|
Сабақ жоспары Сыныбы: 5 сынып Пәні : Жаратылыстану Мерзімі
|
бет | 1/3 | Дата | 01.04.2017 | өлшемі | 148,91 Kb. | | #12853 | түрі | Сабақ |
| Айтөреева Ақмарал
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы станция Аққұм
Негізгі білім беретін №221 Аққұм мектебі
Сабақ жоспары
Сыныбы: 5-сынып
|
Пәні: Жаратылыстану
|
Мерзімі:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Физикалық денелер және өлшемдер
|
Негізгі идея:
|
Физикалық денелер және өлшемдер, заттар туралы түсіну
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар
|
Топтық жұмыс жасай отырып, физикалық дене мен өлшем, заттың не екенін білу
|
Оқушылардың көпшілігі
|
Физикалық дене мен заттың негізгі айырмашылығын ажыратуға бағыт беру
|
Жекелеген оқушылар
|
Қандай тәжірибе молекула мен атомның ұдайы қозғалыста екендігін дәлелдейтінін меңгеру
|
Құндылықтар:
|
Табиғатты құрметтеу, қорғау, салт- дәстүрді қадірлеу, дәріптеу
|
Лексика:
|
Беттік керіліс. Диффузия. Атом. Молекула
|
Табыс критерилері
|
Барлық
оқушылар
|
Топтық жұмыс жасай отырып, физикалық дене мен өлшем, заттың не екенін біледі
|
Оқушылардың көпшілігі
|
Топтық жұмыс жасай отырып, физикалық дене мен заттың негізгі айырмашылығын ажырата алады
|
Жекелеген оқушылар
|
Қандай тәжірибе молекула мен атомның ұдайы қозғалыста екендігін дәлелдейтінін меңгереді
|
Сабақ кезеңдері
іс-әрекеттер
кезеңдер
|
Мұғалім әрекеті
|
Тапсырмалар
|
Оқушылар әрекеті
|
ресурстар
|
Сабақты ұйымдастыру
|
Психологиялық дайындық
Оқушылармен сәлемдесу.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, жағымды ахуал тудыру
«Қандай түсті қалайсың?» тренингі
|
«Қандай түсті қалайсың?»
тренингін өткізу.
Суретке қарап түс таңдайды.
Жасыл түс - көңілді
Сары түс - орташа
Қызыл түс - көңілсіз
|
Сәлемдеседі
Оқушылар өздерінің ұнатқан түсін таңдайды.
|
Сурет
|
Үй тапсырмасын пысықтау
|
Үй тапсырмасын талқылау
|
«Ия - Жоқ» ойыны
1. Ауа райынының негізін ауа температурасы, бұлттылық, қысым, жел құрайды. ИӘ немесе ЖОҚ
2. Адаптация лат. көрсеткіш деген мағынаны білдіреді ИӘ немесе ЖОҚ
3. Алғашқы метеорогтар – балгерлер, шамандар болған.
|
Үй тапсырмасын талқылайды
Дұрыс бұрыстығын тексереді
Мақтау, мадақтау (смайликтер арқылы бағаланады)
|
|
Білімді тиянақтау, жинақтау
|
Оқушылардың тақырыпқа сай білімдерін еске түсіру үшін жұмыс жүргізеді.
|
«Сөйлемді аяқта» арқылы сұрақтар қойып, жауап береді.
|
Өткен материалдарды еске түсіреді
Бір-бірінен білім алуға ынталанады
|
|
Жаңа сабаққа бағыттау, сілтемелер
|
Тақырыпқа сай базалық білімді пайдаланып жаңа тақырыпты ашу үшін жұмбақ жасырылады, шешеді
|
Жұмбақтар жасырылады жұмбақты шешу арқылы жаңа тақырыптың мысалдары шығады.
|
Шешуі: Су, ауа, алтын, үй бұлар физикалық денелер, заттар
арқылы жаңа тақырыпты ашады (бағдаршам арқылы бағаланады)
|
Бағдаршам
|
Жаңа білімді игеру
|
Қағаз қиындылары арқылы сыныпты төрт топқа бөлу
Топтық жұмыс
Топтарға тапсырма береді
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|