Сабақ: Сапарғали Бегалин «Бала Шоқан». Әңгіме мазмұнын талдау (71)
|
Мектеп: М.Маметова атындағы орта мектеп
|
Мерзімі: 27.02.16.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Ш.М.
|
Сынып: 5«а»
|
Сабаққа
қатысқандар:
|
Сабаққа
қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:
|
Сыни тұрғыда ойлау көзқарасын дамыту арқылы әңгіме тақырыбы мен идеясын ашу, мазмұнын түсіну, талдау
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушы: Бала Шоқан әңгімесі бойынша, Шоқанның балалық шағы туралы жалпы мағлұмат алады
|
Оқушылардың басым бөлігі: Әңгіменің негізгі мазмұнын меңгереді. Диалогпен сөйлесуге бейімделеді
|
Кейбір оқушылар: Әңгімені талдай алады. Кейіпкерлерді тани біледі. Тарих, география пәндерімен байланыстыра алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады: сөйлем құрап, түсінігін жеткізе алады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: достық, адамгершілік, мүсіндеу өнері
|
Сыныптағы диалог \ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Әдеби, ауызекі
|
Талқылауға арналған тармақтар: Достық дегенді қалай түсінеміз? Мейірімділік туралы не білеміз? Мүсіндеу өнері туралы не білеміз?
|
Алдыңғы оқу:
|
Сапарғали Бегалин «Бала Шоқан»
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт:
|
I . Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин.
А) Амандасу
Ә) Ынтымақтастық атмосферасын құру
Б) Топқа бөлу
II .Қайталау 5 мин.
А) Үй жұмысын тексеру
III. Оқушының іс-әрекеті. 15мин.
А) Топпен жұмысқа қатыса білу
Ә) Достарын тыңдауға бейімделу
IV.Бекіту. 10 мин
А) Сергіту сәті
V. Қорытындылау. 5 мин
А) Бағалау
Б) Кері байланыс
VI. Үйге тапсырма беру. 5 мин
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы:
10 мин.
|
I . Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин.
А) Амандасу
Ә) Ынтымақтастық атмосферасын құру.
Оқушының көңіл-күйін реттеу (Қонжық бізде қонақта)
Б) Топқа бөлу
(1-топ - Достық, 2-топ - Адамгершілік, 3-топ – Сенімділік)
II .Қайталау 5 мин.
А) Үй жұмысын тексеру
Сапарғали Бегалиннің өмірбаяны туралы баяндау
|
Әдемі әуен
|
Сабақтың ортасы: 25 мин.
|
III. Оқушының іс-әрекеті. 15мин.
Негізгі бөлім: Әңгіме мазмұнын еске түсіру. Топпен әңгімені талдау. 1. Мұғалім мен оқушы арасындағы диалог. (Сұрақ-жауап) 2.Топтар арасындағы диалог (Берілген сұраққа топпен жауап беру)
Қалыптастыру: А-оқушылар: Екі түрлі түсініктеме күнделігін толтыру;
В-оқушылар: Семантикалық картаны толтыру
С-оқушылар: Декламация (үзіндіні мәнерлеп оқу)
Бекіту: Композициялық талдау
Оқиғаның басталуы
Оқиғаның дамуы
Оқиғаның шиеленісуі
Оқиғаның шарықтау шегі
Оқиғаның шешімі
Сергіту сәті: 1. Көрініс
2. Мүсін өнері (балалар шығармашылығымен танысу) 3. Слаид (Мүсін өнері туралы)
|
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
АКТ
|
Сабақ аяқталуы: 10 мин.
|
Сабақтың аяқталуы:
- Кері байланыс «Таразы»
Таразының бір басына жақсы, екінші басына жаман қасиеттерді жазу.
Бағалау:
Топ басшының бағалауы (Үй жұмысы)
«Отшашу» (негізгі бөлім)
«Шапалақ» (топтық жұмыс)
Геометриялық фигуралар
Үйге тапсырма:
Эссе жазу «Егер мен мүсінші болсам...»
|
Стикерлер
|
Қосымша ақпараттар: әдеби тарихи кітаптар оқу
|
Саралау: Оқушыларға қандай қолдау көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма?
|
Бағалау: Оқушының алған білімін көруді қалай жоспарлайсыз?
Мадақтау
Формативті бағалау
|
Пәнаралық байланыс:
Қазақстан тарихы, Өлең жинақтары
|
Кері байланыс:
Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы көңіл-күй қандай болды?
Берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
1.
2.
1.
2.
|