Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспар : Мектеп : С. Шаймерденов атындағы қалалық



бет1/2
Дата20.06.2018
өлшемі146,75 Kb.
#43294
түріСабақ
  1   2
7.1 Тірі ағзалардың бес патшалығына жалпы сипаттама:прокариоттар,протисталар, саңырауқұлақтар,өсімдіктер,жануарлар. Өсімдіктер мен жануарлардың негізгі жүйелік топтары:Патшалық.Типтер.Кластар.Өсімдіктер мен жануарларды жүйелеудің маңызы.

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар : Мектеп: С.Шаймерденов атындағы қалалық

7.1. Тірі ағзаларды жүйелеу классикалық гимназия


Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Ахметова Кулизат Есильбаевна

Сынып:7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тірі ағзалардың бес патшалығына жалпы сипаттама: прокариоттар,протисталар, саңырауқұлақтар,өсімдіктер,жануарлар. Өсімдіктер мен жануарлардың негізгі жүйелік топтары: Патшалық. Типтер.Кластар.Өсімдіктер мен жануарларды жүйелеудің маңызы.

Сабақтың

оқу

мақсаттары

7.1.1.1 –жүйелеудің маңызын түсіндіру

7.1.1.2.-тірі организмдердің жүйелеудегі орнын анықтау



Сабақтың максаты

Барлық оқушылар:Тірі организмдерді жүйелеудің маңызын түсінеді , түсіндіре алады.

Көптеген оқушылар: Тірі организмдердің жүйелеудегі орнын анықтай алады.

Кейбір оқушылар:

Тірі организмдерді жүйелеудің маңызын түсінеді , қорытынды жасай алады.



Бағалаукритерийлері

Жүйелік топтарға тән белгілерді анықтайды;

жүйелеудің маңызын түсінеді және түсіндіре алады;

жүйелік топтарды ажырата алады.


Тілдікмақсаттар

Арнайы пәндік лексика және терминология:



Қазақша

Орысша

Ағылшын


Патшалық

Царство

 Kingdom

Тұқымдас

Семейство

Familia

Түр

Вид




Класс

Класс

Classis

Тип

Тип

Phylum

Туыс

Род

Genus










Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Барлық тірі нысандарды бергілі топтарға бөлу-......

Организмді сипаттау,белгілеу және жіктеумен айналысатын тарауы-......


Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел»- жалпы ұлттық идеясының құндылықтары.Зайырлы қоғам руханият-қоршаған ортаны қорғауға,табиғатты аялауға тәрбиелеу, жұмыс жасағанда бір-бірін тыңдау,сыйлау қасиеттерін дарыту.

Пəнаралықбайланыс

География, экология,жаратылыстану

Алдыңғыбілім

7.3.Ағза мен қоршаған орта






Жұмыс барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

2 мин
4 мин



Сабақтың ортасы

18 мин


3мин

3мин


5 мин


Сабақтың соңы

5 мин



Ұйымдастыру.Жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Доп лақтыру»

1.Топқа бөлу.

Сурет қиықтарын біріктіру арқылы топқа біріктіру (жануар,өсімдік саңырауқұлақ суреттері)
«Миға шабуыл» Сабақ мақсатымен таныстыру

Мәтінмен жұмыс ДЖИГСО әдісі

Мәтін мазмұнын түсінуге және бір- бірін тыңдауға үйренеді, түртіп алған ақпараттарымен бөліседі, талқылайды.

«Ирек» стратегиясы: Әр топтағы оқушылар осы тақырыпты қамтып, ерекшелігін айтады.



І. Топтық жұмыс

I топ:-Тірі ағзаларды жүйелеудің маңызы

II топ:-Жүйелеудегі түрдің орны

III топ:- К.Линнейдің жүйелеудегі еңбегі

Постер құрап қорғайды.
Дескриптор :

-Тірі ағзаларды жүйелеудің маңызын сипаттай алады

-Жүйелік топтарды және оған тән белгілерді анықтай алады.

-К.Линнейдің жүйелеудегі еңбегін біледі

Кері байланыс «бір жұлдыз, бір тілек»
Сергіту сәті

ІІ.Тапсырма- жұптық жұмыс

Берілген суреттер арқылы ағзалардың жүйелік орнын анықтайды, атауларын жазып кестені толтырады.



Өсімдік

Жануар

Жәндік

Саңырауқұлақ





























Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет