ

Же Жел Жел болды


Ж

Ш
Жастық

Шана

Жолбарыс


Шеге

ША-ЖА АША-АЖА

ШО-ЖО ОШО-ОЖО

ШУ-ЖУ УШУ-УЖУ

ШЕ-ЖЕ АШЕ-АЖЕ

ШИ-ЖИ ИШИ-ИЖИ



VI. ЕҚД

Тыңда .Мен қазір оқимын.Сен тыңда.

Жаз


Жаз келді.Жазда балалар демалады. Мен жазғы демалысымда жайлауда ата-апаммен бірге өткізем.Жаз мезгілі маған ұнайды.Жазда жеміс-жидектер көп болады.

Сен қандай сөздер естідің?

Тыңда ,мен оқимын ал сен қайталайсын.Қара мына сөйлемдердің ішінен қарап отыр.

Жарайсың.



VII.Бекіту

Сен сабақта не істедің?

Жарайсың сен «Ж» дыбысын жақсы айттың.

Жарайсың


Орныңнан тұр. Сау бол!

-Мен ойнадым, айттым, оқыдым


Сау болыңыз!


Жа Жаз Жаз келді

Жо Жол Жол ұзақ

Же Жел Жел болды

Жаз

Жаз келді.Жазда балалар демалады. Мен жазғы демалысымда жайлауда ата-апаммен бірге өткізем.Жаз мезгілі маған ұнайды.Жазда жеміс-жидектер көп болады.



Жаз

Жаз келді.

Жазда балалар демалады.

Мен жазғы демалысымда жайлауда ата-апаммен бірге өткізем.



Жаз мезгілі маған ұнайды.

Жазда жеміс-жидектер көп болады.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет