Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Шеңбер
|
Мектеп: Б.Нұрлыбеков
|
Күні: 11.04.2017ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кидирбаева Улбике
|
сынып 7ә
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Тақырыбы:
|
Үшбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңбер
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты(мақсаттары)
|
7.1.2.14
үшбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңберлердің анықтамаларын білу;
7.1.2.15
үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңберлердің центрлерінің орналасуын түсіндіру;
|
Сабақ мақсаттары
|
-үшбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңберлердің анықтамаларын білу;
-үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңберлердің центрлерінің орналасуын түсіну;
-үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбердің қасиеттерін білу, сызбасын салу.
|
Бағалау кретерийлері
|
-үшбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңберлердің анықтамаларын біледі
-үшбұрышқа сырттай, іштей сызылған шеңбердің қасиеттерін біледі,
-үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңберлердің центрлерін таба алады;
-сызбасын салады,
|
Тілдік мақсаттары
|
Пәнге тән лексика мен терминология:
Шеңбер, радиус, циркуль, сызғыш, жанама, үшбұрыш, төбелер, қабырғалары, биіктігі, медиана, биссектриса, үшбұрышқа іштей сызылған шеңберлер және сырттай сызылған шеңберлер
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Үшбұрышқа іштей сызылған шеңбер деп ...
Үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер деп ...
|
Құндылықтарға баулу
|
Ынтымақтастық орнату, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, жауапкершілікті дамыту
|
Пәнаралық байланыс
|
Сызу
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
Шеңбер, радиус, жанама, үшбұрыш және оның төбелері, қабырғалары, биіктігі, медианасы, биссектрисасы.
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар(төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
7 мин
|
Сәлемдесу.
«Ынтымақтастыру» атмосферасын құру, топқа бөлу (карточка
мен 2 топқа бөлу), «Кәдімгі керемет ойыны» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын.
Фронтальді сұрау. Білімін актуалдандыру үшін
Үшбұрыш дегеніміз не?
Шеңбер дегеніміз не?
Олардың қандай элементтері бар? сұрақтарын қоямын.
|
Кубик, номерленген жетондар, карточка
|
Сабақтың ортасы:
Жаңа сабақты ашу
5 мин
3 минут
2 минут
8 минут
10 минут
5 минут
|
|