Күні:
Сабақ: математика
Тақырыбы: Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.
Мақсаты мен міндеттері: аудан бірлігі –квадрат сантиметрмен ұғымымен таныстыру.
1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру
2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкалар,
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Үй тапсырмасын тексеру.
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Бүгін сабақта жаңа ұғыммен танысамыз: фигураның аудан бірлігі- квадрат сантиметр.
1 см - ұзындықтың бірлігі. Кесіндінің ұзындығы6 см. Кесіндінің ұзындығын қалай өлшейміз? Квадрат сантиметр- қабырғаларының ұзындығы 1 см-ге тең шаршының ауданы.
1см2
№2 фигураларды салыстыр: қай фигураның ауданы үлкен?
№3Түске дейін хаузда 36 адам, ал түстен кейін одан 15 адам артық жүзумен шұғылданады. Есеп: 36+15, (36+15)+36 өрнектері арқылы шығарылатындай етіп сұрақ қой.
Бұл есеп пе? Неге есеп емес? Не жетіспейді? Сұрақтарын қояйық.
Түстен кейін неше адам жүзумен шұғылданды? Барлығы неше адам жүзумен шұғылданды?
№4 теңдеулер құр:
А) белгісіз санды 46-ға арттырғанда, 215 шықты
Ә) белгісіз саннан 92-ні азайтқанда, 120 шықты
Сергіту сәті
3.Жаңа білімді бекіту:
№5 мысалдарды шығар:
3дм2см-16см 2ц50кг+60кг 5м40см-23дм
1кг-296г 1км-695м 1т-5ц20кг
Дұрыс жауаптардың нөмерін ата:
Егер фигурасы дәптердегі тор көзбен бірдей болса, онда--- фигураның ауданы 1кв.см тең болады.
Кв.см- -бұл--- бірлігі
Жалғастыр: алтабұрышта---кв.см бар, фигурада---кв см бар, фигурада –кв.см бар.(114 бет суретке қара.)
Өзіндік жұмыс жәптерімен жұмыс 19 бет №4,5
5*5 30:5 7*5 8*5 10:5 20:5 3*5 9*5 35:5 45:5
4. Үйге тапсырма:1113 бет №8
Күні:
Сабақ: ана тілі
Тақырыбы: Н. Байғанин «Амангелді батырым». З. Шашкин «Азатттық жолында».
Мақсаты мен міндеттер: өлеңді, мәтінді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,
1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Дамытушылық:өлеңді, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: суреттер
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Үй тапсырмасын тексеру: жоспар бойынша әңгімелеу
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Сөзжұмбақ шешу:
1Қаракерей... 5 Қанжығалы..
2 Исатайдың серігі... 6 Ағыбай батыр заманындағы хан..
3 Жақияның әкесі 7 Қабанбай, Бөгенбай заманындағы хан..
4 Исатайдың тұлпары 8 Халықтың сол замандағы күйі..
9 Исатай, Махамбет заманындағы хан..
Қандай сөз шықты ? Амангелді
Бүгін Нұрпейіс Байғанинның «Амангелді батырым» өлеңімен танысамыз, Зейін Шашкинның «Азаттық жолында» әңгімесімен танысамыз.
Оқулық бойынша жұмыс 113 бет «Амангелді батырым», 114-117 бет «Азаттық жолында»
үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)
-тізбек бойынша оқу
тұтас оқу
өлеңде, мәтінде не туралы айтылған?
114 беттегі сурет бойынша жұмыс:
-Суреттегі атқа мінген батырды кім дер едіңдер?
-Оның қазақ батыры екенін неден аңғардыңдар?
-Қазақ батырлары неге атқа қонды?
-Бұл суретті салған кім?
Сергіту сәті
Жаңа білімді бекіту:
Өлеңді мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.
- мәтінге сүйеніпжоспар құр
Жоспар
Тергеу
Айып тағу
Шешесімен кездесуі
Дарға асу
-Тоқаш Бокин не үшін күрескен адам?
-Түрмеде оған қандай айып тағылды?
- Тоқаш кіммен кездесті?
Шығармашылық тапсырма: Сурет бойынша ,мәтінге сүйеніп әңгіме құра.(топтық жұмыс)
Әр топтың әңгімелерін тыңдау, бағалау.
4. Үйге тапсырма: 113 бет жатта, 114-117 бет жоспар бойынша әңг..
Күні: 23.11.2015 ж.
Сабақ: қазақ тілі
Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер
Мақсаты мен міндеттері: оқу және жазу дағдыларын қалыптастасқан, жеке тұлғаның қалыптасуы мен дамуына мүмкіндік жасау.
1.Білімділік: сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру; сөйлем мүшелері:тұрлаулы мүшелер туралы түсініктерін қалыптастыру;
2.Дамытушылық: сөйлемдерді сауатты жаза білу қабілеттерін дамыту; сөйлем мүшелерін ажырата білу қабілеттерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте;, суреттер, қималы карточкалар., сызбалар.
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру
Қатемен жұмыс: мазмұндамаға талдау жасау.
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Дәптермен жұмыс
Каллиографиялық минут:
Қар жауды. Бүгін қар жапалақтап жауып тұр.- сөйлемдерді талда.
Сөйлемдерді салыстыр: олар не туралы? Ерекшеліктері неде?
Қар жауды- сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Олар бастауыш пен баяндауыштан тұрады.
60-жаттығу сөйлемдерді оқы. Олардың қандай ұқсастықтары мен өзгешіліктері бар?
Қар жауды.
Бүгін жапалақтап қар жауды.
Қар жауды – сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Ол бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Тұрлаулы мүшелер сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді.
Бірінші сөйлем тек тұрлаулы мүшелерден тұрса, екінші сөйлемде бастауыш пен баяндауыштан басқа да сөздер қолданылған.
61- жаттығу. Сөйлемді оқы.
Мектепте асхана бар. Аспазшы тамақты дәмді пісіреді. Балалар үзілісте асханаға келді.
Тұрлаулы мүшелерді тап.
Неліктен тұрлаулы дейтінін түсіндіріп көр.
62- жаттығу. Мәтінді тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз.
Тұрлаулы мүшелердің астын сыз.
Мәтінге ат қой.
63-жаттығу. Мақалдарды жатқа жаз.
Әкеге қарап ұл өседі,
Шешеге қарап қыз өседі.
2.Жаман жолдас жолда қалдырады.
-Тұрлаулы мүшелердің астын сыз.
Сергіту сәті:
3.Жаңа білімді бекіту:
64 –жаттығу. Сөйлемдерді оқы, ретімен айт, тұрлаулы мүшелерді тап.
Тырна түлкіге тамақ берді.
Құмыра түлкінің басына сымапты.
Тырна түлкіні қонаққа шақырыпты.
-бұл қай ертегіден ,әрі қарай жалғастыр.
Шығармашылық жұмыс: 65- жаттығу: сурет бойынша әңгіме құр.(топтық жұмыс)
4.Үйге тапсырма: 76 бет 62 -жаттығу
Күні:23.11.2015 ж.
Сабақ: ана тілі
Тақырыбы: С. Торайрғыров «Кедей»
Мақсаты мен міндеттер: өлеңді, мәтінді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,
1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Дамытушылық:өлеңді, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: суреттер
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Үй тапсырмасын тексеру: жоспар бойынша әңгімелеу
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Кедей- ассоциация құру, мәнін қалай түсінесіңдер?
Ашаршылық- ассоциация құру, мәнін қалай түсінесіңдер?
С. Торайғыровтың «Кедей» шығармаласымен танысамыз.
әңгіме жанрының шебері әрі ақын
Сұлтанмахмұт Торайғыров (1893-1920)
талантты ақын әрі жазушы
Оқулық бойынша жұмыс123-бет «Кедей»
үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)
-тізбек бойынша оқу
тұтас оқу
өлеңде не туралы айтылған?
Кедей деп кімдерді атаған?
Кедейдің ауыр тұрмысын қалай бейнелеген?
Сергіту сәті
3.Жаңа білімді бекіту:
Шығармашылық жұмыс (топтық жұмыс4 топ, 2 топ кестенің оң жағы, 2сол жағындағы пікірге ой білдіреді)
1топ
|
2топ
|
Қазір кедей адам жоқ
|
Қазіргі кезде де кедей адамдар бар
|
Әр тотың ойларын ортаға салу, бағалау.
Аштық, кедейлік болмау үшін не істеуге болады деп ойлайсың? Ойыңды дәлелде.
- мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.
4. Үйге тапсырма: 96 бет жаттау
Күні:23.11.2015 ж.
Сабақ: математика
Тақырыбы: Тік төртбұрыштың(шаршының) ауданы.
Мақсаты мен міндеттері: аудан бірлігі –квадрат сантиметрмен ұғымымен таныстыру.фигуралардың аданың табуға үйрету.
1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру
2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкалар,
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Үй тапсырмасын тексеру.
Өткен сабақта қандай жаңа ұғыммен таныстық?
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Бүгін сабақта жаңа ұғыммен танысамыз: тік төртбұрыштың, шаршының аудандарын табуға үйренеміз. фигураның аудан бірлігі- квадрат сантиметр.
Тік төртбұрышта неше шаршы бар ? неше қатар бар? Неше баған бар? Қалай тез есептеуге болады?
S=а*в S=а*а
Тік төртбұрыштың ауданың табу үшін ұзындығын еніне көбейту керек.
Шаршының ауданың табу үшін ұзындығын еніне көбейту керек.
№2 Сызу, ауданың табу.
Бір бағанда неше квадрат сантиметр бар? Осындай тағы неше баған шығарып алуға болады? Тік төртбұрыштың ауданың тап.
№3 Әр фигураның қабырғалары неше сантиметр?
Суреттегі фигуралардың қабырғаларын 1 см-ден неше тең бөлікке бөлуге болады? Әр фигурада неше қатар шықты?
Әр фигурада неше баған шықты?
Сергіту сәті
3.Жаңа білімді бекіту:
№4. Тік төртбұрыш сыз және оның ауданын тап.Фигураның ауданың табу үшін не істеу керек?
№5 Есепті шығар.
№6. Бекіре балығынын массасының төрттен бір бөлігі 20 кг. Сонда бекіре балығының массасы неше кг?
4. Үйге тапсырма:92 бет №7 теңдеуді шешу.
Математика 3 сынып. Өздік жұмысы № 1
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепте:
981-793 231+564
1000-457 486+212
280+20-40 860-(130+70)
2.Есепті шығар:
Саябаққа 126 қайың көшетін және одан 17-сі артық үйеңкі көшетін отырғызды. Саябаққа барлығы неше көшет отырғызылды?
3.Теңдеулерді шеш:
Х-300=160
420+х=900
4.Фигуралардың периметрін тап.
1.Есепте:
758-259 900-723
459+369 685+298
(180+680)-370 1000-(780+90)
2.Есепті шығар:
Саябаққа 170 көшет отырғызылды. Оның 84-і қайың көшеті, ал қалғаны үйеңкі көшеті болды. Қай көшет артық және неше көшет артық отырғызылды?
3.Теңдеулерді шеш:
790-х=980-560
956-256-х=150
4. Ені 4 см, ал ұзындығы одан 2 см-ге артық тіктөрбұрыш сыз. Периметрін тап.
Өздік жұмысы №2
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепте:
3•6 45:5 54:6
9•1 14•0 8:8
2.Есепті шығар:
а) Бір қорапта 6 фломастер бар. Осындай 7 қорапта неше фломастер болады?
ә) Математика үйірмесіне 4 қыз және 12 ер бала қатысады. Үйірмеге қыздарға қарағанда неше есе артық ер бала қатысады?
3. Теңдеулерді шеш:
21:х=3
3•х=12
4. Екі кесінді сыз. Бірінші кесіндінің ұзындығы 8 см, ал екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе қысқа.
1.Есепте:
15:5 9•3-7•2
12:6 10:(35-30)+18
4•3 21:3+9•0
2.Есепті шығар:
а) Бір қорапта 8 қарындаш бар. Осындай 3 қорапта неше қарындаш бар?
ә) Мозайкада 18 қызыл және 3 көк бөлшек бар. Қызыл бөлшекке қарағанда көк бөлшек неше есе кем?
3.Теңдеулерді шеш:
18:х=6
х•5=10
4. Екі кесінді сыз. Бірінші кесіндінің ұзындығы 10 см, ал екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе қысқа.
Өздік жұмысы №3
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.а) Есепте:
7•5+12 60-30:5
5•8-25 50+8•0
24:4•3 4•3:1
ә) Өрнектерді баған түрінде есепте:
635-579 654+167
1000-873 725+237
2. Қысқаша жазу бойынша есеп құрастыр және шығар.
Қыздар – 21 адам
Ер балалар – 7 адам ? есе артық
3.Дүкенде әрқайсысында 7 кг-нан 5 жәшік печенье және 28 кг вафли болды. Дүкенде барлығы неше килограмм печенье мен вафли болды?
4. Ұзындығы 4 см, ал ені одан 2 есе қысқа тіктөртбұрыш сыз. Периметрін тап.
1.а) Есепте:
7•5+3•8:4
8: (100-96)•5
9•5+2•9:6
ә) Өрнектерді баған түрінде есепте:
800-618 534+466
752-389 275+484
2. Есепті шығар.
Бір бумада 25 дәптер бар. Одан 3 оқушы әрқайсысы 4 дәптерден алды. Бумада неше дәптер қалды?
3. 40 кг қараөрік жиналды. Тосап қайтануға одан 5 есе кем қараөрік жұмсалды. Неше килограмм қараөрік қалды?
4. Ұзындығы 6 см болатын тіктөртбұрыш сыз, бұл еніне қарағанда 2 есе артық. Периметрін тап.
Өздік жұмысы №4
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепті шығар.
Кітаптың қабы 9 теңге тұрады. Осындай 5 кітап қабы үшін неше теңге төлеу керек? Ал 7 кітап қабы үшін ше?
2. Есепті шығар.
5 қылқалам үшін 45 теңге төленді. Бір қылқалам неше теңге тұрады?
3.Есепті шығар.
Бірінші жәшікте 30 кг печенье, ал екінші жәшікте одан 6 есе кем печенье бар. Екі жәшікте неше килограмм печенье бар?
1. Есепті шығар.
Кітаптың қабы 10 теңге тұрады. Осындай 3 кітап қабы үшін неше теңге төлеу керек? Ал 5 кітап қабы үшін ше?
2. Есепті шығар.
4 қылқалам үшін 16 теңге төленді. Бір қылқалам неше теңге тұрады?
3.Есепті шығар.
Бірінші жәшікте 20 кг печенье, ал екінші жәшікте одан 5 есе кем печенье бар. Екі жәшікте неше килограмм печенье бар?
Өздік жұмысы №5
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепте.
6•5 35:5 27:3•6
7•6 28:4 3•4:6
2. Баған түрінде жазып, есепте.
865-378 325+548
430-275 1000-256
374+326
3. Есепті шығар.
Дүңгіршекте бір күн ішінде 9 журнал және одан 6 есе артық газет сатылды. Дүңгіршекте журналға қарағанда қанша газет артық сатылды?
4.Тиісті амал таңбаларын қой.
7□5□6=29
8□6□5=53
1.Есепте.
(18+17):5 3•2•6
2•(41-32) 8:4•7
6•3:2 54:6•0
2. Баған түрінде жазып, есепте.
681+119 275+448
1000-623 389+611
810-435
3. Есепті шығар.
Назгүл альбомның 8 бетінің әрқайсысына 4 фотосуреттен орналастырды. Содан кейін 17 фотосурет қалды. Назгүлде барлығы неше фотосурет болған?
4.Тиісті амал таңбаларын қой.
9□5□9=36
9□6□9=63
Өздік жұмысы №6
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепте:
6•9 7•8 36:4•8
48:8 32:4 2•6:4
2.Есепті шығар.
Тіктөртбұрыш пішінді жер телімінің ұзындығы 8 метр, ал ені одан 2 есе қысқа. Осы жер телімінің периметрі мен ауданын тап.
3.Бос орындарға қалдырылған санды жаз.
520-□=380 435+□=500
4.Тиісті амал таңбаларын қой.
76-4<76□3 24+12<34□12
1.Есепте:
9•2:3+100 (3+51):9+200
4•2•9+520 (100-37):7+400
390-7•8+16 190-4•9+27
2. Тіктөрбұрыштың ауданы 45 см2. Егер тіктөртбұрыштың ұзындығы 9 см болса, онда ұзындығы енінен неше сантиметр артық екенін тап.
3.Бос орындарға қалдырылған санды жаз.
72:□+15=24
6•□+30=48
4. Тиісті амал таңбаларын қой.
9□5□5=50
7□6□2=26
Өздік жұмысы №7
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепте.
80:40•90 490:7•80
940-80•9
2.Есептің шартын сұрақпен толықтыр және оны шығар.
Спорт мектебіне 60 футбол добын және одан 7 есе артық теннис добын сатып алды. _____________________
________________________________
3. Салыстыр:
2 тәул. * 45 сағ. 45 кг * 3 ц
75 жыл * 5 ғасыр 800 кг * 8 ц
4.Өрнектерді баған түрінде шығар.
567-318 76+567
784-36 168+495
346-95
1.Өрнектерді амалдардың орындалу тәртібі бойынша жазып, есепте.
1000-201•4+450
450+121•3-303
2. Есептің шартын сұрақпен толықтыр және оны шығар.
Дүкенге әрқайсысында 40 литрден 6 бидон өсімдік майын әкелді. Бір күн ішінде әкелінген майдың сегізден бір бөлігі сатылды. ______________
____________________________
3. Салыстыр:
3 тәул. * 25 сағ. 60 кг * 3 ц
85 жыл * 2 ғасыр 900 кг * 9 ц
4.Өрнектерді баған түрінде шығар.
112+328+99 1000-605
485+68+179 549-450
Өздік жұмысы №8
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Есепте:
14•5 700:2 660:20
36:2 520:2 420:20
2. Есептің шешуін өрнек түрінде жазып шығар.
Суретші әрқайсысында 17 құтыдан 3 бояу жиынтығын және әрқайсысында 19 құтыдан 5 бояу жиынтығын сатып алды. Суретші неше құты бояу сатып алды?
3.Теңдеулерді шеш.
630:х=7 х+652=900
4. Өлшем бірліктеріне сәйкес сандарды жаз.
56 мм = ... см ... мм
8 дм 5 см = ... см
1 км = ... м
640 мм = ... см
1.Есепті:
500:2 280:20 18•2
52:2 42:3 900:2
2.Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Топсеруенге бару үшін 120 екінші сынып оқушылары мен 160 үшінші сынып оқушыларын 3 автобусқа тең бөліп отырғызды. Әр автобусқа неше оқушыдан отырғызды?
3. Теңдеулерді шеш.
У-150 = 40•2 х•8 = 20+300
4. Өлшем бірліктеріне сәйкес сандарды жаз.
54 см = ... дм ... см
8 м 1 дм = ... дм ... см
1 км = ... м
651 мм = ... см ... мм
Өздік жұмысы №9
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Баған түрінде шығар.
142•2 68:2
34•2 963:3
2.Есепті шығар.
Кітапта барлығы 100 бет бар. Қыз бала бірінші күні 16 бет оқыды. Екінші күні одан 2 есе артық бет оқыды. Қыз бала әлі неше бет оқуы керек?
3.Өрнектердің мәнін тап.
131+321•2 426:2+306
4.Баған түрінде шығар:
906-654 897-786
65+397 500-32
784-79
1.Баған түрінде шығар.
666:6 412•2
369:3 224•2
2.Есепті шығар.
Бірдей 4 костюмге 12 метр мата жұмсалды. 363 м матадан осындай неше костюм тігуге болады?
3.Өрнектердің мәнін тап.
123•3+321•2 426:2+112•4
4.Баған түрінде шығар.
556-99
602-67
1000-179
97+86+360
Өздік жұмысы №10
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Баған түрінде шығар.
151•3 966:6
143•2 942:3
2.Есепті шығар.
Оқушылар әрқайсысында 15-тен 3 қатар алма көшетін және әрқайсысында 6-дан 12 қараөрік көшетін отырғызды. Оқушылар қай ағашты артық және қаншама артық отырғызды?
3.Теңдеулерді шеш.
3•х=69 х:3=234
4.Есепте.
32 см 4 мм + 9 см 2 мм
1.Баған түрінде шығар.
446•2 595:5
473•2 726:6
2. Есепті шығар.
Балалардың сурет көрмесіне үш үшінші сынып оқушылары 67 сурет салды. 3 «А» сынып оқушылары 18 сурет, ал 3 «Ә» сынып оқушылары одан 2 есе артық сурет, ал қалған суреттерді 3 «Б» сынып оқушылары салды. 3 «Б» сынып оқушылары неше сурет салды?
3.Теңдеуді шеш.
720:х=20•4 у:6=120
4. Есепте.
1 м 10 см – 60 см
Өздік жұмысы №11
Күні:
Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.
І-нұсқа ІІ-нұсқа
1.Баған түрінде шығар.
520-69 481•2
454+54 955:5
2.Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Стадионға 36 ер бала және 24 қыз бала келді. Олар
1
2063ПРОСМОТРА
АВТОР МАТЕРИ
Достарыңызбен бөлісу: |