Тақырыптық – күнтізбелік жоспар, сабақ жоспары, слайдтар, видео, «Ағылшын тілі» оқулығы. Т.Аяпова. Алматы «Атамұра» – 2012 жыл
Жалпы мақсаты:
Жануарлар туралы оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру, оқушыларға жан-жақты білім беру арқылы топтық , ұжымдық жұмысқа жұмылдыру, жануарларды қорғауға шақыру
Осы сөздерді аудару, сөйлемдер құрастырту (бірден сөйлемдердің дұрыс – бұрыстығын тексеру, мадақтау, қатесін түзету)
Мәтінді мәнерлеп оқып, қазақ тіліне аудару: (2 жат. 38-39 бет)
About animals
Our planet is home to a vast collection of animals. They live everywhere. Animals are all around us, so it is easy to think that we know exactly what animals are. But some animals have fur or feathers, others have shells or scales, while many have no hard body parts at all. Animals often have eyes, ears and legs.
Firstly, animals’ bodies are made of lots of cells. These cells work together, like a team. Secondly, unlike plants, animals need to eat.
Жануарлар туралы диаграмма толтыру.
Life in the desert and life in the tropical forest-тақырыптарына байланысты 2 топ сұрақтарға жауап дайындайды.
Life in the desert:
Do you know anything about life in the desert?
Is there water?
What kind of animals live there?
Is there any desert in Kazakhstan?
Life in the tropical fores:
Do you know anything about life in the tropical forest?
What animals live there?
Is there any forest in Kazakhstan?
Сергіту сәті
Сабақты бекіту
Кесте толтыру:
desert
Tropical rain forest
Plants:
Animals:
Temperature:
Rain:
Қосымша тапсырма:
Life in the desert and life in the tropical forest- тақырыптарына постер шығару
Қосымша оқу:
Dogs and foxes, Grey wolf-мәтіндерін оқу
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы: About animals.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: жануарлар туралы толық мәлімет беру, оқушыларға жан – жақты білім беру арқылы топтық, ұжымдық жұмысқа жұмылдыру, жаңа сөздерді пайдаланып әр жануарға қысқаша мінездеме бере білу
Дамытушылық: Қисынды ойлау қабілеттерін дамыту. Жұппен, топпен жұмыс істей білуге, дәлелдеп, талқылап, өздерін бағалай білу.
Тәрбиелік: жануарларды қорғауға шақыру. Сабақты биология, география, бейнелеу өнері пәнімен байланыстыру
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындық:
Good morning, good morning!
Good morning to you!
Good morning, good morning!
We are glad to see you!
Фонетикалық жаттығу:
Жаңылтпаш:
Three grey geese in a green field grazing.
II. Сабақтың мақсаты, барысы:
Оқушыларды жануарлар түрлері бойынша топқа бөлу.
Сөздік жұмысы: (жеке жұмыс)
Vast-зор, үлкен
Exactly-дәл
Fur-жүн, тері
Feather- қауырсын
Shell-қабық
Scale-қабыршақ
cell- клетка
endanger-қауіпке дұшар ету
rhino-мүйізтұмсық
in danger- қауіпті жағдайда
out of danger- қаупсіз
habitat- табиғи орта
Осы сөздерді аудару, сөйлемдер құрастырту (бірден сөйлемдердің дұрыс – бұрыстығын тексеру, мадақтау, қатесін түзету)
Мәтінді мәнерлеп оқып, қазақ тіліне аудару: (2 жат. 38-39 бет)
About animals
Our planet is home to a vast collection of animals. They live everywhere. Animals are all around us, so it is easy to think that we know exactly what animals are. But some animals have fur or feathers, others have shells or scales, while many have no hard body parts at all. Animals often have eyes, ears and legs.
Firstly, animals’ bodies are made of lots of cells. These cells work together, like a team. Secondly, unlike plants, animals need to eat.
Жануарлар туралы диаграмма толтыру.
Life in the desert and life in the tropical forest- тақырыптарына байланысты 2 топ сұрақтарға жауап дайындайды.
Life in the desert:
Do you know anything about life in the desert?
Is there water?
What kind of animals live there?
Is there any desert in Kazakhstan?
Life in the tropical forest:
Do you know anything about life in the tropical forest?
What animals live there?
Is there any forest in Kazakhstan?
Сергіту сәті
Сабақты бекіту
Кесте толтыру:
Desert
Tropical rain forest
Plants:
Animals:
Temperature:
Rain:
Деңгейлік тапсырма: Dogs and foxes, Grey wolf-мәтіндерін оқу және аудару.
Үйге тапсырма:Life in the desert and life in the tropical forest- тақырыптарына газет шығару