Сабақ жоспары Сабақ: әдебиет Сынып: 7ә сынып Күні: 20. 11. 2014



Дата17.12.2016
өлшемі55,57 Kb.
#4059
түріСабақ

Кенжебаева Толғанай Шерахметқызы

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі


Біліктілік санаты – жоғары
Педагогикалық еңбек өтілі – 20 жыл.


Сабақ жоспары


Сабақ: әдебиет

Сынып: 7ә сынып

Күні: 20.11.2014

Сабақтың тақырыбы: Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі

Сабақтың мақсаты: ЖүсіпбекАймауытовтың « Әнші» әңгімесінталдау
а) білімділігі: Оқушылар әңгіменің мазмұнын талдай отырып, кейіпкердің кім екенін таниды. Әдебиет теориясынан протатип терминімен танысады.
ә) дамытушылығы: Оқушылардың тапсырмалар орындау барысында қабілеттері дамиды, тіл байлықтары артады, теориялық білімдері толығады.
б) тәрбиелігі: Оқушылар бір-бірін тыңдауға, сыйлауға, ой шапшаңдығына тәрбиеленеді. Өнерге баулынады.

Сабақ типі: аралас
Сабақ түрі: топтық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Миға шабуыл»
Сабақтың көрнекілігі: слайд, видеоролик, үн таспа.
Пән аралық байланысы: Этнография, Музыка, Орыс тілі

Күтілетін нәтиже

Әмірханның әйгілі әнші Әміре Қашаубаев екенін біледі. Әдеби кейіпкер мен прототив ұғымын біледі. Жазушы Ж.Аймауытұлының жан - жақты талантты тұлға болғанын біледі. Әңгіме ішіндегі әңгімелерді жүйелі баяндай алады.

Сабақтың барысы

Уақы-ты:

Жұмыс түрі:

Мұғалім әрекеті:

Оқушы әрекеті:

3мин


Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг

Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады «Күн шуағы»

Топ ережесін жазу.

1. Тыныштық сақтаймыз 2.Бір-бірімізді тыңдаймыз

3.Уақытты үнемдейміз 4. Топ мүшелерінің пікірімен санасамыз

Топқа бөлу: «Балқадиша», «Ағаш аяқ», «Жалғыз арша»

Сабақтың мақсатын оқушыларға қойдыру

Бағалау парақшасын түсіндіру


Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік Шуақ шашқан күндей боп. Сабаққа біз кірісейік.

   

Топпен отырады.


5мин

Білу

Үй жұмысын тексеру

Сұрақ-жауап /диалогтік оқыту/



Зымыран сұрақтар

  1. Ж. Аймауытов кім?

  2. Әңгімедегі әнші есімі?

  3. Әмірханның өмірдегі бейнесі кім?

  4. Автор әншімен қайда кездесті ?

  5. Әнші ән айтуды кімнен үйренді?

  6. Әмірхан қандай әнші?

  7. Әңгіме кейіпкерлерін ата?

  8. Жастар не ұйымдастырды?

Оқушылар мұғалімге жауап береді.

Бір-бірін толықтырады.



3 мин

Түсіну

Протатип дегеніміз не?

Видио фильм



Оқушылар жауап береді


5мин

Қолдану

Кейіпкер бейнесін ашу:

І топ. Әмірханның мінезі

ІІ топ. Әмірханның қарым-қатынасы

ІІІ топ. Әмірханның кәсібі



Оқушылар тапсырманы алып, талдайды.

Оқушылар бір– бірінің жауаптарын бағалайды



14

Талдау

Жинақтау



Постер қорғау

1-топ: Жүсіпбек Аймауытов пен Әміре Қашаубаев тұлғаларын топтастыр

2-топ: Оқулықты пайдалана отырып, шығармадағы теңеу сөздерді теріп жазып, жасалу жолын түсіндір

3- топ: Мәтінге сатылай кешенді талдау



Оқушылар постер қорғайды.

5

Бағалау

ИНСЕРТ кестесінтолтыру





БББ кестесін толтыру

Мұғалім бағалау парақшаларын таратып береді



Әр топ басшысы шығып топ мүшелерінің барлығын өздері стикерге жазып бағалайды

2

Үй тапсырмасын беру

«Әміре – ән асқары» тақырыбында шағын шығарма жазып келу.






Каталог: ld
ld -> Шпаргалка на казахском языке по истории Казахстана 100 м қашықтыққа ұшатын, орақ тәрәздә құрал-бумеранг
ld -> Қош келдіңіздер!
ld -> Қазақ әдебиет пәніне тест сұрақтары
ld -> Сабақ: ана тілі Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Әліпенің атасы»
ld -> Қазақстан тарихы бойынша Ұбт шпаргалкалары а а. Иманов көтерiлiс отрядтарын қаруландыру үшiн – қару-жарақ шығаруды ұйымдастырды
ld -> Ақтқбе облысы Байғанин ауданы №3 Қарауылкелді орта мектебі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин "Өзен" Мұғалімі: 3 "
ld -> Әнші- ақындар шығармашылығы
ld -> Есмағамбет Ысмайлов Баласы Қожағұлдың Біржан салмын, Адамға зияным жоқ жүрген жанмын
ld -> Өмірбаяны Хронология Қорытынды пайдаланған әдебиеттер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет