Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым Министрлігі
Ж.Аймауытов атындағы №64 мектеп-гимназия
АШЫҚ САБАҚ
Пәні: Ана тілі
Тақырыбы: «Нағыз адам»
Бастауыш сынып мұғалімі: Таукебаева Райхан
Шымкент
Сабақтың тақырыбы: Нағыз адам. В.Сухомлинский(орыс жазушысы)
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларды түсініп оқуға, жақсы мен жамандықты ажырата білуге үйрету;
Дамытушылық: танымдық қабілеттерін дамыту;
Тәрбиелік: зеректікке, білімділікке, жақсыдан үлгі алуға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі: суреттер.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:
Топқа бөлу.
І. Мейірімді бала
ІІ.Ақылды бала.
ІІІ. Шыншыл бала
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Шәкәрім Құдайбердіұлының «Бір кесе меруерт» әңгімесінде көпті көрген қария қандай әңгіме айтты? Не туралы?
Үй тапсырмасын пысықтау:
Тест
1.
|
«Сабыр түбі сары – алтын» негізгі ойын тап
А) сабырлы болу. Ә) білімді болу Б) әдепті болу
|
2.
|
«Баланың айласы» әңгімесіндегі жағымсыз кейіпкер?
А) бала Ә) ғалым Б) жылан
|
3.
|
Көңілің таза бұлақтай ашық болсын деп қай жолаушы айтты?
А) 1-ші жолаушы Ә) 2-ші жолаушы Б) 3-ші жолаушы
|
4.
|
Қандай адамға алтыннан пайда жоқ
А) бай Ә) тоқ Б) азықсыз аш
|
Сергіту сәті.
Салыстыру әдісі: Осы әңгімедегі қарияны қандай адам дейміз? Неге?
ІІІ. Жаңа сабақ.
Мақсат қою кезеңі: Сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
Қорытынды Зерттеу жұмысы Оқулықпен жұмыс
Сызбамен жұмыс Теріп оқу
Дәптермен жұмыс Топтық жұмыс
Суретпен жұмыс
Зерттеу жұмысы:
Тақырыбы: Нағыз адам
Авторы: В. Сухомлинский
Жанры: Әңгіме
Тапсырмасы: 5
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқу. Мазмұнын ашу.
Оқушыларды тізбектей оқыту.
Теріп оқу. Мәтіндегі қызыл түспен белгіленген тіркестерді тауып оқы. (Бұл адам емес. Бұны да әлі адам деуге болмайды. Бұл нағыз адамның өзі.)
Топтық жұмыс.Үш жолаушының әрекетін үш топ әңгімелеп береді.
Суретпен жұмыс.
Суретке зер сал. Суреттегі оқиға мәтіндегі қай пікірге сәйкес келеді? Мәтіндегі басқа пікірге сен қандай сурет салар едің?
Сызбамен жұмыс. Екі топқа бөлініп, өмірде кездесетін оқиғалардан берілген пікірлерге нақты мысалдар келтір.
І топ
|
ІІ топ
|
Бұл адам емес
|
Бұл нағыз адамның өзі
|
Сабақты қорыту.
Достарыңызбен бөлісу: |