Сабақ өткізуді аффективті дағдыларға сәйкес жүзеге асыру



Дата08.09.2017
өлшемі52,01 Kb.
#30063
Тренинг жоспары



Тренинг: Эмпатикалық түсінудің үшінші және төртінші деңгейдегі сабақ өткізуді аффективті дағдыларға сәйкес жүзеге асыру.

Мектеп: ОҚО, Сайрам ауданы, Ақсукент №45 «1 Май» ЖОМ

КҮНІ:

Мұғалімдер есімі:

Розиметов Холмурат

Категориясы: Мұғалімдер арасында өткізу

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар

саны:


Тренингке негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Эмпатикалық көрініс табуы, біреудің жағдайын түсіне алу кабілеттелігі туралы түсінік берді.

Тренинг мақсаттары:

Барлық мұғалімдерге: Эмпатикалық біреудің жағдайын түсіне алу туралы түсінік болады.




Мұғалімдердің басым бөлігі: Адамның ішкі жан дүниесіндегі күйзелісті түсіне алады.




Кейбір мұғалімдер: эмпатикалық күйдегі адамдарды түсінеді және соған байланысты қарым-қатынас жасайды

Тілдік мақсат

Мұғалімдер:

.... (істей алады).






Негізгі сөздер мен тіркестер: эмпатикалық түсіну, аффективті дағдылар.




Сыныптағы диалог жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: сұрақ-жауап, әңгімелеу.

Алдыңғы оқу

Эмпатия тұлға аралық қарым-қатынасты ретке келтіру мен байланысты. Тұлға аралық қарым-қатынасты ретке келтіру мақсатында тренингтер өткізілді. Бүгінгі тақырыппен байланысы тұлға ұжымда дұрыс қарым қатынас жасай білу керек.




ЖОСПАР

Жоспарланған уақыт

Уақыты

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

5 мин

5 мин




Сабаққа кіріспе.

Жаттығу: Көңіл күйді ретке келтіруге, ортада жағымды психологиялық ахуал қалыптастыруға бағытталған. Қатысушылар орындарынан тұрып, жұптасып, өзінің жұбына осы танертеннен сол уақытқа дейінгі аралықта оздерінің өмірлерінде болған ренішті жіне қуанышты сәттерді айтады. Айтып болған соң келесы екыншы адам айтады.

Талдау: Қандай сезымдесыздер?

Топқа бөлу

Аудиториядағы мұғалімдерге стикер тарату арқылы топқа бөлу. Топ ережесін құру.


Интерактивті тақта, мультимедиалық құрылғы


Стикер

Ортасы

30 мин

20 мин


20 мин


1 - тапсырма. Топтарға ситуациялық жағдайға байланысты постер құруға тапсырма беру.

Нұсқаулық: Әр топқа сұрақтар беріледі, сол сұрақтар негізнде топтар постер қорғайды және уақыт есептеледі.

Сұрақтар: Қарым –қатынас дегеніміз не, оның түрлері

Эмпатика туралы жалпы сипаттама

«Аффект» және оның

қарым –қатынаспен байланысы

2- тапсырма.

Эмпатиялық тренинг.

«Қарым-қатынас» жаттығуы.

Мақсаты: Адамдардың эмпатиялық түсінуінің маңыздылығын және қарым – қатынас жасауды дамытуға бағытталған.

Нұсқаулық:Қатысушылар жұп болып отырады және арқаларын быр-бырыне қарата отырады. Бірінші қатысушы өзіне берілген суретке қарап, екыншы адамға сипаттайды. Ал екыншы адам артына бұрылмастан сол естыген бейнелеу бойынша қағазға салалады. Қосымша таймгипер топтардын уақытын ескерып отырады.

Талдау; Сурет салу калай болды,

Қарым-қатынаста қандай қиыншылықтар кездесты

Қатысушыларға Эмпатия және оның деңгейлері туралы, аффективті дағдылар жайлы жалпы мұғалімдер ұжымына мәлімет беру.

«Нүкте» жаттығуы.

Ақ парақ аудиторияға корынетын жерге ілінеды. Оның ортасына нүкте қойылады.

Талдау; Қатысушылардан суретте не бейнеленгенін сұраймыз



Ақ парақ,

қалам

Аяқталуы

10мин

«Екі жұлдыз бір тілек»

Бағалауға арналған түрлі түсті стикерлер

Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары мұғалімдерге тапсырманы күрделендіруге қалай жоспарлайсыз?

Бағалау мұғалімдердің үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбектік қорғау ережелері АКТ мен байланыс құндылықтардағы байланыс

Сабаққа қатыса алмай отырған мұғалімдерге әр түрлі түстері бар (қызыл-белсенді, сары-белсенсіз) парақшалар тарату арқылы саралау сәйкесінше белсенді қатысып отырғандарға күрделі жағдаяттар шешу тапсырылады. Сонымен қатар топтық жұмысты уақыт арқылы есептеу

Әр түрлі көңіл күйді білдіретін смайликтермен бағалау.

Өзін-өзі тану, -әлеуметтік педагогика

Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін мұғалімдер не білді?

Топтағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз?

Мұғалімдер сабақ барысында ішкі жан дүниесінің күйзелістерін шығара білді.




Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда,оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқыту да, оқуда да ескеріңіз)?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген мұғалімдер туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет