Сабақ нөмірі (пара) 107-108 Мамандық/ біліктілік: 1304000



Дата24.04.2020
өлшемі137,39 Kb.
#64577
түріСабақ
Байланысты:
Жоғары математика 201.23.04.20ж.


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Курс:

2

Топ:

№201

Сабақ нөмірі

(пара)

107-108

Мамандық/

біліктілік:

1304000 «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету»

1304043 «Техник-бағдарламашы»

Пән/модуль атауы:

Дискреттік және жоғары математика негіздері


Сабақ тақырыбы:

Интегралдың интегралдау айнымалысына тәуелсіздігі. Айнымалыны ауыстыру әдісімен интегралдау.

Күні:

«23» 04.2020 ж.

Ұзақтығы:

(30 мин)

Өткізу орны:

15 аудитория

Сабақ мақсаты:

Білім алушыларды оның қабілетімен мүмкіндік деңгейіне қарай оқыту. Дарынды білім алушыны тереңірек білім алуына жағдай туғызу.

Сабақ міндеті:
Білімділік:
Дамытушылық:
Тәрбиелілік:



Білім алушыларға анықталмаған интегралды айнымалыны ауыстыру тәсілімен табуды үйрету, интегралдау дағдысын, жетілдіру.

Есептер шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып есте сақтау және логикалық ойлау, талдау қабілеттерін дамыту.



Өз ойын қорыта отырып жеткізе білуге ұқыптылыққа, нақтылыққа тәрбиелеу.


Күтілетін нәтиже:

Білім алушылар анықталмаған интегралды айнымалыны ауыстыру тәсілімен табуды үйренеді, интегралдау дағдысын меңгереді.

Сабақ типі:

Білім мен дағдыны қалыптастыру сабағы.


Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар, педагогикалық технологиялар: Постер қорғау, топтық тапсырмалар орындау арқылы...




Қажетті құралдар мен жабдықтар:

Плакат, маркер,стикер, суреттер макеттер, деңгейлік тапсырмалар, бағалау парақтары, кеспе қағаз.


Қосымша ақпарат көзі (әдебиет):


Интернеттен мәліметтер


Оқытушы туралы ақпарат:


Т.А.Ә.: Карасаева С.К.

Тел.: 87753785875

E-mail:sarbinas.karasaeva@bk.ru



Сабақ барысы

Уақыт (минут)

Оқытушы әрекеті

Білім алушы ның әрекеті

Оқыту ресурстары мен материалдар

1

2

3

4

5

1.Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Білім алушырмен

амандасу,түгелдеу.

Білім алушылар амандасады,




2.Үй жұмысын жан жақты тексеру

3 минут

«Есіңдеме формула?» ойыны

Ауызша жауап береді

Оқулық, дәптер, қалам

3.ББД жан жақты тексеру кезеңі













4.Білім алушылардың жаңа материалды түсініп және белсенді игеру дайындық кезеңі

5 минут

Үйге берілген есептерді тексеру

Ауызша жауап береді.




5.Жаңа білімді қабылдау кезеңі

10 минут

Жаңа тақырыптың мазмұны мен жүйесін түсіндіру.

Бейнебаян

Тыңдайды, жазады.

Көреді

Оқулық,қалам

дәптер.

6.Жаңа материалды

білім алушының

түсінуін тексеру кезеңі

4 минут

«Ыстық орындық» ойыны арқылы жаңа материалды түсінуін тексеру

Есептер шығару

Дәптерге жазады

Орындық

7. Жаңа материалды бекіту кезеңі

3 минут

Бекіту сұрақтар

Ауызша жауап береді.

Дәптер , қалам

8.Білім алушыларды

үй жұмысы орындау туралы ақпараттандыру, оларды бойынша нұсқаулық кезеңі

1 минут

Интегралдың интегралдау айнымалысына тәуелсіздігі. Айнымалыны ауыстыру әдісімен интегралдау.

Үйге берілген тапсырманы орындау, іздену

Қосымша ізденіп келу

9.Сабақты қорытындылау

2 минут


Білім алушыларды бағалау







Жаңа тақырыпты баяндау.

Ауыстыру тәсілі алмастыруды қолдануға негізделген, яғни



(1).

Ауыстыруды енгізу арқылы (1формуланы) қолданып интегралдарға есептер қарастырайық.



1.есептеңіз.

Шешуі:, осыдан. Сондықтан

.

2.есептеңіз.



Шешуі: , осыдан Сондықтан

3.



есептеңіз.Шешуі: , осыдан . Сондықтан

4. есептеңіз.



Шешуі:

5. есептеңіз



Шешуі: Мұнда орнына қойсақ, онда



Есептер шығару.

1.



2.

3. . Жауабы:

4. Жауабы:

5. Жауабы:

6. Жауабы:

Тест тапсырмалары.

1.

1)

2)

3)

4)

5)

2.

1)

2)

3)

4)

5)

3.

1)

2)

3)

4)C

5)cosx

4.



1)-C

2)

3)

4)с

5)cosx

5.



1)

2)

3)

4)

5)ах+С



6. =

1)

2)

3)

4)

5)



7. =

1)-cosnx+C

2) cosnx

3) sinx+C

4) ncosx

5) –nsinnx+C



8. =

1)

2)

3)


4) -

5)


9.

1)

2)

3)-

4)-

5)

10.

1) -

2)

3)-



4)

5)

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет