Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Кентбаева Б.Б
Қысқа мерзімді жоспар
Мерзімі:22.09
|
Сыныбы : 4
|
Пәні: Қазақ тілі
|
Тақырыбы: Әңгімелеу мәтіні
|
Мақсаты: Оқушыларды әңгімелеу мәтінітуралы,оның түрлерін ажырата білуге, жоспар бойынша мәтін құрастыра білуге мүмкіндік туғызу.
|
Оқыту нәтижелері: Әңгімелеу мәтінін ажырата біледі.Жоспар бойынша мәтін құрады.
|
Әдіс -тәсілдері: Миға шабуыл, топтық жұмыс, талдау,сұрақ –жауап,венн диагр.
|
Көрнекі құралдары: оқулық, суреттер,сызба,кестелер
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдері
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру
|
5 мин
|
Сабаққа әзірлік. « Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
Топқа бөлу
1-топ.
2-топ.
Өткен тақырыпты еске түсіру.
Үй тапсырмасын тексеру
|
Топтар орналасты
|
Формативті
бағалау
|
Қызығушылықты ояту
|
2
|
Мәтін дегеніміз не? Оның қандай түрлері бар?
|
Мәтін түрлерін айту
|
Смайлик
тер тарату арқылы бағалау
|
Жаңа сабақ
|
20
|
«Бұл не?» ойыны. Ойынның шарты: үнтаспадан аңдардың немесе құстардың даусы тыңдатылады, оқушылар ол ненің даусы екенін анықтап, атаған аңды не құсты сипаттап беруі қажет. Мысалы, үнтаспадан қасқырдың даусы естілсе: «Бұл – қасқыр. Ол - жыртқыш аң. Қасқырдың жүні көкшулан, қалың. Көздері от шашып тұрады, т.б.» деп сипаттауы тиіс.
Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы 12-жаттығуды оқу. Мазмұнын ашу.
А)Сызба бойынша сипатта
1-топ Еңбек туралы
2-топ Білім туралы
14-жаттығу. Жұмбақты оқып, оның шешуін қандай белгілері арқылы тапқанын айтқызу.
|
Мәтінді топ бойынша бөліктерге бөліп оқиды
|
Критерийлер арқылы өзара бағалау
|
Сергіту сәті
|
3
|
Жел соқты,
Жаңбыр жауды,
Жаңбыр қатты жауды,
Жел басылды,
Күн ашылды
|
|
|
Ойды қорытындылау
|
10
|
Балалар, бүгін біз не үйрендік? Мәтіннің қандай түрлерін білеміз? Әңгімелеу мәтіні дегеніміз не? Әңгімелеу мәтіні не үшін қажет?
|
|
Жиынтық бағалау
|
Рефлексия
|
5
|
Не үйрендің? Сабақта не ұнады?
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу
|
Жақсы нәрселерді білдік
|
|
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Кентбаева Б.Б
Қысқа мерзімді жоспар
Мерзімі:28.09__Сыныбы_:_2__Пәні:_Қазақ_тілі'>Мерзімі:28.09
|
Сыныбы : 2
|
Пәні: Қазақ тілі
|
Тақырыбы: Я әрпінің жазылуы
|
Мақсаты: Я әрпінің жазылу, айтылу ережелерін меңгерту, ондай әріптері бар сөздерді дұрыс жазуға дағдыландыру
|
Оқыту нәтижелері: Я әріптері бар сөздерді дұрыс айтуға,жазуға үйрету
|
Әдіс -тәсілдері: Миға шабуыл, топтық жұмыс, талдау,сұрақ –жауап,.
|
Көрнекі құралдары: оқулық, суреттер,сызба,кестелер
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдері
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру
|
5 мин
|
Сабаққа әзірлік. « Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
Топқа бөлу
1-топ.
2-топ.
Өткен тақырыпты еске түсіру.
Үй тапсырмасын тексеру
|
Топтар орналасты
|
Формативті
бағалау
|
Қызығушылықты ояту
|
2
|
Я әріптеріне келетін сөздер айту
Жұмбақтар айту
|
Қоян,тақия,сая
|
Смайлик
тер тарату арқылы бағалау
|
Жаңа сабақ
|
20
|
Көркем жазу.Сс Сс Сс Сыйлық.
жаттығу сөздерді топтап, сол топқа жатпайтын сөзді тауып неше дыбыс, неше әріптен тұратынын түсіндір.
Я әрпінің жазылуы, оқылуы зертте, бақыла.
96-жаттығу мақалдың мәнін түсіндір
97-жаттығу ребус шешу,сөйлем құрастыру
|
қоян- 5 дыбыс,
4 әріп
|
Критерийлер арқылы өзара бағалау
|
Сергіту сәті
|
3
|
Жел соқты,
Жаңбыр жауды,
Жаңбыр қатты жауды,
Жел басылды,
Күн ашылды.
|
|
|
Ойды қорытындылау
|
10
|
Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік?
|
|
Жиынтық бағалау
|
Рефлексия
|
5
|
Не үйрендің? Сабақта не ұнады?
Үйге тапсырма: 99-жаттығу
|
Я әрпінің
жазылуы
|
|
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Кентбаева Б.Б
Қысқа мерзімді жоспар
Мерзімі:28.09
|
Сыныбы : 4
|
Пәні: Қазақ тілі
|
Тақырыбы: Сипаттау мәтіні
|
Мақсаты: Оқушыларды сипаттау мәтінітуралы,оның түрлерін ажырата білуге, жоспар бойынша мәтін құрастыра білуге мүмкіндік туғызу.
|
Оқыту нәтижелері:Сипаттау мәтінін ажырата біледі.Жоспар бойынша мәтін құрады.
|
Әдіс -тәсілдері: Миға шабуыл, топтық жұмыс, талдау,сұрақ –жауап,венн диагр.
|
Көрнекі құралдары: оқулық, суреттер,сызба,кестелер
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдері
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру
|
5 мин
|
Сабаққа әзірлік. « Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
Топқа бөлу
1-топ.
2-топ.
Өткен тақырыпты еске түсіру.
Үй тапсырмасын тексеру
|
Топтар орналасты
|
Формативті
бағалау
|
Қызығушылықты ояту
|
2
|
Мәтін дегеніміз не? Оның қандай түрлері бар?
|
Мәтін түрлерін айту
|
Смайлик
тер тарату арқылы бағалау
|
Жаңа сабақ
|
20
|
«Бұл не?» ойыны. Ойынның шарты: аңдардың немесе құстардың суретін көрсету, оқушылар ол ненің суреті екенін анықтап, атаған аңды не құсты сипаттап беруі қажет. Мысалы: «Бұл – қасқыр. Ол - жыртқыш аң. Қасқырдың жүні көкшулан, қалың. Көздері от шашып тұрады, т.б.» деп сипаттауы тиіс.
Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы 12-жаттығуды оқу. Мазмұнын ашу.
А)Сызба бойынша сипатта
1-топ аңдар сипаттау
2-топ заттар сипаттау
Мәтін құрастыру
|
Бұл – қасқыр. Ол - жыртқыш аң. Қасқырдың жүні көкшулан, қалың. Көздері от шашып тұрады, т.б.
|
Критерийлер арқылы өзара бағалау
|
Сергіту сәті
|
3
|
Жел соқты,
Жаңбыр жауды,
Жаңбыр қатты жауды,
Жел басылды,
Күн ашылды
|
|
|
Ойды қорытындылау
|
10
|
Балалар, бүгін біз не үйрендік? Мәтіннің қандай түрлерін білеміз? Сипаттау мәтіні дегеніміз не? Сипаттау мәтіні не үшін қажет?
|
|
Жиынтық бағалау
|
Рефлексия
|
5
|
Не үйрендің? Сабақта не ұнады?
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу
|
Жақсы нәрселерді білдік
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |