Сабақ «Мойнақ ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №23 орта мектеп»



бет1/8
Дата18.02.2018
өлшемі1 Mb.
#37808
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8
Тексерген: Қойшибекова Н.К.

_____________10.02.2017 жыл




Сынып: 1 А

21 сабақ



«Мойнақ ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар

23 орта мектеп» КММ



III тоқсан

VI БӨЛІМ: САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ

Сабақ тақырыбы:

С А Л Т - Д Ә С Т Ү Р



Күні: 10.02.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Актанберлиева Ш.К.

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушалар саны:

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2. Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау.

1.1.2.1. Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау.

1.1.2.2. Қарапайым ырғақтық суреттемелерді шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау.

1.3.1.1 Өз шығармашылық жұмысын көрсете білу

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

  • Оқушылар ұлттық музыканы, бейнелеу өнерін және олардың тарихпен байланыстарын зерделейді.

  • Балалардың ойы мен сезімін зерттеуге шабыттандыратын қазақ халқының музыкасын тыңдайды, орындайды, қарапайым импровизациялар шығарады.

Оқушылардың көпшілігі:

  • Басқа бөлімдердегідей оқып үйренуде динамикалық карталарды пайдаланады.

  • Музыкада динамикалық реңктерді тани білуге қатысты музыкалық ырғақтық дағдылары мен іскерліктерін дамытуды жалғастырады.

Кейбір оқушылар:

  • Әнге қимыл салады, сурет арқылы музыканы бейнелеуді үйренеді.

Тілдік мақсаттары

Оқушыларды пікірталас диалогтарға қатыстыру (мәселен, оқушылардан қысқа жауаптарды қабылдамау, білімін ғана көрсететін сұрақтарды қоймау; оқушыларды өз білімін нәтижелі талқылау үшін алуы үшін қажет лексикалық қормен қамтамасыз ету).

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Қазақтың музыкалық аспаптары.

Мұны мынандай ..... жолмен жақсартуға болады.

Мен көріністі ....... жолымен жақсартар едім.



Диалог / жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Салт-дәстүр туралы не айтасың?

  • «Бесік жыры» қандай ән?

  • Қандай бөліктерін жақсартуға болады?

Алдынғы сабақтарда алған білім

Оқушылар алдыңғы сабақтардан әңгімелер мен ертегілерден қысқа үзінді үшін музыкалық сүйемелдеу құруды, музыкалық аспаптарды қолдана отырып әртүрлі дыбыстарын бере алуды, дыбыс динамикасын дұрыс анықтауды, өзінің және өзгелердің жұмысы туралы ойын білдіруді үйренеді.



САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5 мин

(МК, Т) Оқушылармен музыкалық сәлемдесу:

Ынталандыру сәті:

Өлең айтып, күй тыңдап,

Өнермен өссін санамыз.

Оқу оқып, сусындап,

Білімнен бақыт табамыз.


  • Балалар, бүгін бізге қонаққа «Жұлдызша» келді.

Жұлдызша оқушылармен үш тілде амандасады:

Сәлеметсіздер ме, балалар! – Здравствуйте ребята! – Hello children!

Жұлдызша: Мен адасып кеттім, маған көмектесесіңдер ме?

Жұлдызша: Мен мына жерде болмаппын. Мынау қай жер?

Мұғалім: балалар мына суретті тауып көрейікші... ненің әлде қай жердің суреті... (Ауылдың суреті)

Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар балалар. Мына сурет қазақ ауылы. Жұлдызша да бүгін қазақтың салт-дәстүрімен танысу үшін арнайы қазақ ауылына келді.

Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы САЛТ-ДӘСТҮР.



Сабақтың мақсатын хабарлау






Сентезатор

Аудиожазба

«Жұлдызшаның» оқушылармен сәлемдесуі








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет