Сабақ жоспары: Сабақ тақырыбы: Бір орыннан ұзындыққа секіру. Сабақ мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі66,35 Kb.
#28360
түріСабақ
8-сынып. Сабақ жоспары:

  1. Сабақ тақырыбы: Бір орыннан ұзындыққа секіру.




  1. Сабақ мақсаты:

а) білімділік: бір орыннан ұзындыққа секірудің әдіс тәсілдерін үйрету;

ә) дамытушылығы: шапшаңдықты, қарқынмен ұшуды және жерге түсуді үйретіп дамыту;

б) тәрбиелігі: оқушыларды ұжымшылдыққа, ұқыптылыққа, батылдыққа, жауапкершілік сезіміне тәрбиелеу, дене

шынықтыру пәніне қызығушылығын арттыру.




3. Сабақтың типі: жаңа сабақ
4. Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
5.Сабақтың әдісі: жекелей, топтық, түсіндіру, көрсету.
6.Құрал жабдықтар: ысқырық, секундомер, ұзындықты өлшейтін құрал, жалауша,
Өткізілетін мерзімі: 14 қазан, 2015жыл

Өткізілетін орын: спорт залы

Өткізілетін уақыт: 45 минут



Сабақ мазмұны

Оқушының әрекеті

Мұғалімнің қызметі

Жаттығудың мөлшері

Күтілетін нәтиже

І

Кіріспе бөлімі: 15 минут
1. Сыныпты сапқа тұрғызу

2. Сәлемдесу

3. Сыныпты түгендеу

4. Жаңа сабақ барысымен таныстыру

Денесін тік ұстап тұру.

Түзу жүруін қадағалау. Сабаққа дайындығын анықтау


Оқушыларды бой-бойымен сапқа тұрғызу.

Бұйрықтар беру.

Жаңа сабақ жоспарымен таныстыру.




Коммуникативтік құзыреттілік








5. Саптағы жаттығулар:

Орында бұрылу жаттығулары:

оңға, солға, кері.

Жаттығуларды дұрыс әрі нақты жасау.



Бұйрықтар беру, Нақты дұрыс бұрылуына назар аудару.


1-2 рет

Жатттығуларды орындаудағы логикалық бірізділік





6. Жүгіру:

  • залды айналып жүгіру;

  • қолдарын артқа ұстап аяқты артқа серпіп жүгіру;

  • қолдарын белге қойып, аяқты алға қайшылап жүгіру;

  • қолдарын желке тұсына қойып, аяқты артқа лақтыра жүгіру;

  • жай бір қалыпты жүгіру;

  • оң-сол жанымен жүгіру;

  • тізені алға жоғары көтеріп жүгіру;

  • жеңіл, баяу жүгіру.

Жаттығуларды мұғалімнің айтып түсіндіруі бойынша дұрыс жасау,


мұрын арқылы тыныс алып, өзін сергек ұстау,
бір қалыпты жүгіру

 бірнеше рет қайталау,


қолды дұрыс ұстау,
иықты көтеріп жасау,

Жүгіріп орындалатын жаттығулардың орындалуын көрсету, оқушылардың әрекетін қадағалау.




Алаңнан төрт айналым жасау;

Әр жаттығуды

1 айналым қайталау.




Жатттығуларды орындаудағы логикалық бірізділік







7. Жүру:

- Қолдарын алға ұстаған күйі жартылай отырып, денені тік ұстап алға жүру;

  • Қолдарын желке тұсына қойып, толықтай отырып, жүру;

  • Қолдарын желке тұсына қойып, алға қарай секіру;

  • Қолдарын белге қойып, белдерін тік ұстап, өкшемен жүру;

Аяқ қолды бірдей істету,


қолды жоғары көтеріп жүру,
қолды желкеге қойып,

денені тік ұстау,


қолды бүйірге қойып,
денені тік ұстау.

Жалпы дамыту жаттығуларын орындалуын көрсету,

түсіндіру, дұрыс жүзеге асуын қадағалау.


Әр жаттығуды

1 айналым қайталау.




Бұйрыққа сәйкес дамыту жаттығуларын игеру.






8.Тынықтыру жаттығулары:

  • Терең тыныс алып жай жүріспен жүру;

  • спорттық жүріспен жүру;

  • Бір орында қадам басу.

Тынықтыру жаттығуларын мұғалімнің бұйрықтары бойынша орындау


Тынықтыру жаттығуларының жасалу үлгісін көрсету, орындалуын қадағалау.


Әр жаттығуды

1 айналым қайталау.
1 минут

Жаттығуларды орындау үшін қажетті ішкі ресурстарды анықтау.



ІІ

Негізгі бөлім: 25 минут

Жаңа сабақ тақырыбы: Бір орыннан ұзындыққа секіру.



  1. Өткен сыныптардағы ұзындыққа секіру техникаларын еске түсіру;

  2. Ұзындыққа секірудің 3 кезеңін түсіндіру:




    1. Серпілу (жерден көтерілу)




    1. Самғау (ұшу немес қалықтау)



    1. Жерге түсу

Мұғалімнің айтқандарын мұқият тыңдау, сұрақтарға жауап беру.

Секірер алдында сызықты баспау.

Жерден көтерілу кезінде жылдамдықты төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып, денені жоғары әрі алға қарай қалықтай ұшу.

Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп, сол сәтінде-аяқ кеудеге жақындату. Тізе төске жақындаған кезде, кеудені де тізеге қарай бүгу. Тізенің кеудеге жақындаған сәтінен тізені жазып, аяқтың алға созылу сәті бастап, осы мезетте жерге түсуге әзірлену.


Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу. Жерге түсуге жақындағанда қолды алға – аяқтың басына қарай созу, кеуденің алға шығуын тездете отырып, дереу кейін әкету.

Сұрақтар қою, оқушы жауаптарын толықтыру.

Оқушыларға жерден көтерілу кезінде қалай көтерілу керектігін түсіндіру және өз орындауында көрсету. Оқушыларға қайталату.


Оқушыларға самғау кезіндегі әрекеттерді түсіндіру және өз орындауында көрсету. Оқушыларға қайталату.
Оқушыларға жерге түсу кезіндегі әрекеттерді түсіндіру және өз орындауында көрсету. Оқушыларға қайталату.

Әр оқушы 1-2 рет орындайды

Әр оқушы 1-2 рет орындайды

Әр оқушы 1-2 рет орындайды





Коммуникативтік құзыреттілік.

Бір орыннан ұзындыққа секірудің әдіс тәсілдерін үйренеді;


Шапшаңдық қабілеттері дамып, қарқынмен ұшу, жерге түсуді меңгереді;


Ұжымшылдыққа,

ұқыптылыққа, батылдыққа тәрбиеленіп, жауапкершілік сезімдері қалыптас,

дене шынықтыру пәніне қызығушылықтары артады.


ІІІ.

Қорытынды бөлім: 5 минут

  1. Сыныпты сапқа тұрғызу;

  2. Жаңа сабақты пысықтау;

  3. Бағалау;

  4. Үйге тапсырма беру.

Сапқа тұру, жаңа сабақтың пысықтауын тыңдау, сұрақтарға жауап беру.


Оқушылар жетістігі мен кемшіліктерін түсіндіру.





Ақпараттық құзыреттілік.

Каталог: uploads -> doc -> 134a
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
134a -> Сабақтың тақырыбы Ж. Кәрбозин. Жиырма тиын Мақсаты
134a -> Сабақ жоспары. Өткізуші: Таткенова Гүлбану Хайдарқызы
134a -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ халқының және әлем халықтарының қолөнер түрлері
134a -> География пәнінің жаңа оқыту технологиясы
134a -> 3 Негізгі бөлім і-тарау Әр түрлі ортадағы элетр тогы тарауының қысқаша теориясы
134a -> Сабақ: қазақ тілі Мектеп: "№4 жалпы орта білім беретін мектеп"
134a -> Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы Білім беру салалары : Таным
134a -> Деңгейлеп-саралап оқыту технологиясы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет