Сабақ: Музыка Мектеп: №19 Тақырыбы: Корей халық театры



бет1/2
Дата04.07.2018
өлшемі411,01 Kb.
#46563
түріСабақ
  1   2
Сабақ жоспары


САБАҚ: Музыка

Мектеп: №19

Тақырыбы: Корей халық театры 

Күні: 03.05.2017ж.

Оқытушының аты-жөні: Омарова Г.К.

СЫНЫП: 4 «А»», «Ә», «Б», «В»

Қатысушылар саны:25



Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

Корей халық музыкасы, өнері жайлы ұғым беру, өнерді сүюге, қадірлеуге тәрбиелеу және оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа баулу және театр туралы мәлімет алады, түсінігі кеңейеді, пікірлей алады.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушы істей алады:оқиды, сұрақтарға жауап береді.

Көпшілігі істей алады: тапсырмаларды орындайды. Мәтін бойынша жазбаша сұрақтарға жауап жазады.

Кейбірі істей алады:шығармашылық тапсырмалар, іздену жұмыстарын.

Тілдік қорын дамыту, пікірін толық жеткізуге баулу.

, тұжырымдауға дағдыландыру.


Тілдік мақсат

Сөздік жұмыстар, терминдер т.б.

Алдыңғы білім

Бұл бөлім, алдындағы барлық меңгерілген бөлімдермен байланысты.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру кезеңі :

Оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұраймын. Оқушылардың сабаққа дайындығын, зейіндерін сабаққа аудару.


Психологиялық дайындық

Мектептің әдемі гой әр сабағы


Қызық ау әсіресе ән сабағы
Шәрипа шара болып би-билесе,
Күлипа, Күләш болып ән салады.
дей отырып сабағымызды бастайық.

Оқушылардың сабаққа зейінін аудару.

Үй тапсырмасы: Ұйғыр халқының музыкасы  

туралы сұрақтарға жауап беру:

Ұйғыр халқының аспаптарын жікте?







Ұрмалы аспаптарын ата ?







Ұлттық ішекті аспаптары атау?







Ұлттық тағамы және кимдері ?







«Дос болайық бәріміз» әні темпі қалай орындалған?







Қазақстанда қанша ұлт тұрады?







Дстық ынтымақ деген сөзді қалай түсінеміз?









Суреттер, карточкалар тест срақтары

Ортасы

Балалар қазақ жерінде өзге ұлттарда мекен етеді ендеше Корей халқын атап өтуге болады.



  • Демек бүгінгі тақырыбымыз «Корей халқының музыкасы» екен.

Енді мынадай сұрақтарға жауап беру арқылы мәтін тақрыбын анықтаймыз.

1 Қандай ұлт өкілдерін білеміз?.



2.орыстың ұлттық аспабы? 3.Өзбектің ұлттық тағамы?




 

Корей музыкасы — Қиыр Шығыстың ежелгі музыкалық дәстүрлеріне жатады. Корей музыкасының қайнар көзі біздің заманға дейінгі I мыңжылдықтан бастау алды. Әр алуан тарихи кезеңдерде Орталық және Шығыс Азияның, Тынық мұхит аралдарының (әсіресе Жапонияның) музыкалық мәдениеттерімен тығыз байланыста дамып қалыптасты.
“Корей” атауы “коре” деп аталынған орта ғасырлық мемлекеттің атынан пайда болған екен. “Коре” – “Таң самалы елі” деген ұғымды білдіреді. Корей халқының салт - дәстүрі жайын сөз еткенде оның өмірінде музыканың маңызды роль атқаратынын да айта кеткен жөн. Музыканың қырық түрі бар. Бір ғана флейта үшін 600 - дей шығарма жазылған. Корей халқы үшін өнер, театр рухани азық болып табылады.
Корейдің дәстүрлі фольклорлық шығармалары, халық әндері, ертегі - аңыздары сақталған. Музыкасы мен би өнері дамыған.
Дәстүрлі ұлттық ойындарына спорттық ойындар, ән - би ойындары, әртүрлі сайыстар, балалар ойындары жатады. Бірнеше ондаған ән - би ойындарының ерекше бір түрлері ретінде маска киіп билеу ойынын - атауға болады.

Тұнғыш кәсіби корей театры 1930 жылдары Владивостокта ашылған. Ал қазір Алматы қаласында жұмыс істейді. Қазақстанда корей тілінде 20 мектеп, 130 топ жұмыс істейді. Алматы қаласында корей халқының мәдени орталығы құрылған. Қазақстанда корейлердің ұлттық - мәдени орталығы, Республикалық корей музыкалық комедия театры жұмыс істейді, корей тілінде газеттер мен кітаптар шығады.


4. Топпен жұмыс. Әр топ өз аттары болады.  
І топ. «Сазгер». 
ІІ. топ. «Жүйріктер». 
ІІІ. топ. «Әншілер»
І. «Сазгер» тобына Қазақстанда корей тілінде неше мектеп бар?

ІІ. «Жүйріктер» тобына Тұңғыш кәсіби театры қай жылы ашылды? Ш. «Әншілер » тобына  Корей театры туралы мәтін құрастыру.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет