Сыныбы: 3 –сынып қазақ тілі күні,айы: 28.10.15
Тақырыбы: Ойлан,тап!
Мақсаты: Сабақ соңында оқушылар қазақша уақыт тақырыбында тапсырмалар барысында мазмұндай алады.
Күтілетін нәтиже:12 сағатқа жалғанған жалғауларды жалғап үйренеді;
Қазақша жыл мезгілдерінің атауы мен ай аттарын айтады;
Сөздіктерді қолданып,уақыт тақырыбында сөйлейді.
Табыс критериі: Қазақша уақыт тақырыбында тапсырмалар барысында мазмұндай аламын
Сағатқа жалғаулардың түрін дұрыс жалғауды білемін;
Жыл мезгілдерінің қазақша атауын білемін;
Уақыт тақырыбында сөйлей аламын.
Әдіс-тәсілдері: көшбасшылық,диалогтік оқыту,жас ерекшеліктеріне қарай оқыту,СТО стратегиялары,АКТ
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
уақыты
|
Көшбасшылық кезеңінде оқушыларды ортаға шығарып бір-біріне сәттілік тілеулерін айтамын. Жапырақ түрлері бойынша топқа бөлемін.
Жапырақтардың артына жазылған сұрақтарға жауап берулері айтылады.
(Қосымша№1)
|
Ортаға шығып,бір-біріне тілектер айтады.
Хормен:Кел,балалар,күлейік.
Күлкіменен түлейік!
Күлкі-көңіл ажары!
Күліп өмір сүрейік!
Топқа бөлініп өз орындарына орналасады.Топтың мүшелерін сайлайды. Олар: спикер,хатшы,мәнерлеп оқушы,уақыт сақшысы.
|
2 минут
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлаймын
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.Дәптерлеріне күнді жазады.
|
2мин
|
1.Қызығушылықты ояту кезеңі.
«Бірлесіп сурет салу» стратегиясы бойынша сағаттың суреттерін салып,уақытты қазақша айтуларын талап етемін
|
Оқушылар флипчартқа сағаттардың түрлерінің суретін салып, қорғауға шығады.
|
6 минут
|
2.Мағынаны тану кезеңі:
Сағаттардың жалғауын дұрыс жалғап оқу ұсынылады
Топтық жұмыс.
|
Оқушылар берілген ақ параққа кесілген жалғау түрлерін дұрыс жабыстырады.
|
5 минут
|
Сөздікпен жұмыс.
Салайдта көрсетілген сөздерді оқып беремін.
Мақалмен жұмыс.
|
Оқушылар тыңдайды қайталайды,жазады.Сөз тіркесін құрайды.
Алтын-золото
Қымбат-дорого
Ұшақ-самолет
«Уақыт-алтыннан да қымбат» дәптерге жазады
|
4 минут
|
Диалогтік оқыту:46 бет
№6-тапсырма
Үлгі бойынша сөйлесу кезеңі.
Оқушылар жұптасып орындайды.
|
«Алтын» деген сөзде неше буын бар?
Екі буын бар.
Қандай?
Ал-тын.
Бірінші буын қандай буын?
Жуан буын.
Екінші буын қандай буын?
Жуан буын.
|
6 минут
|
Ойлан,жаз!.
Берілген сөйлемдердің көп нүктесінің орнына сөздерді қойып,оқиды.
|
Берілген сөйлемдерді оқиды,аударады. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді жазады.
Мәтін
Қазір ... мезгілі.
Күз айлары: қыркүйек,қазан, ... .
Бір аптада ... күн бар.
Бір сағатта ... минут бар
Бір айда ....күн бар.
Керекті сөздер: қараша, күз,отыз,жеті,алпыс.
|
6 минут
|
Ой толғаныс
Сұраққа жауап бер
|
№4 тапсырма.Оқиды.Ойланады.Сұраққа жауап береді.
|
5 минут
|
Сергіту сәтін өткіземін.
|
Оқушылар слайдтағы қозғалыстарды қайталайды,билейді, сергіп қалады.
|
3 минут
|
Сабақты бекіту
|
Тест тапсырмасын орындайды.
|
2 минут
|
Үйге тапсырма беремін. формативті бағалауды жүргіземін және суммативті бағалау қойылады
Кері байланыс орнату
|
Үйге: 1.Сөздіктерді жаттау - «3»
2.Сағат тақырыбына диалог құру-«5»
3.Сөздіктерді пайдаланып
сөйлем құру-«4»
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады және бағаларын қояды.
Стикерлерге өз ойларын жазып іледі.
|
2 минут
|
АТЫ-ЖӨНІ:_______________________________________
Қазір ___________ мезгілі.
Күз айлары: қыркүйек,қазан, ________________.
Бір аптада ____________ күн бар.
Бір сағатта ___________ минут бар
Бір айда __________ күн бар
Керекті сөздер: қараша, күз,жеті,алпыс,отыз
Сөздерді аудар Сөздерді аудар
(Переведи эти слова) (Переведи эти слова)
Жапырақ , ұл,сағат сөре , мектеп,үш
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Жаңылтпашты тез оқы Жаңылтпашты тез оқы
(Прочитай скороговорку быстро) (Прочитай скороговорку быстро)
Мінген шанаға да, Тебіншек ат-шегіншек,
Танаға да, Шегіншек ат-тебіншек.
Анау бала-қара бала
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Жаңылтпашты тез оқы Жаңылтпашты тез оқы
(Прочитай скороговорку быстро) (Прочитай скороговорку быстро)
Тұз-мұздай, Бар,май шайқа,
Мұз-тұздай. Байқа,жай шайқа.
Бағалау парағы
Аты-жөні:______________________________________
Критерилер
|
5 б
|
4 б
|
3б
|
2б
|
1б
|
барлығы
|
Топтық жұмыста жұмыс жасай аламын
|
|
|
|
|
|
|
Сөз тіркесін құрай аламын
|
|
|
|
|
|
|
Диалогті түсінемін
|
|
|
|
|
|
|
Көп нүктенің орнына сөздерді қоя білдім
|
|
|
|
|
|
|
Сағат неше деген сұраққа жауап бере аламын
|
|
|
|
|
|
|
Тест
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |