Сабақ
|
Сабақ өтілетін уақыт: 20.10.2014 ж.
Сынып: 4
|
Барлық оқушы саны: 9
Қатысқаны: 9
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік жоспар, оқу жоспары, рессурс.
|
Сабақ тақырыбы
|
Сүт тағамдар
|
Жалпы мақсаттар
|
Ұлттық тағамдар туралы жалпы ақпарат қайталанылады, «ой қозғау» тәсілдері арқылы оқушылардың танымдылық дағдылары дамытылады.Пәнге деген қызығушылықтары артады. Сүт тағамдары туралы қайталай отыра білімдерін толықтырады,сүт тағамдарының технологиясын , атауларын үйренеді.Тыңдау,оқу,сөйлесу арқылы қазақ тілін үйрену дағдыларын қалыптастырады.Жазба жұмыстарын дұрыс,сауатты орындау дағдыларын дамытады.
|
Түйінді идеялар
|
Ұлттық тағамдар,сүт тағамдары және олардың атауларын қазақ тілінде айта біледі;Бір-бірін бағалай,тыңдай біледі;
|
Оқыту нәтижелері
|
Топтық жұмысқа дағдыланады.Сыни тұрғыдан ойлануға үйренеді,бір-бірімен пікір алмасады,ойларын ортаға салып дәлелдейді,оқушы бойында көшбасшылық дағдылары қалыптасады.Дарынды оқушылардың қабілеттері дамиды.Сабақтың тақырыбын ашып,
сабақтың мақсатын қоя біледі.Постер құра біледі.Мәтінмен жұмыс жасап,тақырыпқа сай жұмыс істей алады.
|
Көрнекіліктер
|
Сүт тағамдары туралы слайд,ұлттық тағамдар энциклопедиясы,смайликтер,фишкалар,топ ережесі жазылған плакат.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Топпен жұмыс.Компьютерді қолдану.Дамыта отырып оқыту. Жұптық жұмыс,топтық жұмыс.Дарынды және талантты балаларды оқыту.
|
Дереккөздер
|
4 сынып қазақ тілі авторы Қайырбекова.Интернет. «Ұлттық тағамдар» энциклопедиясы
|
Сабақ барысы
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
Қайырлы күн!
Бәріміз ортаға шығып,шаттық шеңберін құрайық.
Кезекшімен әңгіме:
Бүгін нешесі?
Қазір қай жыл мезгілі?
Күзде ауа-райы қандай?
Бүгін сендермен біз топтық жұмыс жасаймыз.Сондықтан топқа бөлінеміз.Топ ережесін еске түсірейік.
Үй тапсырмасын тексеру
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Бағалау
(формативті, суммативті)
|
Сабақ кезеңдері
- ұйымдастыру
- үй тапсырмасын тексеру;
|
5 мин.
|
1.Оқушылар шаттық шеңбері арқылы бір-біріне тілек тілейді.
2.Кезекшімен әңгіме.
Оқушылар топ ережесін айтады.
Оқушылар өздеріне берілген үй тапсырмасын қорғайды.
|
|
|
5 мин
|
Балалар бүгінгі біздің тақырыбымызды ашайық.Мына слайттар арқылы
|
Оқушылар слайт арқылы сабақтың тақырыбын ашып,
сабаққа мақсат қояды.
|
|
Сабақтың негізгі бөлімі:
анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;
синтез, бір-бірімен ой бөліседі.
|
25 мин
|
Суреттік диктант (сын тұрғысынан ойлау)
(4 мин)
1 тапсырма:
Фонетикалық жаттығу
(3 мин)
2тапсырма:
Диалог (сұрақтар қою)
(2 мин)
Сергіту сәті:
3 тапсырма:
Сөздікпен жұмыс
(3 мин)
4 тапсырма:
Мәтінді оқып,дәптерге жазу.
(6 мин)
Сергіту сәті:
(2мин)
5 тапсырма:
Постер жасау
(5 мин)
|
Оқушылар тақтада 1 мин бойы көріп,естеріне сақтаған азық-түліктерді жазады.
Оқушылар өлеңді оқып,өздеріне берілген сөзден дауыссыз,дауысты дыбыстарды ажыратады.
Оқушылар өздеріне қойылған сұрақтарға жауап береді.(миға шабуыл)
Оқушылар сергіту сәтін жасайды
Оқушылар жаңа сөздерді меңгереді
Оқушылар рессурстағы мәтінді оқып,дәптерге жазады.
Оқушылар сергіту сәтін жасайды.
Оқушылар постер қорғайды.
|
мадақтау,
Топ басшысының бағалауы
қол шапалақ
|
Үй тапсырмасы
|
5 мин
|
А оқушысы:Сүт тағамдары туралы эссе жазу.
В оқушысы:Сүт тағамдары мәтінін аудару.
С оқушысы:Сөздік жаттау.
|
|
|
Рефлексия
|
5 мин
|
Оқушыларды бағалау.
|
Топ басшысы оқушыларды бағалайды.
|
Топ басшысының бағалауы
|