Пәні
|
Алгебра
|
Сағаты
|
21
|
Сыныбы
|
7
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже тарауын қайталау
|
Сілтеме
|
А. Әбілқасымова, и. Бекбоев, А. Абдиев, З. Жұмағұлова «Алгебра»7 сынып
Б. Баймұханов, Қ. Базаров «Алгебра» 7сынып
А. Берікұлы «2050/2=1025 тест тапсырмалары» +10 жас
|
Сабақтың мақсаты
|
ОМ1. Оқушылардың натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер тақырыптары бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау;
ОМ2. оқушылардың ой – қиялына ерік бере отырып, өз пікірін айтуға, қорытынды шығаруға төселдіру, зейінін дамыту;
ОМ3. оқушылардың белсенділігін арттыру, өз бетімен оқуға тәрбиелеу. Логикалық ойлау қабілетін арттыру
|
Оқыту нәтижелері
|
Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелердің қасиеттерін еске түсіреді;
Оларды есептер шығару барысында қолдана білу туралы толық мәлімет алады.
|
Әдіс – тәсілдер, модульдер
|
Талантты және жарынды балаларды оқыту. Оқыту және оқу үшін бағалау. Сыни тұрғысынан ойлауға үйрету. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне байлынысты оқыту. Жеке жұмыс. Жұппен жұмыс. Топпен жұмыс.
|
Дереккөздер
|
Оқулық, оқушы анықтамалығы, интербелсенді тақта
|
Тапсырмалар
|
Үй тапсырмасын тексеру
«Ой қозғау» (Сұрақ - жауап)
«Қызығушылықты ояту» (айналмалы бекет ойыны)
«Ой толғаныс» (Тест жұмысы)
«Ой сергіту» (Сергіту сәті)
«Ой шыңдау» (Оқулықтан деңгейлік есептер шығару)
«Ой қорыту» (логикалық есептер)
Қорытынды
Кері байланыс
|
Сабақ кезеңдері
|
Оқыту модульдері мен әдіс - тәсілдері
|
Мұғалімнің
іс - әрекеті
|
Оқушының
іс - әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
3 минут
|
Топқа бөлу
|
Оқушыларды түгендеу, түрлі – түсті қағаздардың артына жазылған цифрлар арқылы оқушылар өз жұптарын тауып «Сағат достар» ойынын ойнау, қағаз артындағы цифрлар арқылы топқа бөліну
|
Оқушылар топқа бөлінеді, І топ Алғырлар, ІІ топ Жүйріктер, ІІІ топ Тапқырлар, сабақтың мақсатымен танысады.
|
Интерактивті тақта, түрлі – түсті қағаздар
Слайд №1, №2
|
Үй тапсырмасын тексеру
2 минут
|
АКТ
|
Үй тапсырмасын тексеру
№112 Есептеңдер
(1,7-3,4)0*6,12-3*23=1*6,12-3*8=6,12-24=-17,88
|
Интерактивті тақтада көрсетілген жауап бойынша бірін – бір тексереді
|
Интерактивті тақта слайд №6
|
Ой қозғау
Білу
5 минут
|
Жеке оқушымен жұмыс
|
Өткен тақырып бойынша сұрақтар беру:
Кез – келген санның 0 дәрежесі неге тең? (1 – ге тең)
Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту үшін не істейміз? (Негіздері өзгеріссіз қалдырып, дәрежелерін қосамыз)
. Дәрежені дәрежеге шығару қалай орындалады? (Негізін өзгеріссіз қалдырып, дәрежелерін көбейтеміз)
Кез – келген санның 1 дәрежесі неге тең? (Сол санның өзіне тең болады)
Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу үшін не істеміз? (Негіздері өзгеріссіз қалдыры, дәрежелерін азайтамыз)
у=ах2 фунциясының графигін қалай атаймыз? (парабола)
у= ах3 фунциясының графигін қалай атаймыз? (кубтық парабола)
у=к/х фунциясының графигін қалай атаймыз? (гипербола)
|
Сұрақ жауабын білген оқушылар жеке тұрып жауап беру
|
Интерактивті тақта
Слайд №8, №9
|
Қызығушылықты ояту
Түсіну
8 минут
|
Топпен жұмыс
АКТ
|
«Айналмалы бекет» ойыны, кабинет ішінде жасырылған тапсырмаларды тұспалдап айту, 3 тапсырма беріледі, қай топ бірінші тапсырманы аяқтаса сол топқа сыйлық беріледі
№1 тапсырма. Берілген есептен қате есепті тауып минус таңбасын қой.
1 – топқа:
2 – топқа:
3 – топқа:
№2 тапсырма. Сәйкестендіру тесті
1 – топқа: 23 25
52 8
34 216
142 81
63 196
2 – топқа: 34 125
53 729
62 81
93 225
152 36
3 – топқа: 63 16
72 64
52 49
26 25
42 216
№3 тапсырма. Кесте толтыру
1 – топқа:
2- топқа:
3 – топқа:
|
Тапсырманы іздеу, сол тапсырмадағы есептерді бірлесе отырып шығару
|
Тапсырмалар жазылған парақшалар, сыйлықтар
|
|