Сабақ жоспары Уақыты: 23. 02. 2016ж



Дата13.02.2017
өлшемі0,7 Mb.
#9060
Қашаған Күржіманұлы атындағы орта мектебінің информатика пәнінің мұғалімі Дюсенбаева Айгүлдің 5 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары

Уақыты:

23.02.2016ж

Сабақтың тақырыбы:

Практикум. Мәтінмен жұмыс


Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік редакторда тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың білімін тексеру, бекіту. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, оларды достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. Информатика сабағына деген қызығушылықтарын арттыру.


Оқыту модульдері:

АКТ, оқыту үшін бағалау, сын тұрғысынан ойлау.

Оқыту нәтижесі:

Топпен жұмыс жасауға дағдыланады.

WordPad мәтіндік редакторында мәтін бөліктерімен жұмыс жасай алады.

Өзін – өзі, топ жұмысын бағалай алады.


Сабақтың жүрісі

Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

Психологиялық дайындық

Сыныпта жағымды ахуал туғызу үшін.

Кәне, кәне, тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық,

Тұрсақ енді шеңберге,

Алақанды ұрайық.


Оқушылар төрт жолы өлеңді оқиды.

Топқа бөлу

Оқушыларды үш түрлі карточкалар арқылы бөлінеді.

І – топ: Эллипс

ІІ – топ:Үшбұрыш

ІІІ – то: Тіктөртбұрыш



Оқушылар үш түрлі негізгі құралдар арқылы топқа бөлініп отырады.

Үй тапсырмасын сұрау.

Үй тапсырмасына байланысты. Тест тапсырмалары беріледі.
1. Жолақтың қандай бөлімі әріпті пішімдеу үшін жауап береді?

А) Бас тіркеме беті

Ә) Кірістіру

Б) Бетті белгілеу



В) Шимайлық

2. батырмасы мәтінді ...етеді.

А) Курсив

Ә) Асты сызылған

Б) Жуан


В) Жуан курсив

3. батырмасы мәтінді ... етеді.

А) Курсив

Ә) Асты сызылған

Б) Жуан


В) Жуан курсив

4. Кегль деген не?

А) Әріптің түрі

Ә) Әріптің мөлшері *

Б) Әріптің түсі

В) Әріптің мәнері

5. Гарнитура деген не?

А) Әріптің түрі *

Ә) Әріптің мөлшері

Б) Әріптің түсі

В) Әріптің мәнері

6. Абзацты түзеулердің ішіндегі артығы қайсы?

А) Сол жақ шеті бойынша

Ә) Абзац бойынша

Б) Оң жақ шеті бойынша

В) Ортасы бойынша

7. Сызғыштың көмегімен не істеуге болады?

А) Шегіністерді орнатуға

Ә) Түзеуді баптауға

Б) Жоларалық интервалды анықтауға

В) Маркерленген тізімді баптауға

8. Абзацтың бірінші жолындағы шегініс үшін жауапты сызғыш:

А) Оң жақтағы төменгі маркер

Ә) Сол жақтағы жоғарғы маркер

Б) Сол жақтағы төменгі тікбұрышты маркер

В) Сол жақтағы төменгі үшбұрышты маркер



9. батырмасының қызметі:

А) Абзацтың шегіністерін баптайды

Ә) Ол табуляция

Б) Маркерленген тізім құрады

В) Абзацтағы түзеуді анықтайды

10. батырмасы қандай қызмет атқарады?

А) Оң жағынан мәтіндерді форматтау*.

Ә) Бағандарға мәтіндерді бөледі.

Б) Сол жағынан мәтіндерді форматтау

В) Ені бойынша мәтіндерді форматтау.



Оқушылар үй тапсырмасын қорытуға байланысты берілген 10 сұрақты тест тапсырмасын орындайды.

І. Қызығушылығын ояту:

Мұғалім жаңа сабақ тақырыбына байланысты сөзжұмбақ береді.






















































































































  1. Компьютердің теледидары

  2. Дыбыстық графикалық таңба қалай аталады?

  3. Ақпараттың өлшем бірлігі қалай аталады?

  4. Ерекшеленген бөлікті келесі орынға көшіру қалай аталады?

  5. Түрлендіру, алмасу дегеніміз не?



Оқушылар қамтылған сөзжұмбақты шешіп, жаңа тақырыпты ашады.

ІІ. Мағынаны тану:

Практикалық жұмыс. Үш топқа үш түрлі тапсырма беріледі.

«Менің ауылым», «Менің сыныбым», «Менің отбасым» атты тақырыпқа шағын шығарма жазу беріледі.



Оқушылар компьютерге отырып, мәтінді жазады. Жазып болғаннан соң, әр топтан бір оқушы қалай жасағанын айтып береді.

Сергіту сәті:

Көзге арналған жаттығулар жасау.


Оқушылар видео роликке қарап, көзге арналған жаттығуларды орындайды.

ІІІ. Ой – толғаныс:

«Сен – маған, мен - саған» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар дайындап, бір – біріне қояды.

Оқушылар өздерінің дайындаған сұрақтарына жауап береді.

Бағалау:

«Сыншыл дос» бағалау парағы таратылады.



Әр топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды.

Үйге тапсырма:

&24 түсінік және бақылау сұрақтарды жазып келу.





Кері байланыс:

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстары туралы ойларын білу үшін стикерлер таратылады.



Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазып, «Білім баспалдағына» жапсырады.

«Сыншыл дос» бағалау парақшасы



Оқушылардың

аты – жөні




Үй тапсырмасы

Сөзжұмбақ

Практикалық жұмыс

«Сен – маған, мен – саған » сұрақ қою

1















2















3















4















5















6















Топ басшысы:

«Сыншыл дос» бағалау парақшасы



Оқушылардың

аты – жөні




Үй тапсырмасы

Сөзжұмбақ

Практикалық жұмыс

«Сен – маған, мен – саған » сұрақ қою

1















2















3















4















5















6















Топ басшысы:
Каталог: uploads -> doc -> 02b9
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
02b9 -> Ертегілердің жанрлық ерекшелігі, халықтық сипаты
02b9 -> Сабақтың тақырыбы: Нөмірленген және маркерленген тізімдер. Бағандар. Сабақтың мақсаты: Білімділгі
02b9 -> Сабақ: Сырым Датұлы бастаған қазақтардың ұлт-азаттық қозғалысы. Мектеп: С. Шарипов атындағы Доссор мектеп-интернаты
02b9 -> 5-сынып. 07. 04. 17ж. Cабақтың тақырыбы
02b9 -> Мақсаты: Оқушыларға білімнің кітап арқылы берілетінін
02b9 -> Сабақ барысы І. Сабаққа әзірлік. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет