Сабақ жоспары
Поурочный план
The plan of the lesson
Күні/дата/date: 5.04.17
Сынып/класс/class: 2 «Б»
Пән/предмет/subject: әдебиеттік оқу
Тақырып/тема/Theme: Алтын балта
Сабақтың үлгіс/тип урока/type of lesson: жаңа сабақ
Сабақтың түрі/вид урока/king of the lesson:дәстүрлі емес
Сабақтың әдісі/методы: түсіндіру, сұрақ – жауап,
Сабақтың мақсаты/цели урока/objectives:
Көрнекі құралдар/оборудование/recourses: презентация, сандық сызбалар.
Әдебиеттік оқу
|
Кабинет:
|
Уақыты: 5.04.2017
|
Мұғалім: Әбжан А
|
Сабақтың тақырыбы
|
Алтын балта
|
Сабақтың
мақсаты
|
Сабақтың әдісі: СТО технологиясы;;
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ- жауап , түсіндіру .
|
Көрнекіліктер
|
Смайликтер , плакаттар, маркерлер,
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
Good morning!
Good morning!
Good morning to you!
Good morning!
Good morning!
I`m glad to see you!
Өз бөлігінді оқып болған соң, жұпта, топта талда.
тұсінгені бойынша сурет салу
оқыған бөліктеріне сай келетін мақал-мәтелдер, нақыл сөздер келтіру.
|
Топқа бөлу
|
Оқушыларды карточка мен сурет салу арқылы топқа бөлу .
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Шимайбек» тақырыбында эссе жазған оқушылары тексеру .
|
Қызығушылықты ояту
|
Әр оқушығақ парақ таратылады. Енді осы, ақ параққа кез келген өздеріне ұнайтын әріпті таңбаландар. Енді осы әріптеріне қатысты жақсы сөздер жазындар. Мысалы: Іі -ізетті, ілтипатты
|
Жаңа материалмен жұмыс.
|
Мұғалімнің түсіндірмесі.
Мәтінмен жұмыс :
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Алтын балта» ертегіне оқымас бұрын мынадай сұрақтарға жауап беріндерші.
Алтын
Золото
Aurum
Күміс
Серебро
Silver
Темір
Железо
Iron
Балта
Топор
Felling
1.Өмірде алтын балтаның болуы мүмкін бе?
2. «Алтын балтаның қандай қасиеттері болар еді?
3. Тақырыбына қарап әңгіме не туралы деп ойлайсың?
Сұрақтар:
1. Балтаның иесі кім?
2. Балта кімнің қолына түседі?
3. Судан балтаны алуға көмектескен кім?
4. диірменші қандай балталарды ұсынады?
5. Кедей қандай балтаны алады?
6. Бай қандай балтаны алады?
7. Диірменші кедейге қандай балта сыйлайды?
8. Диірменші байға қандай балтаны сыйға ұсынады?
9. Балалар, қалай ойлайсыңдар, диірменші неге олай жасады?
10. Олай болса ертегі бізді қандай адам болуға шақырады?
Ертегі кейіпкерлері
Балтаның иесі
Балта кімнің қолына тиеді?
Балтаны алуға көмектескен кім?
Балта
Сыйға тартқан
Неге?
Ал -тын Кү - міс Қа - ра Ал - тын Қара Ақкө - ңіл Дүниеқо - ңыз
Кедей
Диірмен шал
Бай
2. 2. Мәтінді балаларға оқыту
- ертегіден жасыл түспен ерекшеленген тұсты теріп оқы. Бұл сөздер қай кейіпкерге қатысты? Сипаттап айт
- қара түспен ерекшеленген сөздер қай кейіпкерге қатысты? Сипаттап айт.
- Балалар, осы ертегіден көңілімізге не түйдік?
2. 3. Балалар, қолдарыңыздағы дөңгелектеріңізді алып, мәтіндегі кейіпкерлердің бейнесін салыңдар. Не себептен солай жасағандарыңызды түсіндіріңдер.
- Балалар, осы ертегіден көңілімізге не түйдік?
2. 3. Балалар, қолдарыңыздағы дөңгелектеріңізді алып, мәтіндегі кейіпкерлердің бейнесін салыңдар. Күннің сәулелеріне кейіпкеріңіздің мінез - құлқын жазыңдар, Не себептен солай жасағандарыңызды түсіндіріңдер.
|
Достарыңызбен бөлісу: |